Архів-музей літератури і мистецтва знову хочуть виселити. Спілка письменників проти

Архів-музей літератури і мистецтва знову хочуть виселити. Спілка письменників проти

До Господарського суду Києва Регіональне відділення Фонду державного майна України подало позов про виселення Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України із будівлі Бурси XVIII сторіччя. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

У цьому приміщенні архів-музей розміщується з дня його заснування в 1966 році.

 

Також до справи залучені Національний заповідник «Софія Київська» і Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

«Це не перша спроба нас виселити, хоча без надання рівноцінного приміщення — це заборонено!», — зазначили в архіві-музеї.

 

Балансоутримувач приміщення Національний заповідник «Софія Київська» і орган управління МКІП відмовляють у подовженні терміну дії договору оренди.

 

Один із задекларованих пріоритетів керівництва МКІП — збереження культурної спадщини, частину якої зберігає архів-музей на території Національного заповідника «Софія Київська».

 

Державна архівна служба України критично ставиться до вказаного позову та не підтримує його в повному обсязі. До справи також залучили Державну архівну службу України та Міністерство юстиції України.

 

Національна спілка письменників України висловилася проти позову про виселення Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

 

«Звертаємося до очільників Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного заповідника “Софія Київська” з вимогою ґрунтовно вивчити це питання і перейти до його вирішення в правовому полі, маючи безперечні аргументи, які б переконували в доцільності такого рішення. Ми цілковито переконані, що подібні рішення мають ухвалюватися після низки фахових консультацій, а також після обговорення широких кіл громадськості».

 

Секретаріат Національної спілки письменників України також закликає всі зацікавлені сторони до порозуміння й до глибокого і всебічного розв’язання цього питання. 

 

«Закликаємо ухвалити рішення, яке б не нашкодило ні історії, ні культурі України, а навпаки — зміцнило б її і зберегло як неоціненну культурну спадщину для наших нащадків. Наше спільне завдання — збереження й плекання національного надбання, зокрема національної пам’яті України».

 

Як повідомлялося, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України оцифрував 50 архівних справ, що містять близько 12 тисяч цифрових копій архівних документів з фонду Миколи Зерова. Крім того, Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ) оцифрував та завантажив в інтернет 500 тисяч унікальних історичних документів.

 

Чільне фото: ЦДАМЛМ України

Оригінал статті на Suspilne: Архів-музей літератури і мистецтва знову хочуть виселити. Спілка письменників проти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"