Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

Літературна премія Aspen Words Literary Prize оголосила, що переможцем 2023 року став Джаміль Ян Кочаї. Про це повідомили на сайті премії.

Письменник отримав нагороду в розмірі 35000 доларів США за книжку The Haunting of Hajji Hotak and Other Stories («Привиди Хаджі Хотака та інші історії») (видавництво Penguin Random House).

 

«Джаміль Ян Кочаї написав стилістично сміливу збірку про афганців, американців-афганців та сюрреалістичні, жорстокі поштовхи державного насильства. У 12 чудових оповіданнях Кочаї вдається як звинуватити, так і децентрувати десятирічну кампанію насильства на Заході, від якої постраждали незліченні афганці. Тут немає чіткого прескриптивізму: ці історії втрачених і відновлених життів у тіні війни з тероризмом так само неможливо класифікувати, як і дивовижно читати», — зазначають журі.

 

 

«Джаміль Ян Кочаї вдихає життя у своїх сучасних афганських героїв, рухаючись між сучасним Афганістаном та афганською діаспорою в Америці. У цих приголомшливих історіях, що межують як з комедією, так і з трагедією, роль грають молоді персонажі, чия бравада поєднується з їхньою ніжністю, Кочаї знову захоплює особливий, дзвінкий голос американського підлітка, вихованого афганськими оповідачами Старого Світу», — ідеться в анотації до The Haunting of Hajji Hotak and Other Stories.

 

Американська відзнака Aspen Words Prize вручається авторам художніх творів, які підіймають суспільно важливі та актуальні теми сучасності. Призовий фонд – 35 тисяч доларів.

 

Нагадаємо, нещодавно Міжнародна Букерівська премія оголосила фіналістів 2023 року.

 

Оригінал статті на Suspilne: Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"