А ви полюєте на слова?
А ви полюєте на слова?
Зараз у Києві саме квітнуть каштани й дуже приємно ходити пішки й ловити останні дні весни, що тільки почалася і вже закінчується.
Але ловити можна не тільки гарну погоду.
Сьогодні в живій мові наших співгромадян було відловлено аж два екзотичних для мене слова (одне в соцмережі, друге – на вулиці).
Це рідко буває. Не кожного дня й навіть тижня можна почути хоч одненьке.
Перше – з літературною історією: “закаштанило”. То ніби зі смішного вірша про “тополю закаштанило”, там поета травмували відвідини соцмереж.
Але слово було вжито в розповіді про весну і цвітіння каштанів, а не тополь. Тобто людина могла й не знати походження слова.
Друге – “широколисий” – про людину з великою лисиною. Тітонька. що повторила те слово кілька разів, бо комусь телефонувала і намагалася добре пояснити, в кого треба купувати щось на базарі, а в інших не треба. Бо в того широколисого дешевше й кращої якості.
Завжди радію живій українській мові, почутій від людей, що й гадки не мають про те, що вони щойно винайшли нове слово. Не запозичили, не калькували, а саме винайшли в живому спілкуванні.
І це слово зрозуміло співбесіднику без пояснень 🙂
Картинка просто так.
Або не просто. Гуру кажуть, ніби тексти без картинок ніхто не читає 🙂
А ви полюєте на незвичні, але зрозумілі слова в живій мові людей?
Оригінал статті на Букнет: А ви полюєте на слова?
Блог
«Книжкова країна» оголосила про рекордну кількість відвідувачів за весь час26-29 вересня на ВДНГ вдруге відбувся фестиваль «Книжкова країна», його відвідали понад 73 тисячі людей. Про це Читомо повідомили представники фестивалю.
Середній вік відвідувачів стано
Український ПЕН оголосив 10 проєктів-переможців стипендійної програми для українських нонфікшн-авторів. Про це повідомляється на сайті організації.
Журі відібрало переможців серед 101 з
Книгарня Filosofi, яку відкрили в Ірпені за грантові кошти, оголосила про закриття. Про це вона повідомила на своїй інстаграм-сторінці.
Книжкова крамниця, яка відкрилася у лютому 2023 р
У Шевченківському національному заповіднику 26 вересня 2024 року відбулися Десяті Міжнародні Шевченківські читання «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячені 210-й річниці з дня
УБА закликає державу реалізувати затверджену Стратегію розвитку бібліотекБібліотекарі закликають підписати заяву «Бачення майбутнього українських бібліотек для післявоєнного відновлення, розвитку людського капіталу та економічно сильної і демократичної Украї
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.