Британські чоловіки читають більше письменників, ніж письменниць – дослідження

Згідно з нещодавнім дослідженням, частка чоловіків, які читають книжки, написані жінками, більш ніж удвічі менша у порівнянні з часткою жінок, які читають книжки, написані чоловіками. Про це йдеться у книжці «Дефіцит авторитетності» британської журналістки Мері Енн Сігхарт.
Дослідження провело агентство Nielsen Book Research, що займається маркетинговим аналізом книжкового ринку, на замовлення Мері Енн Сігхарт. Для дослідження обирали читачів книжок як британських авторів, так і з інших країн.
Як повідомляє Суспільне, серед читачів десяти найпопулярніших у Великобританії книжок, які написали жінки, лише 19% виявилися чоловіками. Водночас частка жінок, які читають бестселери, написані чоловіками, сягає 45%.
Співвідношення цих показників зберігається і серед лавреатів Букерівської премії: книги Маргарет Етвуд («Оповідь служниці», «Заповіти») читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса («Історія світу в десяти з половиною розділах», «Відчуття закінчення») – 39% жінок. Щодо нон-фікшну, то жінки на 65% частіше читають книжки, написані чоловіками, ніж навпаки.
Мері Енн Сігхарт вважає, що причина не в тому, що чоловікам не подобаються книжки, написані жінками. На її думку, причина у «дефіциті авторитетності», від якого страждають жінки-письменниці – чоловіки стосовно них відчувають упередження і тому рідше читають їх книги. Як аргумент, вона подає статистику одного з найбільших сайтів з книжковими рекомендаціями Goodreads: середня оцінка, яку чоловіки виставляють книжкам письменниць, дорівнює 3,9 бала з 5; водночас жінки в середньому оцінюють книжки, написані чоловіками, на 3,8 бала.
Нагадаємо, минулого року в Україні провели соціологічне дослідження, за результатами якого стало відомого гендерний розподіл читачів/читачок та працівників/працівниць книговидавничої галузі.
Додамо, цього року Читомо й Happy Monday презентували дослідження про зарплати у видавничому бізнесі.
Оригінал статті на Suspilne: Британські чоловіки читають більше письменників, ніж письменниць – дослідження
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.