Британські чоловіки читають більше письменників, ніж письменниць – дослідження

Британські чоловіки читають більше письменників, ніж письменниць – дослідження

Згідно з нещодавнім дослідженням, частка чоловіків, які читають книжки, написані жінками, більш ніж удвічі менша у порівнянні з часткою жінок, які читають книжки, написані чоловіками. Про це йдеться у книжці «Дефіцит авторитетності» британської журналістки Мері Енн Сігхарт.

Дослідження провело агентство Nielsen Book Research, що займається маркетинговим аналізом книжкового ринку, на замовлення Мері Енн Сігхарт. Для дослідження обирали читачів книжок як британських авторів, так і з інших країн.

 

Як повідомляє Суспільне, серед читачів десяти найпопулярніших у Великобританії книжок, які написали жінки, лише 19% виявилися чоловіками. Водночас частка жінок, які читають бестселери, написані чоловіками, сягає 45%.

 

Співвідношення цих показників зберігається і серед лавреатів Букерівської премії: книги Маргарет Етвуд («Оповідь служниці», «Заповіти») читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса («Історія світу в десяти з половиною розділах», «Відчуття закінчення») – 39% жінок. Щодо нон-фікшну, то жінки на 65% частіше читають книжки, написані чоловіками, ніж навпаки.

 

Мері Енн Сігхарт вважає, що причина не в тому, що чоловікам не подобаються книжки, написані жінками. На її думку, причина у «дефіциті авторитетності», від якого страждають жінки-письменниці – чоловіки стосовно них відчувають упередження і тому рідше читають їх книги. Як аргумент, вона подає статистику одного з найбільших сайтів з книжковими рекомендаціями Goodreads: середня оцінка, яку чоловіки виставляють ​​книжкам письменниць, дорівнює 3,9 бала з 5; водночас жінки в середньому оцінюють книжки, написані чоловіками, на 3,8 бала.

 

Нагадаємо, минулого року в Україні провели соціологічне дослідження, за результатами якого стало відомого гендерний розподіл читачів/читачок та працівників/працівниць книговидавничої галузі.

 

Додамо, цього року Читомо й Happy Monday презентували дослідження про зарплати у видавничому бізнесі.

Оригінал статті на Suspilne: Британські чоловіки читають більше письменників, ніж письменниць – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"