Берлінале рішуче засуджує триваючу агресивну війну росії

Берлінале рішуче засуджує триваючу агресивну війну росії

Кінофестиваль Берлінале, який відкрився 16 лютого, проголосив цього року одним із своїх акцентів Солідарність з Україною та Іраном.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Берлінале рішуче засуджує триваючу агресивну війну росії, яка порушує міжнародне право, і висловлює свою солідарність із народом в Україні та всіма тими, хто виступає проти цієї війни. Фестиваль також підтримує сміливих протестувальників в Ірані, які захищаються від насильницького недемократичного режиму», — заявили організатори.

Як і багато культурних інституцій світу, берлінський кінофестиваль висловив свою солідарність різними засобами. Так, на церемонії відкриття до учасників звернеться (по відеозв’язку) Президент України Володимир Зеленський. Протягом 10 днів буде показана добірка художніх і документальних фільмів українських майстрів, зокрема, ко-продакшн, плануються різноманітні заходи, зокрема з партнерами по співпраці. На ринку кінопродукції Україна буде представлена стендом. І навіть значок у вигляді емблеми, традиційного ведмедика, «одягнувся» в жовто-блакитні кольори та петриківський розпис.

Водночас директор фестивалю Маріетт Ріссенбек та художній керівник Карло Шатріан публічно запевнили, що фестиваль відбудеться без офіційної участі Ірану та росії.

Утім, у програмі виявилась спільна французько-російська стрічка «Клітка шукає птицю», представляти який буде режисерка Маліка Мусаєва. Організатори пояснили в цьому зв’язку, що фестиваль не бойкотує всіх російських учасників. Вони не знайшли підстав відмовити росіянці в участі та підкреслили, що фільм, який розповідає про патріархальне суспільство Чечні, несвободу жінок та неможливість вибрати власний шлях, було створено без фінансової підтримки рф.

Укрінформ попросив режисерку висловити її позицію щодо російської агресії. 

«Як людина, яка народилася під час війни, я розумію це, як мало хто інший. Я категорично проти війни в Україні і ніколи не зрозумію, як щось може бути важливішим за людське життя», — відповіла Мусаєва.

Режисерка має чеченське походження, наразі живе в Берліні. Берлінале відбудеться вже у 73 раз.

Як повідомлялося, Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 16 по 26 лютого. Цьогоріч Україну представляють шість фільмів — «Залізні Метелики» Романа Любого, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі, «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, «Це побачення» Надії Парфан, «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка.

Фото: Omer Messinger/Getty Images

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Берлінале рішуче засуджує триваючу агресивну війну росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"