Американський словник назвав головне слово 2023 року

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.

«Це термін про те, що ми думаємо, пишемо, прагнемо і судимо більше, ніж будь-коли», — ідеться на сайті.

 

У 2023 році слово «автентичний» почали шукати частіше через розмови про ШІ, культуру знаменитостей, ідентичність і соціальні мережі, адже «межа між “справжнім” і “фальшивим” стає все більш розмитою».

 

Merriam Webster визначає «автентичний» як «не фальшивий» або «не імітований». Синонімами цього слова є «справжній» та «фактичний», а також «вірний власній особистості, духу чи характеру». Автентичність важко визначити, вона є предметом дискусій, тому люди звертаються до словника.

 

На сайті зазначається, що автентичність часто пов’язана з національною чи особистою ідентичністю. Словник вважає, що автентичність це те, до чого прагнуть бренди й впливові особи. У 2023 році Лейні Вілсон, Сем Сміт і Тейлор Свіфт потрапили в заголовки газет із заявами про пошук свого «автентичного голосу» та «автентичного я». Ілон Маск потрапив у заголовки газет із заявою, що люди повинні бути більш «автентичними» у соціальних мережах.

 

Merriam Webster назвав і деякі інші популярні слова 2023 року:

 

  • rizz — сленгове слово, що означає романтичну привабливість або чарівність;
  • deepfake (дипфейк) — технологія, що працює на основі штучного інтелекту і дозволяє створювати насамперед фейкове відео з зображенням людини;
  • coronation (коронація) — коронація Чарльза III спричинила сплеск пошуку цього слова у словнику;
  • X — частіше почали шукати після перейменування соцмережі Twitter, яку торік придбав Ілон Маск;
  • implode (вибухнути) — слово частіше шукали після вибуху субмарини, яка перевозила туристів до затонулого «Титаніка»;
  • indict (звинувачувати) — 30 березня, коли у суді висунули звинувачення проти Трампа, пошук цього слова зріс на 9440%;
  • deadname — «мертвим ім’ям» називають ім’я людини, яке їй дали при народженні, але вона його змінила під час трансгендерного переходу.

 

Як повідомлялося, у 2022 році за версією словника Merriam Webster головним стало слово «газлайтинг». Укладачі Кембриджського словника обрали словом 2023 року hallucinate («галюцинувати»).

 

Чільне фото: Getty Images

Оригінал статті на Suspilne: Американський словник назвав головне слово 2023 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"