Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

Пушкін, Толстой і Достоєвський – твори цих та інших російських авторів можуть прибрати з курсу зарубіжної літератури. «Поставити на паузу» російські твори радять вчителі й у Сумах.

Дар’я Строкач – випускниця сумської школи №29. Дівчина більше любить поезію та й сама віршує. І вважає, що вилучати абсолютно всі твори російських письменників не потрібно. «Можливо, їх кількість треба скоротити. Але якщо їх зовсім не будуть вивчати, то це фактично відгородитися, нехай відгородитися від ворога, але ж треба якось розуміти його логіку, його дії», – говорить дівчина.

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

«Суспільне. Суми»

Наталія Чикалова викладає літературу майже 30 років. Жінка каже, що зараз недоцільним є вивчення творів російських письменників.

«Як я буду говорити про культурне надбання росії дітям, які вже побачили наслідки цієї війни. Для них це буде дуже болісно. З часом, можливо, на перспективу, вже розумом це рішення переглянути. Тому, що ми приречені жити поруч із потенційним ворогом. Ми його повинні знати. Література як ніякий інший предмет якраз дає оці життєві знання. Вона дає можливість розуміти людей. Для того, щоб здолати ворога, його потрібно добре знати», – розповідає вчителька.

За словами Наталії Чикалової, творам російських авторів у зарубіжній літературі належить десята частина. У програмі 5 – 11 класів авторам сусідки-агресорки приділяється різна кількість годин на вивчення.

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

«Суспільне. Суми»

Філологиня Алла Ярова вважає слушною думкою те, щоб нині не вивчати авторів із росії. «Я думаю, що це дуже правильне рішення, хоч воно і політичне. Після того, як припиниться ця агресія, після того, як наша країна переможе, то знову має бути обговорення. Які автори залишаться у курсі зарубіжної літератури, хто з російських письменників залишиться у ньому і найголовніше, це завжди кут зору, це інтерпретація», – вважає Алла Ярова.

У Міністерстві освіти і науки України над новою програмою зарубіжної літератури працюють спеціальні групи. «У квітні були створені декілька робочих груп із професійних письменників, які сьогодні якраз оцінюють і наповненість програми, і присутність певних творів російських видавців і письменників. Тому, я думаю, що на 1 вересня ми вже будемо мати трішки змінену програму», – розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

«Суспільне. Суми»

За словами начальниці обласного управління державної якості освіти Алли Рябухи, у навчальних закладах Сумщини не бажають вивчати не тільки російську літературу, а й мову. «Закладів освіти надсилають нам матеріали і в жодному під підписом керівника закладу не планується вивчення російської мови, ні як предмету, ні як факультативу, ні додатково не планують», – говорить освітянка.

Які твори вилучать із програми зарубіжної літератури та на які замінять, стане відомо після затвердження нової програми курсу.

Юлія Ніколаєва, Юлія Марковська

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Без літератури та мови. Школи Сум відмовляються від вивчення російських класиків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"