Активісти закликають ухвалити законопроєкт про деколонізацію

Активісти закликають ухвалити законопроєкт про деколонізацію

Низка громадських організацій підписали відкрите звернення, в якому закликали Верховну Раду ухвалити узгоджений на рівні парламенту закон про заборону пропаганди російської імперської політики та деколонізацію топоніміки. Текст звернення оприлюднили в телеграм-каналі проєкту «Деколонізація. Україна».

«Звільнення України від усіх форм пропаганди російського імперіалізму, очищення публічного простору від маркерів “русского міра” є необхідною складовою перемоги у війні з росією. Це — одне з найважливіших нагальних завдань гуманітарної та безпекової політики. Процес звільнення українських міст і сіл від назв і пам’ятників, нав’язаних Росією, давно розпочався знизу й триває по всій країні. Однак для того, щоб цей процес був незворотнім і всеосяжним, потрібен системний деколонізаційний закон», — наголошують у листі.

 

Активісти зазначають, що у квітні 2022 року велика група депутатів з різних фракцій на чолі з Федором Веніславським зареєструвала законопроєкт №7253, який у липні був схвалений Верховною Радою в першому читанні, а до другого читання парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підготував редакцію законопроєкту, яка комплексно розв’язує питання заборони російської імперської пропаганди й ліквідації її символіки.

 

Проєкт закону передбачає визнання злочинною і засудження російської імперської політики, забороняє її пропаганду та символи, чітко визначає критерії належності до цих символів, підстави, строки й процедури їх усунення з публічного простору, перейменування населених пунктів, вулиць та інших об’єктів, роль органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у цьому процесі.

 

На пленарному засіданні 23 лютого 2023 року парламенту не вистачило одного голосу для підтримки позиції комітету, тому законопроєкт відправили на повторне друге читання.

 

«На наше переконання, Верховна Рада має якнайшвидше повернутися до розгляду законопроєкту 7253 і нарешті його ухвалити. Текст законопроєкту ретельно опрацьований, його підтримали профільні міністерства, експертні інституції, асоціації місцевого самоврядування, Світовий Конгрес Українців. Україна потребує його невідкладного ухвалення і підписання», — зазначають активісти.

 

Громадські асоціації закликають:

 • профільний комітет Верховної Ради — упродовж найближчих днів розглянути законопроєкт 7253 за процедурою повторного другого читання і підтримати раніше схвалений комітетом збалансований текст;
 • голову Верховної Ради України та його заступників, керівників усіх фракцій та груп — сприяти якнайшвидшому ухваленню цього законопроєкту;
 • Верховну Раду України — ухвалити законопроєкт 7253 в другому читанні й в цілому на найближчому пленарному засіданні.

 

Наразі звернення підписали:

 • рух «Простір свободи»;
 • мережа захисту національних інтересів АНТС;
 • громадянський рух «Відсіч»;
 • Центр досліджень визвольного руху;
 • громадський сектор Євромайдану;
 • ГО «Незалежні»;
 • ініціатива «Деколонізація. Україна»;
 • всеукраїнська кампанія «Пам’ять нації»;
 • ГО «Свіжа кров»;
 • ГО «Український світ».

 

Нагадаємо, 2022  року розробили петицію щодо створення розроблення механізму, який гарантує блокування російського контенту на території України та петицію про заборону імпорту книжок з росії.

 

Чільна світлина: Дніпровська міська рада

Оригінал статті на Suspilne: Активісти закликають ухвалити законопроєкт про деколонізацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"