Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

На Радіо Культура стартувала пізнавальна програма «Вся правда про ковід».  Про це повідомили на сайті Суспільного. 

 

Програма спрямована на розвінчування найпоширеніших мітів та інформаційних маніпуляцій про коронавірус та вакцинацію. Авторки та ведучі — Оксана Мороз, авторка книжок «Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців» і «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню», та Дарка Озерна, авторка книжки «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя».

 

Темами перших трьох епізодів стали «Ковід і Росія», «Які є протипоказання до вакцинації?» та «Дезінформація про коронавірус».

 

Щосереди виходять епізоди від засновниці ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» Оксани Мороз, яка аналізує інформаційні вкиди та маніпуляції на тему ковіду. Окремі випуски присвячені хронології поширення антивакцинаторських настроїв в Україні та їх зв’язку з Росією. Кожному випуск містить також блок про те, як перевіряти інформацію. 

 

«Найцікавіше, на мій погляд, буде розбиратися не лише в природі походження міфів та маніпуляцій, а й у тому, чому українці в них вірять. Тобто ми не просто братимемо певний фейк і казатимемо: «Дивіться: це неправда!», але й розбиратимемося з підґрунтям, досліджуватимемо, звідки «ростуть ноги» того чи іншого переконання українців», — розповіла в анонсі Оксана Мороз.

 

Щоп’ятниці виходять випуски програми з медичною журналісткою й письменницею Даркою Озерною, в яких основна увага зосереджена на науковому підґрунті лікування та профілактики коронавірусу, а також розвінчуванні псевдонаукових мітів навколо пандемії та вакцинації. Кожен випуск базується на реальних наукових дослідженнях та рекомендаціях ВООЗ. Серед експертів програми — відомі інфекціоністи, імунологи, сімейні лікарі, науковці.

 

«Спецпроєкт «Вся правда про ковід» не просто спростовує фейки. Це системний проєкт, який вибудовує розуміння того, як працює наше тіло, як давати раду хворобі, коли викликати швидку, що є критичним, а що — другорядним, і, зрештою, як врятувати життя собі та близьким. Це послідовна достовірна інформація, що стане в пригоді на практиці, в житті кожного з нас», — запевнила Дарка Озерна.

 

Як відомо, матеріал підготували за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety.

 

«Пандемія COVID-19 триває, і окрім пересторог у сфері охорони здоров’я, потрібна й інформаційна гігієна. Упевнений, що Радіо Культура зможе доступно і фахово розповісти про найпоширеніші фейки, і водночас — надати науково достовірну, якісну інформацію щодо пандемії. Ми раді, що фонд «Відродження» у межах проєкту EU4USociety підтримав цю ініціативу», — сказав Директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслав Лячинський.

 

«Для Радіо Культура за час пандемії робота з темою спростування міфів про COVID-19 стала звичною. Ми системно інформуємо нашу аудиторію та надаємо фахові коментарі. Але прем’єра нового радіоблогу «Вся правда про ковід» — велика подія, адже він допоможе систематизувати всю важливу інформацію. Мені особливо імпонує прикладний аспект цієї програми, оскільки ми ще й надамо дуже конкретні прикладні інструменти самозахисту від фейків про пандемію та її подолання», — додала виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

 

Програма виходить двічі на тиждень, щосереди та щоп’ятниці, після новин о 8 та о 18 годині. Перший три епізоди можна послухати за посиланням.

 

Нагадаємо, нещодавно у рамках «єПідтримки» пообіцяли видати ще 500 грн за бустерні дози, а слово «вакцина» стало словом року-2021 в Україні.

 

Новина написана в партнерстві

Оригінал статті на Suspilne: Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"