А ви полюєте на слова?

А ви полюєте на слова?
Зараз у Києві саме квітнуть каштани й дуже приємно ходити пішки й ловити останні дні весни, що тільки почалася і вже закінчується.
Але ловити можна не тільки гарну погоду.
Сьогодні в живій мові наших співгромадян було відловлено аж два екзотичних для мене слова (одне в соцмережі, друге – на вулиці).
Це рідко буває. Не кожного дня й навіть тижня можна почути хоч одненьке.
Перше – з літературною історією: “закаштанило”. То ніби зі смішного вірша про “тополю закаштанило”, там поета травмували відвідини соцмереж.
Але слово було вжито в розповіді про весну і цвітіння каштанів, а не тополь. Тобто людина могла й не знати походження слова.
Друге – “широколисий” – про людину з великою лисиною. Тітонька. що повторила те слово кілька разів, бо комусь телефонувала і намагалася добре пояснити, в кого треба купувати щось на базарі, а в інших не треба. Бо в того широколисого дешевше й кращої якості.
Завжди радію живій українській мові, почутій від людей, що й гадки не мають про те, що вони щойно винайшли нове слово. Не запозичили, не калькували, а саме винайшли в живому спілкуванні.
І це слово зрозуміло співбесіднику без пояснень 🙂
Картинка просто так.
Або не просто. Гуру кажуть, ніби тексти без картинок ніхто не читає 🙂
А ви полюєте на незвичні, але зрозумілі слова в живій мові людей?
Оригінал статті на Букнет: А ви полюєте на слова?
Блог
В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега ВергелісаКультурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.
Про ц
Оцифрували творчий архів Василя Стуса26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д
Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.