Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Консорціум британських бібліотек і літературних музеїв пообіцяв зібрати ₤15 млн (близько 567 млн грн), щоб викупити в аукціонного дому Sotheby’s приватну Гонресфілдську бібліотеку – про це повідомляють The Guardian і The New York Times.

Гонресфілдська бібліотека складається з рідкісних рукописів Роберта Бернса, Вальтер Скотта, сестер Бронте та інших письменників, щоб не дати розпродати її окремо приватним колекціонерам, зокрема закордонним.

Представники Sotheby’s вже погодилися відкласти давно розрекламовані торги, призначені на липень

Новий консорціум отримав назву “Друзі національних бібліотек” (Friends of National Libraries, FNL). До нього увійшли чотири великі інституції: Британська бібліотека, Національна бібліотека Шотландії, Бодліанська бібліотека Оксфордського університету, Бібліотека Бразертона Лідського університету; і чотири скромніші – будинки-музеї, присвячені пам’яті Вальтера Скотта, Джейн Остін, сестер Бронте і Роберта Бернса.

Представники FNL вже звернулися до приватних філантропів і громадських організацій з проханням допомогти зібрати кошти.

Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Крім того, запущена краудфандингова кампанія, мета якої зібрати ₤100 тис. (близько 3 млн 780 тис. грн). За кілька днів, що минули з початку кампанії, вдалося зібрати понад чверть необхідної суми – збір коштів триватиме ще пів року.

Збірка віршів Емілі Бронте попередньо оцінюють у ₤ 800 тис. – ₤ 1,2 млн; перші видання “Грозового перевалу” і роману Енн Бронте “Агнес Грей” – у ₤ 200-300 тис; книга Томаса Б’юїка – у ₤ 30-50 тис. Рукописи “Роб Роя” Скотта і “Записні книжки” Бернса не мають навіть приблизної оцінки.

Якщо FNL вдасться зібрати необхідну суму і викупити усю колекцію, то надалі планується розосередити її по культурним інституціям Великобританії, де зберігається літературна спадщина того чи іншого письменника або поета.

Гонресфілдська бібліотека (Honresfield Library) – приватне зібрання, що містить понад 500 рукописів, першодруків і листів ряду британських авторів.

Оригінал статті на Читомо: Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Письменники такі самі люди, як інші?

Письменники такі самі люди, як інші?

Та ні разу!

Це дивні створіння, природа котрих ще не вивчена достоту.

Ніжні і вразливі вони, у той же час, схильні до самопожертви й радикальних дій.

Інстинкт самозбереження слабо

Як щодо невеличкого конкурсу?

Учора ми дізнались результати обох конкурсів. Щиро вітаю переможців!!!

Тепер є час перепочити, і писати щось для душі.

Але я вирішила трохи потурбувати авторів — у мене є невеличка пропозиція.

Пропоную провести

Дар чи прокляття

Доброго вечора)))

Запрошую вас (якщо Ви не проти ) до читання своєї книги “Дар чи прокляття”. Буду радий кожному. Наперед дякую всім хто заглянув до мене на сторінку. Усім гарного вечора!)))

З полону до пастки! Читаємо разом! Новинка!

Доброго вечора мої любі

Не встигли ми намилуватися просто феєричним фіналом ПОЛОНЯНКИ, як наша невтомна  КРИСТИНА АСЕЦЬКА презентувала нову, неймовірну історію!

Отож знайомтеся !

ПАСТКА ДЛЯ ВОРОГА

 

Анотація

Новинка від Адалін Черно!

Друзі, вітаю вас!

Я тут натрапила на цікаву новинку від автора Адалін Черно! Хочу порадити її вам. 

“На межі бажання”

Дуже гаряче, та емоційно. Не проходьте. Я впевнена що вам сподобається))

Анотація:

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"