Асоціація видавців розповіла, скільки бібліотек отримають книжкові гранти

Асоціація видавців розповіла, скільки бібліотек отримають книжкові гранти

У межах програми «Книжкові гранти для бібліотек України» до книгозбірень надійшли 3207 примірників. Про це Читомо повідомили в Українській асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК) у відповідь на інформаційний запит.

Загалом організатори програми отримали 976 заявок від українських бібліотек.  За підсумками І туру 30 бібліотек отримали 3 207 книжок на суму 900 тисяч гривень, тобто на 30 тисяч гривень кожна. Асортимент сформували відповідно до запиту бібліотек-переможців, до нього ввійшли книжки 2021-2023 років від українських видавців.

 

У конкурсі постачальників взяли участь 20 організацій та підприємств,  які запропонували до вибору бібліотекам-переможцям 38 пакетів книжок. За підсумками конкурсу книжки до бібліотек надіслали ТОВ НВП «Фактор», ФОП Домарецька, ТОВ «ВД «Дакор», ТОВ «Книголенд», ТОВ «Артіль», ТОВ «Джерела М»; ТОВ «Якабу Трейд», ФОП Чаговець.  

 

Нині триває ІІ тур цієї програми, за підсумками якого ще 32 бібліотеки  отримають книжкові гранти на суму 960 тисяч гривень.  

 

Під час відбору бібліотек для надання книжкових грантів перевагу надають тим, фонди яких було пошкоджено чи втрачено внаслідок  тимчасової окупації території України військами росії. Передусім ідеться про бібліотеки з Чернігівської, Сумської,  Харківської, Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької та  Миколаївської областей. 

 

До категорії бібліотек-переможців також входять бібліотеки з областей  Центру, Півдня, Півночі та Заходу України, що за дуже обмежених наявних  книжкових фондів обслуговують велику кількість внутрішньо  переміщених осіб, які виїхали з окупованих територій та зони бойових дій. 

 

Програму «Книжкові гранти для бібліотек України» започаткували Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів у партнерстві з благодійним фондом «Бібліотечна  країна» та благодійним фондом громади Харкова «Толока» за фінансової  підтримки письменників і книготорговців США Helping Ukrainian Books and  Booksellers (Каролін Форче, Мітчелл Каплан, Крістофер Меррілл, Аскольд  Мельничук і Джейн Анру), Канадсько-української фундації та Українського  національного об’єднання Квебека і Біржової спілки німецьких видавців  (Börsenverein des Deutschen Buchhandels). 

 

Як повідомлялося, українські книжки з’явилися у Медіатеці імені Жана Моне (Médiathèque Jean-Monnet) у французькому місті Буа-Коломб та дитячій бібліотеці Rum för Barn у Стокгольмі.

Оригінал статті на Suspilne: Асоціація видавців розповіла, скільки бібліотек отримають книжкові гранти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"