Британське видавництво відмовилося публікувати книжку «науковця», що розповсюджує пропаганду рф

Британське видавництво відмовилося публікувати книжку «науковця», що розповсюджує пропаганду рф

Британське академічне видавництво Routledge відмовило у публікації книжки From the Maidan to the Russia–Ukraine War «науковця», що розповсюджує пропаганду рф, Івана Качановського. Про це сам автор повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі X (колишній Twitter).

Качановський заявив, що видавництво висловило занепокоєння щодо аналізу у книжці, зокрема стосовно блокування мирної угоди країнами Заходу, участі Ілона Маска у популяризації збору коштів через платформу GoFundMe, а також щодо висновків про українську та американську роль у вибухах на «Північному потоці». Routledge також рекомендувало додати «альтернативні джерела» для розгляду подій, пов’язаних із широкомасштабною війною росії проти України, війною на сході України, Євромайданом та іншими конфліктами.

 

Автор стверджує, що опублікував низку розділів книги у рецензованих виданнях і вже сплатив стандартний збір за публікацію у відкритому доступі за підтримки гранту від Університету Оттави та пожертв через GoFundMe. Попри це, Routledge запропонувало або відкласти публікацію для повної ревізії, або анулювати контракт.

 

За словами автора, два анонімних рецензенти надали книжці схвальні відгуки і рекомендували її до публікації без значних змін. Один із рецензентів зазначив, що книжка може стати однією з найцитованіших праць про війну росії проти України і є важливим внеском у дослідження пострадянських революцій, націоналізму, конфліктів і політичного радикалізму. Другий рецензент назвав працю надзвичайно актуальною через поточну ситуацію у Європі, пов’язану з найбільшою війною з часів Другої світової.

 

Видавництво Routledge вимагало повної ревізії рукопису. Зокрема, там наполягали на внесенні «альтернативних» думок, які, за словами автора, часто базуються на політично зручних наративах. Качановський повідомив, що вже додав сотні джерел і оновив текст на 25% для врахування зауважень, але видавництво продовжує наполягати на значних змінах.

 

Іван Качановський — український та канадський політолог, автор або співавтор праць «The maidan massacre in Ukraine: A summary of analysis, evidence and findings» (2016), «Historical dictionary of Ukraine» (2013), «Cleft countries: regional political divisions and cultures in post-Soviet Ukraine and Moldova» (2006), «The paradox of American unionism: why Americans like unions more than Canadians do, but join much less». Дослідник теорії, згідно з якою стрілянина на Євромайдані була зрежисованою опозиційними до Януковича політичними силами.

 

Неодноразово ставав об’єктом критики за свій методологічний підхід та інтерпретацію подій, зокрема Майдану та війни в Україні. Наприклад, історик Віталій Мартиненко у своєму блозі на «Українській модерні» назвав його дослідження «однобокими» та такими, що спотворюють контекст подій, зазначаючи, що вони нерідко підкріплюють проросійські наративи. Журналістка Дарка Гірна писала про тенденційність та вибіркове використання свідчень, що підкріплюють теорії Качановського. Інші критики, такі як Олександр Крамар, також наголошували на суперечливості його підходів, зокрема в оцінках подій Майдану, вказуючи на використання даних поза контекстом.

 

На момент публікації новини Routledge не надало офіційного коментаря щодо ситуації.

 

Як повідомлялося, раніше у Великій Британії відмовилися друкувати книжку “Culture as Scandal: The Hermitage Story” авторства Міхаіла Піотровського, директора Державного Ермітажу в Санкт-Петербурзі, та британської журналістки Джеральдін Норман.

 

 

Чільне зображення: колаж Читомо

Оригінал статті на Suspilne: Британське видавництво відмовилося публікувати книжку «науковця», що розповсюджує пропаганду рф

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"