Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

На Радіо Культура стартувала пізнавальна програма «Вся правда про ковід».  Про це повідомили на сайті Суспільного. 

 

Програма спрямована на розвінчування найпоширеніших мітів та інформаційних маніпуляцій про коронавірус та вакцинацію. Авторки та ведучі — Оксана Мороз, авторка книжок «Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців» і «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню», та Дарка Озерна, авторка книжки «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя».

 

Темами перших трьох епізодів стали «Ковід і Росія», «Які є протипоказання до вакцинації?» та «Дезінформація про коронавірус».

 

Щосереди виходять епізоди від засновниці ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» Оксани Мороз, яка аналізує інформаційні вкиди та маніпуляції на тему ковіду. Окремі випуски присвячені хронології поширення антивакцинаторських настроїв в Україні та їх зв’язку з Росією. Кожному випуск містить також блок про те, як перевіряти інформацію. 

 

«Найцікавіше, на мій погляд, буде розбиратися не лише в природі походження міфів та маніпуляцій, а й у тому, чому українці в них вірять. Тобто ми не просто братимемо певний фейк і казатимемо: «Дивіться: це неправда!», але й розбиратимемося з підґрунтям, досліджуватимемо, звідки «ростуть ноги» того чи іншого переконання українців», — розповіла в анонсі Оксана Мороз.

 

Щоп’ятниці виходять випуски програми з медичною журналісткою й письменницею Даркою Озерною, в яких основна увага зосереджена на науковому підґрунті лікування та профілактики коронавірусу, а також розвінчуванні псевдонаукових мітів навколо пандемії та вакцинації. Кожен випуск базується на реальних наукових дослідженнях та рекомендаціях ВООЗ. Серед експертів програми — відомі інфекціоністи, імунологи, сімейні лікарі, науковці.

 

«Спецпроєкт «Вся правда про ковід» не просто спростовує фейки. Це системний проєкт, який вибудовує розуміння того, як працює наше тіло, як давати раду хворобі, коли викликати швидку, що є критичним, а що — другорядним, і, зрештою, як врятувати життя собі та близьким. Це послідовна достовірна інформація, що стане в пригоді на практиці, в житті кожного з нас», — запевнила Дарка Озерна.

 

Як відомо, матеріал підготували за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety.

 

«Пандемія COVID-19 триває, і окрім пересторог у сфері охорони здоров’я, потрібна й інформаційна гігієна. Упевнений, що Радіо Культура зможе доступно і фахово розповісти про найпоширеніші фейки, і водночас — надати науково достовірну, якісну інформацію щодо пандемії. Ми раді, що фонд «Відродження» у межах проєкту EU4USociety підтримав цю ініціативу», — сказав Директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслав Лячинський.

 

«Для Радіо Культура за час пандемії робота з темою спростування міфів про COVID-19 стала звичною. Ми системно інформуємо нашу аудиторію та надаємо фахові коментарі. Але прем’єра нового радіоблогу «Вся правда про ковід» — велика подія, адже він допоможе систематизувати всю важливу інформацію. Мені особливо імпонує прикладний аспект цієї програми, оскільки ми ще й надамо дуже конкретні прикладні інструменти самозахисту від фейків про пандемію та її подолання», — додала виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

 

Програма виходить двічі на тиждень, щосереди та щоп’ятниці, після новин о 8 та о 18 годині. Перший три епізоди можна послухати за посиланням.

 

Нагадаємо, нещодавно у рамках «єПідтримки» пообіцяли видати ще 500 грн за бустерні дози, а слово «вакцина» стало словом року-2021 в Україні.

 

Новина написана в партнерстві

Оригінал статті на Suspilne: Авторки наук-попу вестимуть пізнавальну радіопрограму про вакцинацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"