Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS

Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS

Українська культурна менеджерка, співзасновниця медіа post impreza та кураторка «Асортиментної кімнати» в Івано-Франківську Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS у Німеччині. Про це повідомили на сайті фонду, що вручає нагороду.

«Каравай організовує зустрічі між людьми та середовищами, які інакше б ніколи не зустрілися або не навчилися одне в одного. Альона Каравай та її організації наразі захищають митців та твори мистецтва та протистоять спробам росії знищити незалежну українську культуру: вони швидко та безбюрократично пропонують притулок, коли митцям доводиться тікати. Вони приносять у безпечне місце загрожені твори мистецтва і зберігають їх. Вони замовляють мистецтво та відкривають свої простори для виставок і перформансів. Вони пропонують митцям те, що є життєво необхідним: мати можливість працювати, бути побаченими, зустрічатися з авдиторією», — зазначили на сайті фонду.

 

Європейською культурною премією KAIROS з 2007 року відзначають європейських митців та науковців у галузях сценічного мистецтва, музики, архітектури, кіно, фотографії, літератури та журналістики. Вона надається як культурним діячам, так і митцям, що «уможливлюють культурні процеси» в ролі «поштовху для подальшої роботи».

 

«Нагорода відзначає як мистецькі індивідуальні досягнення, так і роботу тих, хто робить можливою культуру в Європі та дає їй вирішальний імпульс: продюсерів, художніх керівників, видавців, директорів фестивалів та інших ініціаторів. Названа на честь бога “слушного моменту” в грецькій міфології, нагорода одночасно є визнанням і заохоченням: вона призначена для митців і активістів культури, які працюють і мають вплив у своїх галузях у новаторський, авангардний і піонерський спосіб без ще досягнувши зеніту своєї творчості», — повідомила на своїй фейсбук-сторінці науковиця Ірина Чужинова.

 

Премію надає Alfred Toepfer Foundation. Винагорода становить 75 тисяч євро.

 

Як зазначила Альона Каравай для Суспільного, грошову винагороду вона планує передати на підтримку громадських та волонтерських ініціатив, пов’язаних з відбудовою Донеччини — її рідного регіону.

 

 

Чільне фото: Олександра Соловйова/divoche.media

Оригінал статті на Suspilne: Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"