Бабак. Чи варто гортати старі архіви?

Бабак. Чи варто гортати старі архіви?

Бабак. Чи варто гортати старі архіви?

Кожен, хто обирає для себе не простий і часом тернистий шлях автора, у першу чергу пише для себе самого. Бо то – спосіб виплеснути на папір власні думки, спроба творчої реалізації, намагання створити уявний світ, заявити про себе собі ж самому. Відтак, дуже часто, те, що написано, залишається у столі чи на дні шухляди. Одного разу написаний текст або чекає на вдосконалення, або ж просто припадає пилом. Упродовж років таких текстів може назбиратися чимало. Якщо поталанить – з них вийде ціла прозова збірка, яку колись, хтось неодмінно видасть. Якщо ні – на їх чекає доля другого тому «Мертвих душ».

Проте, нещодавно, порпаючись у старих рукописах, я знайшов одне із перших написаних мною оповідань. Воно має назву «Бабак» і оповідає про драматичну долю запорозького козака-характерника (чи галдовника). Створено оповідання – страшно сказати! – рівно двадцять років тому. Перші непевні кроки, перші кострубаті тексти, перші мрії стати українським Гемінгвеєм… ;););)  Проте, твір був написаний дуже швидко, з душею, і навіть зараз, він не здається мені потворним. Хоча я вкрай критично ставлюся до всього, що пишу, особливо коли перечитую власні тексти за кілька років потому.

Зізнаюсь, на оповідання «Бабак» чекала щаслива доля. У тому ж 2001-му році його було опубліковано у збірці «Настя Каменська з вулиці Вишневої» (Збірник «СКІФ» (Спецслужби. Кримінал. Історія. Фантастика). Випуск другий. Чернігів, КП «Чернігівські обереги»). Тож не випадає говорити про те, що текст припадає пилом. Та все ж таки, особисто мені досить цікаво було, знову перечитати оповідання – вже як читачу, і зробити певні висновки, як автору.

А зараз я хочу поділитися цією можливістю і з вами усіма.

 https://booknet.com/uk/book/babak-b348751

Оригінал статті на Букнет: Бабак. Чи варто гортати старі архіви?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Перейти до "Нові автори"