Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

У канадському видавництві McGill-Queen’s University Press вийшла книжка Вільяма Нолла «Трансформація громадянського суспільства. Усна історія української селянської культури 1920-30 років». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила цифрова платформа «Великі трансформації».

Видання написане на основі усних свідчень українських селян. Це була одна з перших усноісторичних експедицій в Україні. Її керівник — дослідник Вільям Нолл.

 

Архів усної історії української селянської культури 1920-30х рр. містить свідчення 126 селян з центральної та східної України, які в 1993-95 рр. надали свідчення про історію свого життя в період 1920-30 рр. Записані інтерв’ю є частиною широкомасштабного дослідження трансформації громадянського суспільства, якої зазнало українське село за часів вимушеної радянської колективізації.

 

«Колективізація була не лише значною подією з погляду політичної економії із життєво небезпечними наслідками, а й культурною катастрофою справді величезних розмірів. … Немає жодних сумнівів, що колективізацію в УРСР можна класифікувати як один із найбільших злочинів проти людства у XX столітті», — зазначає автор книжки. 

 

 

Свідчення селян із «Трансформацій…» цитують у різних дослідженнях і виданнях. Енн Епплбом на презентації своєї книжки «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» наголосила, що «Трансформації…» — «це унікальні джерела інформації».

 

Окрім того, ГО «Центр досліджень усної історії й культури» запустив онлайн-платформу «Великі трансформації» з авдіозаписами історій селян і текстовою розшифровкою з цієї експедиції. Проєкт задуманий як відкритий архів для дослідників української історії.

 

Нагадаємо, книжка Енн Епплбом «Червоний голод: війна Сталіна проти України» потрапила до короткого списку престижної канадської премії Cundill History Prize.

 

зображення: rodovid.net, history.univ.kiev.ua, drc.usask.ca

Оригінал статті на Suspilne: Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"