Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Консорціум британських бібліотек і літературних музеїв пообіцяв зібрати ₤15 млн (близько 567 млн грн), щоб викупити в аукціонного дому Sotheby’s приватну Гонресфілдську бібліотеку – про це повідомляють The Guardian і The New York Times.

Гонресфілдська бібліотека складається з рідкісних рукописів Роберта Бернса, Вальтер Скотта, сестер Бронте та інших письменників, щоб не дати розпродати її окремо приватним колекціонерам, зокрема закордонним.

Представники Sotheby’s вже погодилися відкласти давно розрекламовані торги, призначені на липень

Новий консорціум отримав назву “Друзі національних бібліотек” (Friends of National Libraries, FNL). До нього увійшли чотири великі інституції: Британська бібліотека, Національна бібліотека Шотландії, Бодліанська бібліотека Оксфордського університету, Бібліотека Бразертона Лідського університету; і чотири скромніші – будинки-музеї, присвячені пам’яті Вальтера Скотта, Джейн Остін, сестер Бронте і Роберта Бернса.

Представники FNL вже звернулися до приватних філантропів і громадських організацій з проханням допомогти зібрати кошти.

Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Крім того, запущена краудфандингова кампанія, мета якої зібрати ₤100 тис. (близько 3 млн 780 тис. грн). За кілька днів, що минули з початку кампанії, вдалося зібрати понад чверть необхідної суми – збір коштів триватиме ще пів року.

Збірка віршів Емілі Бронте попередньо оцінюють у ₤ 800 тис. – ₤ 1,2 млн; перші видання “Грозового перевалу” і роману Енн Бронте “Агнес Грей” – у ₤ 200-300 тис; книга Томаса Б’юїка – у ₤ 30-50 тис. Рукописи “Роб Роя” Скотта і “Записні книжки” Бернса не мають навіть приблизної оцінки.

Якщо FNL вдасться зібрати необхідну суму і викупити усю колекцію, то надалі планується розосередити її по культурним інституціям Великобританії, де зберігається літературна спадщина того чи іншого письменника або поета.

Гонресфілдська бібліотека (Honresfield Library) – приватне зібрання, що містить понад 500 рукописів, першодруків і листів ряду британських авторів.

Оригінал статті на Читомо: Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Давайте оглянемо дану інформацію)

Дорогі читачі, на мою історію 18+ сьогодні діє знижка!!!

 Вітаю, ти втрапила

– Це теж входить в умови цього контракту? – Вимовляю тремтячим голосом.
Його гарячі пальці торкаються до мого плеча, ковзають вище змушуючи

Знижки 35%!!!! Його батько мною одержимий!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою гарячу історію 18+!!! 

Його батько мною одержимий

– Збиралася позбутися від моєї дитини? – Він наступає, заганяє в кут.
– Я? Ні …, – з жахом качаю головою, – ні. Тобто, з чого ти взяв,

Оновлення та знижка!

АНОТАЦІЯ:

Я могла б стати хорошим юристом, і мала це зробити, бо була найкращою студенткою на потоці, але той хто привив мені любов до цієї професії, сам же і знищив її. Мій колишній престижний юрист, керівник відомої у

Знижка на фіктивні стосунки!

Вітаю зі святом, мої любі! Сподіваюся, ви всі у відносній безпеці і знайдете час, щоб відсвяткувати День Конституції України. З цього приводу я підготувала вам подарунок – знижку 25 % на книгу “Будь моєю дівчиною”!

***

Хочу

Назвали кількість бібліотек, які знищили російські загарбники

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну щонайменше 122 бібліотеки було пошкоджено або повністю знищено.

У 21 бібліотеці – не зберігся жоден документ. Про це повідомили на засіданні Ради

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"