Бердичів, Pink Floyd і «Червона калина»: як журі Букера-2024 пов’язані з Україною

Бердичів, Pink Floyd і «Червона калина»: як журі Букера-2024 пов’язані з Україною

Букерівська премія оголосила імена тих, хто увійде до складу журі у 2024 році. Про це повідомляють на офіційному сайті премії.

Журі очолить Едмунд де Ваал — британський письменник і гончар. Відомий насамперед як автор книжки The Hare with Amber Eyes («Заєць із бурштиновими очима», в українських видавництвах друком не виходила), нагородженої Costa Book Award та Ondaatje Prize у 2010 та 2011 роках відповідно. Текст розповідає про історію єврейської банкірської родини Ефруссів з міста Бердичів та їхні змагання у заможності з такими відомими банкірськими родинами, як Гінцбурги й Ротшильди.

 

Окрім нього, до складу журі ввійдуть:

 

  • Нітін Сoyні — продюсер, композитор, автор пісень, мультиінструменталіст, коментатор на теми й культури політики для британських ЗМІ. Входить до правління багатьох благодійних організацій, у тому числі Complicité. Протягом останніх чотирьох років він був головою PRS Foundation — британського органу, що фінансує нову музику та розвиток талантів. Разом із гуртом Pink Floyd та Андрієм Хливнюком записав пісню Hey, Hey, Rise Up («Ой, у лузі червона калина») на знак підтримки українського народу після початку нової фази російсько-української війни у 2022 році.

 

Скриншот із кліпу

 

  • Сара Колллінз — британська письменниця з Кайманових островів та Ямайки. Колишня юристка. Лавреатка премії премію Costa Book Award за історичний фантастичний роман 2019 року «Сповідь Френні Ленгтон»;

 

  • Юнь Лі — американська письменниця китайського походження. Авторка 11 книжок, лавреатка літературних премій Windham Campbell Prize, the Sunday Times EFG Short Story Award, the Guardian First Book Award, the PEN/Faulkner Award, the PEN/Hemingway Award тощо;

 

  • Джастін Джордан — британська журналістка. Редакторка відділу художньої літератури в The Guardian упродовж 20 років. Дописувачка видань Irish Times та London Review of Books. Членкиня академії Writers’ Prize, була серед журі премій Guardian First Book Prize, 4th Write Short Story Prize та Costa Novel Award.

 

 

«Цього року члени журі — це проникливі читачі, творчі мислителі, досвідчені співробітники. Усі вони письменники, але мають  досвід і в галузях науки, права, музики та мистецтва», — зазначила Габі Вуд, виконавча директорка Фонду Букерівської премії.

 

«Букерівську дюжину» з 12 або 13 книжок у довгому списку оголосять в липні 2024 року, а короткий список із 6 видань оприлюднять у вересні. Переможця Букерівської премії 2024 року оголосять у листопаді.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії.

 

Окрім того, Букерівська премія запустила опитування про те, які з книжок, що стали лавреатами чи номінантами премії, потрапили що читацьких планів людей на 2024 рік.

 

Як відомо, 2022 року до журі Букерівської премії увійшов перекладач з української мови Уям Блекер. У 2023 році Букерівську премію отримав ірландський письменник Пол Лінч.

 

 

Зображення: сайт Букерівської премії

Оригінал статті на Suspilne: Бердичів, Pink Floyd і «Червона калина»: як журі Букера-2024 пов’язані з Україною

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"