Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон

Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон

Письменник і колишній в’язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, яких взяли у полон українські військові. Про це повідомляє Головне управління розвідки Збройних сил України у Facebook. 

Більшість полонених – студенти вищих навчальних закладів Донецької області. Вони самі попросили зустрічі з письменником. 

 

Полонених цікавила думка Асєєва щодо їхньої долі в разі обміну, а також спогади журналіста щодо перебування у найвідомішій донецькій тюрмі «Ізоляція». 

 

«Якби у вас була якась можливість залишатися тут, це було б безпечніше, ніж потрапити в Донецьк. Я не говорю про росію, у мене немає статистики, я не знаю про систему, яка там. Але те, що відбувається в Донецьку вас будуть дуже жорстко ламати. Це торкнеться багатьох і дуже небагатьом пощастить повернутися в родини і не отримати тавро “шпигун” або “терорист”», – сказав полоненим Асєєв.

 

Письменник пояснив, що серед ув’язнених «Ізоляції» значну частину складали саме представники «ДНР». І багато з них були військовими високого чину. При цьому, до них застосовувалися ті самі методи допиту і тортури, що й до полонених українських громадян.

 

Наприкінці зустрічі Асєєв наголосив, що територія тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей обов’язково повинна бути українською.

 

«Це наша територія і земля. Ми не можемо віддавати землю тільки тому що наразі вона окупована. За цією логікою в нас будуть забирати ще і ще… І з цієї точки зору ми не можемо віддавати взагалі нічого», – зазначив Асєєв.

 

На зустрічі також був присутній Денис Казанський – блогер, журналіст, колишній член «Тристоронньої контактної групи».

 

Станіслав Асєєв — український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕН. Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року і утримувався проросійською терористичною організацією «ДНР» до 29 грудня 2019 року

 

Автор романів  «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала», «Світлий шлях: історія одного концтабору», «В ізоляції», за останню книгу став лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року. 

 

Як відомо, у 2021 році вийшов англійський переклад книжки «Світлий шлях: історія одного концтабору», а у 2020 році книжку «Публіцистика, журналістика» переклали німецькою мовою.

 

Нагадаємо, що раніше Станіслав Асєєв запропонував створити Фонд пошуку воєнних злочинців. 

 

Оригінал статті на Suspilne: Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"