Американська секція IBBY відзначила 2 українські книжки

Американська секція IBBY відзначила 2 українські книжки

Національна секція США Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (The United States Board on Books for Young People, USBBY) уклала перелік видатних книжок з країн світу 2024 року (Outstanding International Books List 2024), до якого увійшли книжки «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна та «Хто зробить сніг» Мар’яни Прохасько й Тараса Прохаська. Про це USBBY повідомила на своєму сайті.

Сайлентбук «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна — це «тиха книжка» про життя після війни, розбитої та обмеженої війни.

 

«Колючий дріт на початку з павуком — то образ обмежень і сковувань та страху, що дає війна. Війна, як колючий дріт, заганяє тебе в певні рамки, обмеження, несвободу. Метелики — це те, що було до війни, ніби душі, ніби місця, які були зруйновані війною. Дівчинка — це власне Україна — та, що тікає і протестує проти обмежень, рабства. Зустрічаючи метеликів, незважаючи на все вільних і яскравих, дівчинка розуміє, що життя буде продовжуватись, свободу метелика неможливо обмежити чи знищити…», — ідеться в анотації.

 

Книжка вийшла у видавництві Старого Лева 2022 року.

 

Журі USBBY відзначило сайлентбук в анлійському перекладі від видавництва Red Comet Press зі США. Книжка увійшла до переліку в категорії «Горе і невідомість».

 

 

Книжка «Хто зробить сніг» вийшла 2013 року у Видавництві Старого Лева.

 

«Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…», — ідеться в анотації.

 

В перекладі вона надрукована видавництвом Elsewhere Editions (переклад Бориса Дралюка та Дженіфер Крофт). Книжка увійшла до переліку в категорії «Примхливість і уява».

 

Раніше книжка «Хто зробить сніг» увійшла до рейтингу найкращих книжок для дітей та підлітків 2023 року від The New York Times, а «Жовтий метелик» — до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світувід міжнародної мистецької платформи dPICTUS.

 

Окрім того, сайлентбук Олександра Шатохіна став найкрасивішою дитячою книжкою за версією конкурсу«Найкращий книжковий дизайн-2022», а книжка Прохаськів стала переможницею конкурсу «Книга року ВВС-2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС-2013», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей».

 

Перелік видатних книжок склали члени Комітету національної секції USBBY Сара Перріш, Рейчел Розберрі, Тіффані А. Торнтон, Марія В. Акеведо, Ґассі Льюїс, Лінді Павонетті, Даніл Бейлен, Сандіп Вілсон та Лінді Парсонс.

 

Повний перелік книжок, що увійшли до переліку Outstanding International Books List 2024, а також промову журі про кожне з видань можна переглянути за посиланням.

 

 

Комітет обирав книжки, що «є найкращими зразками дитячої літератури з інших країн, знайомлять читачів у США з видатними авторами та ілюстраторами з інших країн, допомагають дітям у США побачити світ з інших точок зору, нрозкривають тему, яку не поррушують в дитячій літературі в США та демонструють виразний культурний колорит».

 

Нагадаємо, до почесного списку IBBY Honour List 2020 увійшли 3 українські митці.

 

Як відомо, нещодавно IBBY оголосила імена номінантів короткого списку на здобуття Премії Ганса Крістіана Андерсена.

 

Чільне зображення: USBBY

Оригінал статті на Suspilne: Американська секція IBBY відзначила 2 українські книжки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"