Галина Вдовиченко

Галина Вдовиченко

Біографія

Гали́на Костянти́нівна Вдовиче́нко (народилась 21 червня 1959, Печенга (Петсамо) Мурманська область) — українська письменниця та журналістка.

У дитинстві разом з родиною часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бували у бабусі з дідом у містечку Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька.

Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Живе у Львові. До 2017 року працювала заступником головного редактора щоденної газети «Високий Замок».

Має доньку та сина.

Серед захоплень — гірські лижі, дизайн одягу та інтер’єрів, колекціонування рукавичок…

Галина Вдовиченко дебютувала у 2008 році з романом «Пів’яблука», який вийшов у видавництві «Нора-Друк» (Київ) і став лідером продажів на стенді видавництва під час роботи Львівського Форуму видавців-2008. Перший тираж книжки розійшовся протягом місяця.

Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі «Коронація слова — 2009», вийшов у світ під назвою «Тамдевін» у видавництві «Нора-Друк». Лише на Львівському Форумі видавців-2009 було продано 985 примірників роману «Тамдевін».

У 2010 році вийшов роман «Хто такий Ігор?» («Нора-Друк»).

У 2011 році у видавництві «Грані-Т» вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей — казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри. У 2017 році у «Видавництві Старого Лева» вийшло перевидання повісті з ілюстраціями Інни Черняк.

Того ж року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (Харків) виходить роман «Бора», а у видавництві «Фоліо» (Харків) — антологія малої прози «20 письменників сучасної України», до якої увійшло оповідання письменниці «Брат».

2012 рік: роман «Купальниця» (видавництво «Клуб сімейного дозвілля») та участь у збірці видавництва «Фоліо» «27 регіонів України» (оповідання «Вулиця Дадугіна — вулиця Довбуша» про Івано-Франківщину).

2013 рік: з виходу казкової повісті «Ліга непарних шкарпеток» у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» започатковано україномовну серію книжок для дітей. Галина Вдовиченко та Лариса Денисенко стали упорядниками антології «Жити-Пити. 40 градусів життя» — збірки творів сучасних українських письменників про алкоголь, до якої увійшло оповідання «Вікно» («Клуб Сімейного Дозвілля»). У видавництві «Фоліо» побачила світ антологія «Історія України очима письменників» (оповідання «Княгиня та вогняна саламандра»). Наприкінці 2013-го року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» одночасно вийшли роман «Пів’яблука» у новій авторській редакції та продовження цього роману — «Інші пів’яблука». «Видавництво Старого Лева» видало збірку «13 різдвяних історій», серед яких — «Повернення до Матроської тиші» Г. Вдовиченко.

2014 рік: у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» вийшла колективна збірка оповідань «Ода до радості» (упорядник Галина Вдовиченко), оповідання «Запах скошених кульбабок». Участь в антології вид-ва «Фоліо» «Україна-Європа» (уривок «Пінзель у Парижі»), у збірці «Видавництва Старого Лева» «Друзі незрадливі» (оповідання «Умка, Умас, Умич»), та в авторському проекті Оксани Забужко «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву», упорядниця Тетяна Терен, вид-во «Комора».

2015 рік: у «Видавництві Старого Лева» вийшла повість-казка для дітей «36 і 6 котів». У видавництві «Клуб сімейного дозвілля» — колективна збірка «Волонтери. Мобілізація добра», укладач Ірена Карпа, (до збірки увійшло оповідання «Госпіталь. Розвантажувальні дні»). У цьому ж видавництві побачила світ авторська збірка — роман «Тамдевін» (нове видання), а також «Вовчі історії замку Гербуртів», а на Форумі видавців-2015 «Клуб сімейного дозвілля» презентував роман «Маріупольський процес». За результатами Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2015» роман опинився у топ-7 у номінації «Красне письменство. Жанрова література». Участь у колективній збірці «Маслини на десерт» («Фоліо», серія «Добрі історії») — оповідання “Никифор та інші чоловіки у грі «Вірю-не вірю»). Участь у колективній збірці «Львів. Кава. Любов» (КСД).

