Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон
![Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2022/04/Screenshot_2-1-e1649354695313-1024x399.png)
Письменник і колишній в’язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, яких взяли у полон українські військові. Про це повідомляє Головне управління розвідки Збройних сил України у Facebook.
Більшість полонених – студенти вищих навчальних закладів Донецької області. Вони самі попросили зустрічі з письменником.
Полонених цікавила думка Асєєва щодо їхньої долі в разі обміну, а також спогади журналіста щодо перебування у найвідомішій донецькій тюрмі «Ізоляція».
«Якби у вас була якась можливість залишатися тут, це було б безпечніше, ніж потрапити в Донецьк. Я не говорю про росію, у мене немає статистики, я не знаю про систему, яка там. Але те, що відбувається в Донецьку – вас будуть дуже жорстко ламати. Це торкнеться багатьох і дуже небагатьом пощастить повернутися в родини і не отримати тавро “шпигун” або “терорист”», – сказав полоненим Асєєв.
Письменник пояснив, що серед ув’язнених «Ізоляції» значну частину складали саме представники «ДНР». І багато з них були військовими високого чину. При цьому, до них застосовувалися ті самі методи допиту і тортури, що й до полонених українських громадян.
Наприкінці зустрічі Асєєв наголосив, що територія тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей обов’язково повинна бути українською.
«Це наша територія і земля. Ми не можемо віддавати землю тільки тому що наразі вона окупована. За цією логікою в нас будуть забирати ще і ще… І з цієї точки зору ми не можемо віддавати взагалі нічого», – зазначив Асєєв.
На зустрічі також був присутній Денис Казанський – блогер, журналіст, колишній член «Тристоронньої контактної групи».
Станіслав Асєєв — український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕН. Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року і утримувався проросійською терористичною організацією «ДНР» до 29 грудня 2019 року
Автор романів «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала», «Світлий шлях: історія одного концтабору», «В ізоляції», за останню книгу став лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року.
Як відомо, у 2021 році вийшов англійський переклад книжки «Світлий шлях: історія одного концтабору», а у 2020 році книжку «Публіцистика, журналістика» переклали німецькою мовою.
Нагадаємо, що раніше Станіслав Асєєв запропонував створити Фонд пошуку воєнних злочинців.
Оригінал статті на Suspilne: Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.