Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

На Радіо Культура стартувала пізнавальна програма «Вся правда про ковід».  Про це повідомили на сайті Суспільного. 

 

Програма спрямована на розвінчування найпоширеніших мітів та інформаційних маніпуляцій про коронавірус та вакцинацію. Авторки та ведучі — Оксана Мороз, авторка книжок «Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців» і «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню», та Дарка Озерна, авторка книжки «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя».

 

Темами перших трьох епізодів стали «Ковід і Росія», «Які є протипоказання до вакцинації?» та «Дезінформація про коронавірус».

 

Щосереди виходять епізоди від засновниці ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» Оксани Мороз, яка аналізує інформаційні вкиди та маніпуляції на тему ковіду. Окремі випуски присвячені хронології поширення антивакцинаторських настроїв в Україні та їх зв’язку з Росією. Кожному випуск містить також блок про те, як перевіряти інформацію. 

 

«Найцікавіше, на мій погляд, буде розбиратися не лише в природі походження міфів та маніпуляцій, а й у тому, чому українці в них вірять. Тобто ми не просто братимемо певний фейк і казатимемо: «Дивіться: це неправда!», але й розбиратимемося з підґрунтям, досліджуватимемо, звідки «ростуть ноги» того чи іншого переконання українців», — розповіла в анонсі Оксана Мороз.

 

Щоп’ятниці виходять випуски програми з медичною журналісткою й письменницею Даркою Озерною, в яких основна увага зосереджена на науковому підґрунті лікування та профілактики коронавірусу, а також розвінчуванні псевдонаукових мітів навколо пандемії та вакцинації. Кожен випуск базується на реальних наукових дослідженнях та рекомендаціях ВООЗ. Серед експертів програми — відомі інфекціоністи, імунологи, сімейні лікарі, науковці.

 

«Спецпроєкт «Вся правда про ковід» не просто спростовує фейки. Це системний проєкт, який вибудовує розуміння того, як працює наше тіло, як давати раду хворобі, коли викликати швидку, що є критичним, а що — другорядним, і, зрештою, як врятувати життя собі та близьким. Це послідовна достовірна інформація, що стане в пригоді на практиці, в житті кожного з нас», — запевнила Дарка Озерна.

 

Як відомо, матеріал підготували за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety.

 

«Пандемія COVID-19 триває, і окрім пересторог у сфері охорони здоров’я, потрібна й інформаційна гігієна. Упевнений, що Радіо Культура зможе доступно і фахово розповісти про найпоширеніші фейки, і водночас — надати науково достовірну, якісну інформацію щодо пандемії. Ми раді, що фонд «Відродження» у межах проєкту EU4USociety підтримав цю ініціативу», — сказав Директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслав Лячинський.

 

«Для Радіо Культура за час пандемії робота з темою спростування міфів про COVID-19 стала звичною. Ми системно інформуємо нашу аудиторію та надаємо фахові коментарі. Але прем’єра нового радіоблогу «Вся правда про ковід» — велика подія, адже він допоможе систематизувати всю важливу інформацію. Мені особливо імпонує прикладний аспект цієї програми, оскільки ми ще й надамо дуже конкретні прикладні інструменти самозахисту від фейків про пандемію та її подолання», — додала виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

 

Програма виходить двічі на тиждень, щосереди та щоп’ятниці, після новин о 8 та о 18 годині. Перший три епізоди можна послухати за посиланням.

 

Нагадаємо, нещодавно у рамках «єПідтримки» пообіцяли видати ще 500 грн за бустерні дози, а слово «вакцина» стало словом року-2021 в Україні.

 

Новина написана в партнерстві

Оригінал статті на Suspilne: Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»

Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб

Які умови праці в польських письменників та перекладачів

Медіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про

Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024

Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.

Ееро Балк — перекладач з української мови на

Запрацював електронний реєстр видавців і книгарів

З 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч

Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони України

Польська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"