Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

Літературна премія Aspen Words Literary Prize оголосила, що переможцем 2023 року став Джаміль Ян Кочаї. Про це повідомили на сайті премії.

Письменник отримав нагороду в розмірі 35000 доларів США за книжку The Haunting of Hajji Hotak and Other Stories («Привиди Хаджі Хотака та інші історії») (видавництво Penguin Random House).

 

«Джаміль Ян Кочаї написав стилістично сміливу збірку про афганців, американців-афганців та сюрреалістичні, жорстокі поштовхи державного насильства. У 12 чудових оповіданнях Кочаї вдається як звинуватити, так і децентрувати десятирічну кампанію насильства на Заході, від якої постраждали незліченні афганці. Тут немає чіткого прескриптивізму: ці історії втрачених і відновлених життів у тіні війни з тероризмом так само неможливо класифікувати, як і дивовижно читати», — зазначають журі.

 

 

«Джаміль Ян Кочаї вдихає життя у своїх сучасних афганських героїв, рухаючись між сучасним Афганістаном та афганською діаспорою в Америці. У цих приголомшливих історіях, що межують як з комедією, так і з трагедією, роль грають молоді персонажі, чия бравада поєднується з їхньою ніжністю, Кочаї знову захоплює особливий, дзвінкий голос американського підлітка, вихованого афганськими оповідачами Старого Світу», — ідеться в анотації до The Haunting of Hajji Hotak and Other Stories.

 

Американська відзнака Aspen Words Prize вручається авторам художніх творів, які підіймають суспільно важливі та актуальні теми сучасності. Призовий фонд – 35 тисяч доларів.

 

Нагадаємо, нещодавно Міжнародна Букерівська премія оголосила фіналістів 2023 року.

 

Оригінал статті на Suspilne: Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"