Болонський ярмарок дитячої книжки назвав найкращі кросмедійні проєкти

Болонський ярмарок дитячої книжки назвав найкращі кросмедійні проєкти

Болонський ярмарок дитячої книжки назвав переможців премії BRAW CrossMedia 2023 року. Про це повідомили на офіційному сайті ярмарку.

Шість міжнародних членів журі розглянули понад 90 робіт із 30 країн і регіонів світу. З короткого списку з десяти робіт журі обрало двох переможців в номінаціях кросмедійні проєкти й цифрові бібліотеки, та присудило 4 спеціальні відзнаки.

Кросмедійні проєкти

Переможець

 Короткометражний анімаційний фільм, натхненний книжкою без тексту “Otthon”

Видавництво: Vivandra Books
Країна: Угорщина
Назва: Otthon (Home)
Авторка: Кінга Рофуш
Розширення: From book to Short Animated Movie
Продюсер: BÉLA KLINGL (K.G.B. Studio)

  

«Чудові спогади про переїзд додому, чудово та з великою чутливістю передані як у друкованому вигляді, так і в анімації. Іноді ми не можемо переказати словами великі події в нашому житті ще довго. Тому здається доречним, що Otthon — це безсловесне зображення реакції дитини на те, що так змінило життя, як переїзд додому. Авторка розповідає нам універсальну історію про природу зв’язків за допомогою легкої оповіді та плавних й поетичних образів», — зазначили журі.

Спеціальні відзнаки

El Deafo

Видавництво: Abrams Books
Країна: США
Назва книги: El Deafo
Авторка: Сесі Белл
Розширення: Від книги до анімаційного серіалу
Продюсери: Вілл МакРобб, СеСі Белл, Клінт Еланд, Клер Фінн, Сара Боттфельд

  

«Те, що починалося як графічний роман, творчо перетворили на чудовий анімаційний телесеріал, що не втрачає своєї початкової сили. Це нагадування про те, що всі ми маємо особливі потреби, і це дає глядачеві набір інструментів для переосмислення своєї інвалідності з повідомленням для всіх, хто турбується про те, щоб адаптуватися. Автор дуже рано з’ясовує, як максимально використати свою інвалідність, перетворивши її на суперсилу. І таким чином показує, як ми всі можемо бути не просто звичайними, але також надзвичайними, якщо ми позитивні, творчі та маємо оточення, яке нас підтримують», — зазначили журі.

 

The Tree of Ecstasy and Unbearable Sadness («Дерево екстазу і нестерпного смутку»)

Видавництво: Dirt Lane Press
Країна: Австралія
Назва книжки: The Tree of Ecstasy and Unbearable Sadness
Автор: Метт Оттлі
Розширення: Від книжки до музики, авдіокнижки та короткометражного фільму
Продюсер: Тіна Вілсон

  

«Прекрасний, спонукальний до роздумів і зворушливий мультимедійний твір для молоді/дорослих, який успішно досягає своєї заявленої мети “сприяти поточній дискусії навколо психічних захворювань у спосіб, який веде до кращого розуміння… до співпереживання та співчуття”. Через ілюстрації, текст, короткий фільм і музику проєкт поетично дозволяє нам подолати темряву та емоційні виклики разом із художником, музикантами, хором. Таким чином ми дізнаємося, як мистецтво в усіх його формах може допомогти нам зрозуміти темряву, знайти світло, а також наш шлях додому до себе. Хоча ілюстрації можуть засмутити дітей молодшого віку, тема боротьби з депресією розглядається з красою, креативністю та чесністю, що освіжає», — зазначили журі.

Цифрові бібліотеки

Переможець

Вебплатформа для створення власних історій дітьми з використанням візуальних елементів “Atelier de creation Fonfon”

Видавництво: Fonfon
Країна: Канада
Тип: креативна вебплатформа

 

«Вебінтерактивна платформа для дітей віком від 4 до 12 років, яка дозволяє дітям створювати власні історії, використовуючи привабливі візуальні елементи — персонажів, декорації, аксесуари — взяті з кількох альбомів із книжкової колекції видавництва, зокрема “Суп із сірників”. Журі високо оцінило веселий, творчий і корисний досвід створення історії: різні функції, доступні користувачам, такі як написання тексту, вибір декорацій і зображень, запис голосу, публікація та обмін історією з друзями та родиною, а також види діяльності, запропоновані вчителям із майстер-класами з читання та письма», — зазначили журі.

Спеціальні відзнаки

Culottées

Видавництво: Gallimard Jeunesse
Країна: Франція
Назва книжки: Culottées
Авторка: Pénélope Bagieu
Розширення: Від книжки до анімаційного телесеріалу, живих подій, виставок, мерчандайзингу
Продюсер: Silex films

 

«Телевізійний серіал, події в прямому етері, виставки та мерчендайзинг, усе це взято з чудової серії графічних романів, які пропонують нам альтернативну історію фемінізму через тридцять портретів жінок, які боролися проти соціальних норм свого життя. Навчання молодого покоління питанням ґендерної рівності завжди має бути пріоритетом, і ця робота дозволяє оприлюднити історії жінок із будь-яким походженням, будь-якої приналежності, їхні мрії, амбіції та те, як вони здатні ламати стереотипи, що існують навколо них. Проєкт робить це з проникливим гумором і проникливістю», — зазначили журі.

 

Цифрова платформа, яка дозволяє дітям писати та ілюструвати книжки з малюнками для інших дітей “1001 Languages” («1001 мова»)

Видавництво: Bücherpiraten
Країна/регіон: Німеччина
Тип: відкрита багатомовна цифрова бібліотека

 

«Скарбниця для дітей, які люблять відкривати двері за допомогою нових слів, які походять з багатомовного середовища або, можливо, просто хочуть поринути в інші світи, перш ніж вони туди потраплять. Журі високо оцінило соціальну цінність проєкту: 170 волонтерів, які перекладають на 77 мов, доступ до безкоштовних завантажень, міжнародна співпраця між дітьми біженців та іммігрантів, які створюють нові книжки з дітьми країни, в яку потрапили ці діти. Оскільки міграція є такою серйозною проблемою в нашому сучасному світі, ця “бібліотека для ідеалістів” має великий шлях допомагати людям розуміти один одного та вчитися один в одного через їхні власні слова та зображення», — зазначили журі.

 

Нагадаємо, Болонський книжковий ярмарок оголосив лавреатів Bologna Ragazzi Awards та Bologna Ragazzi Digital Awards 2023 року.

 

 

Зображення: bolognachildrensbookfair

Оригінал статті на Suspilne: Болонський ярмарок дитячої книжки назвав найкращі кросмедійні проєкти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"