2016 рік: книжка для маленьких «Засинай. Прокидайся» («Видавництво Старого Лева»), участь у колективній збірці з серії «Дорожні історії» КМ БУКС «Аеропорт і…». Вихід авторської збірки малої прози «Ось відкрита долоня» у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля».

2017 рік: продовження повісті-казки для дітей «36 і 6 котів» — «36 і 6 котів-детективів» («Видавництво Старого Лева»). Вихід книжки «Мишкові Миші з продовженням» — повість для дітей «Мишкові Миші» та її продовження — «Зірковий час Мишкових Мишей», ілюстрації Інни Черняк («Видавництво Старого Лева»). Участь у «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах», серія «Шкільна бібліотека» («Видавництво Старого Лева») — уривок «Найдовші вуса» з книжки «36 і 6 котів». Участь у збірках «Львів — місто натхнення. Література» («Видавництво Старого Лева») і «То є Львів. Колекція міських історій» («Видавництво Старого Лева»). Упорядник колективної збірки «Зелене яблуко, срібні мечі» — подорожні оповідання та есе після мандрівок Добромильським краєм (ЛА «Піраміда»).

2018 рік: книжка для дітей «Сова, яка хотіла стати жайворонком», художнє оформлення Христини Лукащук (видавництво «Чорні вівці» — «Книги-ХХІ»). У «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка для дітей «Чорна-чорна курка» з ілюстраціями Наталки Гайди. Участь у колективних збірках: «Це зробила вона» («Соломія Крушельницька», видавництво «Видавництво»), «Лялька. Оповідання про дитинство» («Начебто про ведмедика», «Видавництво Старого Лева») та «19 різдвяних історій» (оповідання «Лорд, вівсянка і любов», «Видавництво Старого Лева»).

Відзнаки

  • Спеціальна відзнака конкурсу «Коронація слова-2008» «Вибір видавців» (перша в історії конкурсу) — за роман «Пів’яблука».
  • Диплом «Дебют 2008 року» у номінації «Найкращий автор» від книготоргової мережі ЕМПІК
  • Друге місце у конкурсі «Найкраща українська книга-2009» за версією читачів та журі тижневика «Кореспондент» (роман «Пів’яблука»).
  • Роман «Замок Гербуртів» (Тамдевін”) отримав першу премію у номінації «романи» на Всеукраїнському конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»-2009.
  • Перше місце у номінації «Оригінально оформлене та проілюстроване видання» на Міжнародному дитячому фестивалі у Львові (травень 2011), відзнака «Книжкового Левеня» (казкова повість «Мишкові миші»).
  • Друге місце у номінації «Світ дитинства» та третє місце у номінації «Мистецтво друку» у національному конкурсі «Найкраща книга України» (2011), засновник — Держкомтелерадіо України (казкова повість «Мишкові миші»).
  • У 2011 році роман «Бора» увійшов до п’ятірки фіналістів «Книги року Бі-Бі-Сі».
  • Перша премія у номінації «прозові твори для дітей» у Всеукраїнському конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»-2012 — за казкову повість «Ліга непарних шкарпеток».
  • «Ліга непарних шкарпеток» потрапила до п’ятірки фіналістів конкурсу «Дитяча Книга року ВВС — 2013».
  • У «Гранд Коронації слова-2015» у номінації «гранд романи» переміг роман «Маріупольський процес». За результатами Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2015» роман — у топ-7 у номінації «Красне письменство. Жанрова література».
  • На Книжковому Арсеналі у Києві у квітні 2016 року дитяче журі конкурсу «Волохатий олівець» нагородило повість «36 і 6 котів» відзнакою «Лиса ручка» — «За найсмішнішу книжку року».
  • 2017 — відзнака «Золотий письменник України».
  • 14 грудня 2018 року книжка «Сова, яка хотіла стати жайворонком» здобула перемогу в номінації «Ілюстрована книжка року» в «Топ БараБуки»

