А ви полюєте на слова?

А ви полюєте на слова?

А ви полюєте на слова?

Зараз у Києві саме квітнуть каштани й дуже приємно ходити пішки й ловити останні дні весни, що тільки почалася і вже закінчується.

Але ловити можна не тільки гарну погоду.

Сьогодні в живій мові наших співгромадян було відловлено аж два екзотичних для мене слова (одне в соцмережі, друге – на вулиці).

Це рідко буває. Не кожного дня й навіть тижня можна почути хоч одненьке. 

Перше – з літературною історією: “закаштанило”. То ніби зі смішного вірша про “тополю закаштанило”, там поета травмували відвідини соцмереж.

Але слово було вжито в розповіді про весну і цвітіння каштанів, а не тополь. Тобто людина могла й не знати походження слова.

Друге – “широколисий” – про людину з великою лисиною. Тітонька. що повторила те слово кілька разів, бо комусь телефонувала і намагалася добре пояснити, в кого треба купувати щось на базарі, а в інших не треба. Бо в того широколисого  дешевше й кращої якості.

Завжди радію живій українській мові, почутій від людей, що й гадки не мають про те, що вони щойно винайшли нове слово. Не запозичили, не калькували, а саме винайшли в живому спілкуванні.

І це слово зрозуміло співбесіднику без пояснень 🙂

Картинка просто так.

Або не просто. Гуру кажуть, ніби тексти без картинок ніхто не читає 🙂

А ви полюєте на незвичні, але зрозумілі слова в живій мові людей?

 

 

 

 

 

 

Оригінал статті на Букнет: А ви полюєте на слова?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"