Барбара Кінгсолвер вдруге стала переможницею Жіночої літературної премії

Барбара Кінгсолвер вдруге стала переможницею Жіночої літературної премії

Американська письменниця Барбара Кінгсолвер стала першою учасницею, котра двічі отримала Жіночу літературну премію, яку проводить благодійна організація Women’s Prize Trust. Барбару відзначили за художній роман «Демон Копперхед».  

 

Цьогорічне журі премії, на чолі з письменницею Луїзою Мінчін, одноголосно визначило переможну книжку. Судді зазначили, що були «глибоко зворушені головним героєм Демоном: його м’яким оптимізмом, стійкістю і рішучістю всупереч усім перешкодам», а Мінчін назвала роман «викриттям сучасної Америки, її опіоїдної кризи та згубного ставлення до знедолених і скривджених спільнот».

 

«Демон Копперхед» — це переосмислення «Девіда Копперфілда» Чарльза Діккенса. Сюжет твору розгортається вже не у вікторіанській Англії, а в горах Аппалачі штату Вірджинія, США, де головний герой бореться з класовою нерівністю, трудовою експансією та наркотичною залежністю. У 2023 році ця книжка отримала Пулітцерівську премію з літератури.

 

Жіночою літературною премією вже 28 років нагороджують письменниць за найкращий англомовний художній роман, виданий у Великій Британії. Грошова винагорода для переможниць складає 30 000 фунтів. 

 

У 2010 році Барбара Кінгсолвер отримала цю премію за роман «Лакуна», а в 2013 році увійшла до шорт-листа з книжкою «Поведінка польоту».

 

Нагадаємо, що роман «Демон Копперхед» увійшов до списку 10 найкращих книжок 2022 року за версією The New York Times.

 

 

Джерело: The Guardian

 

Фото: Джессіка Тезак; видавництво Harper

Оригінал статті на Suspilne: Барбара Кінгсолвер вдруге стала переможницею Жіночої літературної премії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"