«Абрикосова» історія: на Черкаському книжковому фестивалі презентували недитячу книжку про дітей

«Абрикосова» історія: на Черкаському книжковому фестивалі презентували недитячу книжку про дітей

Родинна сага довжиною в століття, історія чотирьох родин, трьох таємниць, двох вовків і однієї любові. Так описують книгу «Абрикосова книгарня» Орести Осійчук. На Черкаському книжковому фестивалі авторка розповіла, як з’явився роман та чому читачі називають його «смачним».

«Абрикоска», як називає книжку сама  авторка, — це історія дев’ятирічного хлопчика Міська (Михайла), якого мати через злидні змушена віддати на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власнику книгарні, та цьоці Касі.

Історія цієї дитини, розповіла авторка, переплітається з історією нашого сучасника —  Михайла Фариняка. Це юнак, якому в житті нічого не бракує. Він народився в заможній родині, медичній династії. Однак у якийсь момент усе змінюється: помирає його дідусь і залишає заповіт, який не сприймає ніхто з родичів, окрім Михайла.

«Дід та внук не любили один одного, але саме йому у відеозверненні він залишає заповіт. І через сто років Михайло Фариняк повертається у місто дітей, щоб дізнатися правду про своє коріння і про те, хто такий Місько Фариняк», — переповіла письменниця.

У читачів виникатиме багато теорій, хто Місько та Михайло Фариняки один одному, однак ніхто не здогадається, доки не прочитає, додала вона.

Ім’я героя книги обрала невипадково, зауважила Ореста Осійчук:

«Герой книги — чудовий, добрий хлопчик. Я часто думала, чому назвала його ім’ям, яке не любила з дитинства. Сусідом у селі, куди я приїжджала дитиною, був вуйко Місько, тато моїх двоюрідних братів. Ми його боялися, бо він був надто суворим. За вже життя я йому сказала не більше ніж «Добрий день» і «До побачення». І тоді я зрозуміла — можливо, цей світлий хлопчик — це мій своєрідний шанс для мене, вже дорослої, сказати своєму вуйкові щось більше, ніж ці дві фрази».

«Книгарня» мала бути абрикосовою від початку, зауважила авторка.

«Ще не було книжки, а назва вже була. Цвіла абрикоса, я відкрила вікно, відчула цей запах і зрозуміла, шо народжується нова, щемлива історія», — розповіла вона.

Однак, додала, спочатку це був лише один абзац, який після цього лежав рік.

Рукопис «Абрикоски» авторка свого часу відправила на конкурс дитячої книжки. Розповіла: хоча розуміла, що книга — про дітей, однак для дорослих, не могла пропустити шансу показати її компетентному журі. «Я знала, що так рукопис точно прочитають. Подала його в останній день. Потрапила у фінал, де оцінювали вже видавці та письменники. Однак останнє речення рецензії Івана Андрусяка було вбивчим: далі книга не мала шансів, бо вона була не для дітей».

Тоді, розповіла авторка, їй запропонували або залишити в книзі лише «дитячу частину», або пробувати далі. Зрештою, пізніше «Абрикосову книгарню» таки вдалося видати в повній версії.

Коли читаєш цю книжку, відчуваєш запах абрикос, розповіла авторка. І не тільки — свій «запах» має кожен персонаж. А ще особливої атмосфери додають описи страв, як готувала цьоця Кася.

«Читачі часто запитували, де є рецепти цих страв. Тому у другому перевиданні «Абрикоски» на звороті є QR-код, із допомогою якого можна перейти за посиланням і подивитися ці рецепти», — зазначила вона.

А невдовзі, додала пані Ореста, вона планує організувати ще й кулінарний марафон, під час якого разом зі своїми читачами буде вчитися готувати «з цьоцьою Касею» різдвяні страви.

Що відомо

  • Ореста Осійчук — авторка циклу романів «АЙХО», володарка першої премії міжнародного конкурсу «Коронація слова», лауреатка Всеєвропейського конвенту «Єврокон».
  • На Черкаський четвертий книжковий фестиваль приїхали 60 видавництв та понад сотня письменників. Відвідувачів очікують презентація анімаційних коміксів, тематична фотозона та майстер-класи, етностімпанквечірка тощо, повідомила «Суспільному» співорганізаторка фестивалю Людмила Фіть.

«Суспільне. Черкаси» — генеральний інформаційний партнер фестивалю Четвертий Черкаський книжковий фестиваль.

Оксана Швед

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Абрикосова» історія: на Черкаському книжковому фестивалі презентували недитячу книжку про дітей

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"