Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

У канадському видавництві McGill-Queen’s University Press вийшла книжка Вільяма Нолла «Трансформація громадянського суспільства. Усна історія української селянської культури 1920-30 років». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила цифрова платформа «Великі трансформації».

Видання написане на основі усних свідчень українських селян. Це була одна з перших усноісторичних експедицій в Україні. Її керівник — дослідник Вільям Нолл.

 

Архів усної історії української селянської культури 1920-30х рр. містить свідчення 126 селян з центральної та східної України, які в 1993-95 рр. надали свідчення про історію свого життя в період 1920-30 рр. Записані інтерв’ю є частиною широкомасштабного дослідження трансформації громадянського суспільства, якої зазнало українське село за часів вимушеної радянської колективізації.

 

«Колективізація була не лише значною подією з погляду політичної економії із життєво небезпечними наслідками, а й культурною катастрофою справді величезних розмірів. … Немає жодних сумнівів, що колективізацію в УРСР можна класифікувати як один із найбільших злочинів проти людства у XX столітті», — зазначає автор книжки. 

 

 

Свідчення селян із «Трансформацій…» цитують у різних дослідженнях і виданнях. Енн Епплбом на презентації своєї книжки «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» наголосила, що «Трансформації…» — «це унікальні джерела інформації».

 

Окрім того, ГО «Центр досліджень усної історії й культури» запустив онлайн-платформу «Великі трансформації» з авдіозаписами історій селян і текстовою розшифровкою з цієї експедиції. Проєкт задуманий як відкритий архів для дослідників української історії.

 

Нагадаємо, книжка Енн Епплбом «Червоний голод: війна Сталіна проти України» потрапила до короткого списку престижної канадської премії Cundill History Prize.

 

зображення: rodovid.net, history.univ.kiev.ua, drc.usask.ca

Оригінал статті на Suspilne: Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"