Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість

Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість

Республіканські законодавці американського штату Джорджія дозволили батькам подавати запити на вилучення книжок зі шкільних бібліотек. Попри можливість, більшість батьків не висловлюють претензій до шкільної програми.

Можливість подавати скарги на книжки обмежена: закон дозволяє оскаржувати підручники лише батькам учнів, які наразі навчаються у школах.

 

Наприкінці 2021 року кілька батьків поскаржилися на засіданнях шкільної ради, що в школах округу Форсайт є книжки з ЛГБТК+ і сексуальною тематикою. Противники заборони стверджують, що під час перевірки книжок в окрузі навмисно не розглядалися небілі та ЛГБТК+ автори, повідомляв Департамент освіти США.

 

Управління громадянських прав дійшло висновку, що округ обмежив перевірку книжками відверто сексуального характеру і не порушив два закони з регулювання установ, що отримують федеральну допомогу: розділ IX, який забороняє дискримінацію за статтю, і розділ VI, який забороняє дискримінацію за расою, кольором шкіри чи національністю. Водночас Департамент освіти зазначив, що якщо в результаті для учнів створили вороже сексуальне або расово-вороже середовище, округ не зробив достатньо для пом’якшення ситуації.

 

Впроваджуючи рекомендації федерального агентства, округ додав, що «продовжуватиме місію забезпечити неперевершену освіту для всіх, щоб досягти успіху».

 

У січні 2022 року окружний суперінтендант Джефф Берден дозволив вилучати зі шкільних бібліотек книжки, які вважалися сексуальними або порнографічними.

 

Починаючи від 2020 року, у державних школах США загострилаcя проблема заборони й цензурування книжок. Консерватори хочуть заборонити дітям читати видання на теми сексуальності, статі, раси та релігії. PEN America нарахувала 4000 випадків заборони книг по всій країні з липня 2021 року по грудень 2022 року.

 

Нагадаємо, шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». Раніше у США започаткували ініціативу для підтримки заборонених книжок.

 

 

Джерела: AP News, NPR

Оригінал статті на Suspilne: Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"