Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

Пушкін, Толстой і Достоєвський – твори цих та інших російських авторів можуть прибрати з курсу зарубіжної літератури. «Поставити на паузу» російські твори радять вчителі й у Сумах.

Дар’я Строкач – випускниця сумської школи №29. Дівчина більше любить поезію та й сама віршує. І вважає, що вилучати абсолютно всі твори російських письменників не потрібно. «Можливо, їх кількість треба скоротити. Але якщо їх зовсім не будуть вивчати, то це фактично відгородитися, нехай відгородитися від ворога, але ж треба якось розуміти його логіку, його дії», – говорить дівчина.

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

«Суспільне. Суми»

Наталія Чикалова викладає літературу майже 30 років. Жінка каже, що зараз недоцільним є вивчення творів російських письменників.

«Як я буду говорити про культурне надбання росії дітям, які вже побачили наслідки цієї війни. Для них це буде дуже болісно. З часом, можливо, на перспективу, вже розумом це рішення переглянути. Тому, що ми приречені жити поруч із потенційним ворогом. Ми його повинні знати. Література як ніякий інший предмет якраз дає оці життєві знання. Вона дає можливість розуміти людей. Для того, щоб здолати ворога, його потрібно добре знати», – розповідає вчителька.

За словами Наталії Чикалової, творам російських авторів у зарубіжній літературі належить десята частина. У програмі 5 – 11 класів авторам сусідки-агресорки приділяється різна кількість годин на вивчення.

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

«Суспільне. Суми»

Філологиня Алла Ярова вважає слушною думкою те, щоб нині не вивчати авторів із росії. «Я думаю, що це дуже правильне рішення, хоч воно і політичне. Після того, як припиниться ця агресія, після того, як наша країна переможе, то знову має бути обговорення. Які автори залишаться у курсі зарубіжної літератури, хто з російських письменників залишиться у ньому і найголовніше, це завжди кут зору, це інтерпретація», – вважає Алла Ярова.

У Міністерстві освіти і науки України над новою програмою зарубіжної літератури працюють спеціальні групи. «У квітні були створені декілька робочих груп із професійних письменників, які сьогодні якраз оцінюють і наповненість програми, і присутність певних творів російських видавців і письменників. Тому, я думаю, що на 1 вересня ми вже будемо мати трішки змінену програму», – розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

«Суспільне. Суми»

За словами начальниці обласного управління державної якості освіти Алли Рябухи, у навчальних закладах Сумщини не бажають вивчати не тільки російську літературу, а й мову. «Закладів освіти надсилають нам матеріали і в жодному під підписом керівника закладу не планується вивчення російської мови, ні як предмету, ні як факультативу, ні додатково не планують», – говорить освітянка.

Які твори вилучать із програми зарубіжної літератури та на які замінять, стане відомо після затвердження нової програми курсу.

Юлія Ніколаєва, Юлія Марковська

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав Дочинець

Один із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті

Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола Мушинка

Пішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже

У Вінниці започаткують програму розвитку місцевого книговидання

У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь

У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізм

У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"