Алексієвич: Ми даремно думали, що перемогли комунізм

Алексієвич: Ми даремно думали, що перемогли комунізм

Білоруська письменниця, лавреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич  засудила війну Росії проти України та зазначила, що вона гірша від Другої світової. Про це вона повідомила в ефірі білоруської редакції «Радіо Свобода».

 

Алексієвич назвала Владіміра Путіна гіршим за фактичного засновника тоталітарної диктатури в СРСР Сталіна, бо Путін не має жодної людської ідеї. «Сталін — це теж був фашизм, але наші батьки захищали Батьківщину. А тепер це зло, яке не вкладається в людську уяву. А ідеї, якими надихають російських солдатів, російське населення, — навіть гірші за природність тої війни, про яку я багато чула і намагалася зрозуміти це зло в людині», — зазначила письменниця.

 

Алексієвич сказала: «Виявляється, ми даремно думали, що перемогли комунізм. Ми його не перемогли. А те, що сьогодні відбувається, це «червона людина», як я його називаю. Чи це його останній бій чи ні, але це ознаки звідти, з минулого. Ми ще не відірвалися від цього, бо не пручалися, а сприймали все як належне. Країна комунізму впала, і ми почали виживати, замість того, щоб будувати нове життя».

 

Вона повідомила, що захоплюється героїзмом українців. «Я любила свою бабусю, своїх українських родичів, але не знала, наскільки глибока сила українців. Ці страшні кадри, коли в українське село заходять російські танки, а старенькі бабусі з палицями, старі, діти кидаються на ці танки, стають на коліна… Кажуть, що зараз танки йдуть і більше не розвертаються. Я не маю сил це бачити…», — розповіла Алексієвич.

 

 

Також письменниця зазначила, що, на її думку, найбільшим героїзмом для білорусів, яких відправлять воювати за Росію в Україні, буде відмова стріляти. Вона додала, що ситуація зараз протилежна війні з фашизмом, коли героїзм полягав у воєнних діях та захисті.

 

«Я думаю, що ми всі відповідальні за те, що відбувається. Кожен з нас повинен щось зробити, щоб цьому запобігти», — сказала Світлана Алексієвич. Також вона заперечила вину українців у війні, яку намагається просувати російська пропаганда. 

 

Про фейки щодо білорусів і українців Алексієвич сказала так: «Це одна з форм пропагандистської роботи. Те, як працюють Кисельов і Соловйов, колись буде називатися зразком «кримінальної журналістики», бо така журналістика є злочином».

 

«Ми вже не маємо незалежності, і ми країна-агресор. Це соромно і страшно», — зазначила письменниця. «З цим важко жити, але я думаю, що почуття провини робить нас більш відкритими до болю інших людей», — підсумувала вона.

 

Світлана Алексієвич — білоруська російськомовна письменниця, журналістка, сценаристка документальних фільмів та публіцистка українського походження. Лавреатка Нобелівської премії з літератури за 2015 рік.

 

Нагадаємо, понад 1300 письменників, серед яких і Світлана Алєксієвич, підписали заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну. Нобелівські лауреати, серед яких Памук, Мюллер, Ішіґуро, висловили свою підтримку українському народу перед лицем російської агресії.

 

Чільна світлина: REUTERS

Оригінал статті на Suspilne: Алексієвич: Ми даремно думали, що перемогли комунізм

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"