Асоціація видавців розповіла, скільки бібліотек отримають книжкові гранти

Асоціація видавців розповіла, скільки бібліотек отримають книжкові гранти

У межах програми «Книжкові гранти для бібліотек України» до книгозбірень надійшли 3207 примірників. Про це Читомо повідомили в Українській асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК) у відповідь на інформаційний запит.

Загалом організатори програми отримали 976 заявок від українських бібліотек.  За підсумками І туру 30 бібліотек отримали 3 207 книжок на суму 900 тисяч гривень, тобто на 30 тисяч гривень кожна. Асортимент сформували відповідно до запиту бібліотек-переможців, до нього ввійшли книжки 2021-2023 років від українських видавців.

 

У конкурсі постачальників взяли участь 20 організацій та підприємств,  які запропонували до вибору бібліотекам-переможцям 38 пакетів книжок. За підсумками конкурсу книжки до бібліотек надіслали ТОВ НВП «Фактор», ФОП Домарецька, ТОВ «ВД «Дакор», ТОВ «Книголенд», ТОВ «Артіль», ТОВ «Джерела М»; ТОВ «Якабу Трейд», ФОП Чаговець.  

 

Нині триває ІІ тур цієї програми, за підсумками якого ще 32 бібліотеки  отримають книжкові гранти на суму 960 тисяч гривень.  

 

Під час відбору бібліотек для надання книжкових грантів перевагу надають тим, фонди яких було пошкоджено чи втрачено внаслідок  тимчасової окупації території України військами росії. Передусім ідеться про бібліотеки з Чернігівської, Сумської,  Харківської, Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької та  Миколаївської областей. 

 

До категорії бібліотек-переможців також входять бібліотеки з областей  Центру, Півдня, Півночі та Заходу України, що за дуже обмежених наявних  книжкових фондів обслуговують велику кількість внутрішньо  переміщених осіб, які виїхали з окупованих територій та зони бойових дій. 

 

Програму «Книжкові гранти для бібліотек України» започаткували Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів у партнерстві з благодійним фондом «Бібліотечна  країна» та благодійним фондом громади Харкова «Толока» за фінансової  підтримки письменників і книготорговців США Helping Ukrainian Books and  Booksellers (Каролін Форче, Мітчелл Каплан, Крістофер Меррілл, Аскольд  Мельничук і Джейн Анру), Канадсько-української фундації та Українського  національного об’єднання Квебека і Біржової спілки німецьких видавців  (Börsenverein des Deutschen Buchhandels). 

 

Як повідомлялося, українські книжки з’явилися у Медіатеці імені Жана Моне (Médiathèque Jean-Monnet) у французькому місті Буа-Коломб та дитячій бібліотеці Rum för Barn у Стокгольмі.

Оригінал статті на Suspilne: Асоціація видавців розповіла, скільки бібліотек отримають книжкові гранти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"