Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS

Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS

Українська культурна менеджерка, співзасновниця медіа post impreza та кураторка «Асортиментної кімнати» в Івано-Франківську Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS у Німеччині. Про це повідомили на сайті фонду, що вручає нагороду.

«Каравай організовує зустрічі між людьми та середовищами, які інакше б ніколи не зустрілися або не навчилися одне в одного. Альона Каравай та її організації наразі захищають митців та твори мистецтва та протистоять спробам росії знищити незалежну українську культуру: вони швидко та безбюрократично пропонують притулок, коли митцям доводиться тікати. Вони приносять у безпечне місце загрожені твори мистецтва і зберігають їх. Вони замовляють мистецтво та відкривають свої простори для виставок і перформансів. Вони пропонують митцям те, що є життєво необхідним: мати можливість працювати, бути побаченими, зустрічатися з авдиторією», — зазначили на сайті фонду.

 

Європейською культурною премією KAIROS з 2007 року відзначають європейських митців та науковців у галузях сценічного мистецтва, музики, архітектури, кіно, фотографії, літератури та журналістики. Вона надається як культурним діячам, так і митцям, що «уможливлюють культурні процеси» в ролі «поштовху для подальшої роботи».

 

«Нагорода відзначає як мистецькі індивідуальні досягнення, так і роботу тих, хто робить можливою культуру в Європі та дає їй вирішальний імпульс: продюсерів, художніх керівників, видавців, директорів фестивалів та інших ініціаторів. Названа на честь бога “слушного моменту” в грецькій міфології, нагорода одночасно є визнанням і заохоченням: вона призначена для митців і активістів культури, які працюють і мають вплив у своїх галузях у новаторський, авангардний і піонерський спосіб без ще досягнувши зеніту своєї творчості», — повідомила на своїй фейсбук-сторінці науковиця Ірина Чужинова.

 

Премію надає Alfred Toepfer Foundation. Винагорода становить 75 тисяч євро.

 

Як зазначила Альона Каравай для Суспільного, грошову винагороду вона планує передати на підтримку громадських та волонтерських ініціатив, пов’язаних з відбудовою Донеччини — її рідного регіону.

 

 

Чільне фото: Олександра Соловйова/divoche.media

Оригінал статті на Suspilne: Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

«Місто» Валер’яна Підмогильного тепер можна прочитати і польською

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
«Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтерте

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"