Автор фанфіка за мотивами «Володаря перснів» подає до суду на Amazon

Автор фанфіка за мотивами «Володаря перснів» подає до суду на Amazon

Деметріус Поліхрон (Demetrious Polychron), автор твору за мотивами епічного фентезійного роману «Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна, звинуватив Amazon та The Tolkien Estate у плагіаті.

 

На думку Деметріуса, під час створення серіалу «Володар перснів: Персні влади» Amazon Prime Video та The Tolkien Estate використали його літературний твір без дозволу автора. За це він вимагатиме 250 мільйонів доларів компенсації, позиваючусь до суду.

 

Кілька років поспіль Поліхрон працював над своїм фанфіком. 2019 року він найняв адвоката, щоб налагодити зв’язок із The Tolkien Estate – юридичною особою, яка керує майном Дж. Р. Р. Толкіна, зокрема й авторським правом на більшість його творів. Втім юристи The Tolkien Estate виразу відмовили Поліхрону у співпраці. Тоді він особисто приніс рукопис додому онуку британського письменника – Саймону Толкіну. Не отримавши зворотного зв’язку, автор фанфіка написав Толкіну листа, у якому попередив, що незабаром опублікує свою першу книжку, незалежно від його думки. А також попросив повернути рукопис, чого Саймон Толкін не зробив.

 

2022 року на маркетплейсі Amazon з’явився твір Поліхрона під назвою «Братство короля». За його словами, саме персонажів та сюжетні ходи із цього твору привласнили собі виробники серіалу «Володар перснів: Персні влади».

 

У судовій скарзі Поліхрон визнає, що його книжка «натхненна Дж. Р. Р. Толкіном», але стверджує, що, попри це, вона є повністю оригінальним твором з власною концепцією, яку використали автори серіалу Amazon.

 

Нагадуємо, серіал за книжками про Гаррі Поттера офіційно запустили у виробництво

 

 

Джерело: Lit Hub

Оригінал статті на Suspilne: Автор фанфіка за мотивами «Володаря перснів» подає до суду на Amazon

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"