Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість

Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість

Республіканські законодавці американського штату Джорджія дозволили батькам подавати запити на вилучення книжок зі шкільних бібліотек. Попри можливість, більшість батьків не висловлюють претензій до шкільної програми.

Можливість подавати скарги на книжки обмежена: закон дозволяє оскаржувати підручники лише батькам учнів, які наразі навчаються у школах.

 

Наприкінці 2021 року кілька батьків поскаржилися на засіданнях шкільної ради, що в школах округу Форсайт є книжки з ЛГБТК+ і сексуальною тематикою. Противники заборони стверджують, що під час перевірки книжок в окрузі навмисно не розглядалися небілі та ЛГБТК+ автори, повідомляв Департамент освіти США.

 

Управління громадянських прав дійшло висновку, що округ обмежив перевірку книжками відверто сексуального характеру і не порушив два закони з регулювання установ, що отримують федеральну допомогу: розділ IX, який забороняє дискримінацію за статтю, і розділ VI, який забороняє дискримінацію за расою, кольором шкіри чи національністю. Водночас Департамент освіти зазначив, що якщо в результаті для учнів створили вороже сексуальне або расово-вороже середовище, округ не зробив достатньо для пом’якшення ситуації.

 

Впроваджуючи рекомендації федерального агентства, округ додав, що «продовжуватиме місію забезпечити неперевершену освіту для всіх, щоб досягти успіху».

 

У січні 2022 року окружний суперінтендант Джефф Берден дозволив вилучати зі шкільних бібліотек книжки, які вважалися сексуальними або порнографічними.

 

Починаючи від 2020 року, у державних школах США загострилаcя проблема заборони й цензурування книжок. Консерватори хочуть заборонити дітям читати видання на теми сексуальності, статі, раси та релігії. PEN America нарахувала 4000 випадків заборони книг по всій країні з липня 2021 року по грудень 2022 року.

 

Нагадаємо, шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». Раніше у США започаткували ініціативу для підтримки заборонених книжок.

 

 

Джерела: AP News, NPR

Оригінал статті на Suspilne: Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"