Бібліографія

  • «Пів’яблука» (2008) — мелодрама, спеціальна відзнака «Вибір видавців» на конкурсі «Коронація слова 2008» в номінації «Романи». (Нора-Друк, 2008), друга премія конкурсу «Найкраща українська книжка» щотижневика «Корреспондент». 2019 року книжка, разом з романом «Інші пів’яблука», була перевидана у «Видавництві Старого Лева».
  • «Тамдевін» (2009) — мелодрама, Перша премія конкурсу «Коронація слова 2009» в номінації «роман». (Нора-Друк, 2009)
  • «Хто такий Ігор?» (Нора-Друк, 2010) — роман, номінувався на конкурсі «Гранд-Коронація».
  • «Мишкові миші» (Грані-Т, 2011) — казкова повість.
  • «Бора» (Клуб сімейного дозвілля, 2011) — роман.
  • «Купальниця» (Клуб сімейного дозвілля, 2012) — роман.
  • «Ліга непарних шкарпеток» (Клуб сімейного дозвілля, 2013) — казкова повість.
  • «Пів’яблука» у новій авторській редакції (Клуб сімейного дозвілля, 2013) — роман.
  • «Інші пів’яблука» (Клуб сімейного дозвілля, 2013) — роман.
  • «36 і 6 котів» (Видавництво Старого Лева, 2015) — повість-казка.
  • «Тамдевін» та «Вовчі історії замку Гербуртів» (Клуб сімейного дозвілля, 2015) — збірка: роман та оповідання.
  • «Маріупольський процес» (Клуб сімейного дозвілля, 2015) — роман.
  • «Засинай. Прокидайся» (Видавництво Старого Лева, 2016) — книжка-перевертайка для дітей.
  • «Ось відкрита долоня» (Клуб сімейного дозвілля, 2016) — збірка малої прози.
  • «36 і 6 котів-детективів» (Видавництво Старого Лева, 2017) — продовження повісті-казки «36 і 6 котів» (2015).
  • «Мишкові Миші з продовженням» («Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» (Видавництво Старого Лева, 2017) — перевидання казкової повісті з новим продовженням та ілюстраціями Інни Черняк.
  • «Сова, яка хотіла стати жайворонком», художнє оформлення Христини Лукащук (видавництво «Чорні вівці» — «Книги-ХХІ»–2018) — книжка для дітей.
  • «Чорна-чорна курка» (Видавництво Старого Лева, 2018).
  • «Пів’яблука. Інші пів’яблука» (Видавництво Старого Лева, 2019).
  • «36 і 6 котів-компаньйонів» (Видавництво Старого Лева, 2019) — третя частина повісті «36 і 6 котів».

Антології

  • «20 письменників сучасної України» (оповідання «Брат») — (Фоліо, 2011)
  • «27 регіонів України» (оповідання «Вулиця Дадугіна — вулиця Довбуша») — (Фоліо, 2012)
  • «Історія України очима письменників» (оповідання «Княгиня та вогняна саламандра») — (Фоліо, 2013)
  • «Жити-Пити. 40 градусів життя» (оповідання «Вікно») — (Клуб сімейного дозвілля, 2013)
  • «13 різдвяних історій» (оповідання «Повернення до Матроської тиші») — (Видавництво Старого Лева, 2013)
  • «Україна-Європа» (уривок «Пінзель у Парижі») — (Фоліо, 2014)
  • «Ода до радості» (оповідання «Запах скошених кульбабок») — (Клуб сімейного дозвілля, 2014)
  • «Друзі незрадливі» (оповідання «Умка, Умас, Умич») — (Видавництво Старого Лева, 2014)
  • «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» («Хтось на Майдані та на Грушевського…») — (Комора, 2014)
  • «Волонтери. Мобілізація добра» («Госпіталь. Розвантажувальні дні») — (Клуб сімейного дозвілля, 2015)
  • «Маслини на десерт» (оповідання “Никифор та інші чоловіки у грі «Вірю-не вірю») — (Фоліо, 2015)
  • «Львів. Кава. Любов» — (Клуб сімейного дозвілля, 2015)
  • «Аеропорт і…» — (КМ БУКС, серія «Дорожні історії», 2016)
  • Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах, серія «Шкілька бібліотека» (уривок з повісті «36 і 6 котів» — «Найдовші вуса») — (“Видавництво Старого Лева, 2017)
  • «Львів — місто натхнення. Література» («Де живе сестра Роберта Кері») — («Видавництво Старого Лева», 2017)
  • «То є Львів. Колекція міських історій» («Колесса і вишні від Франка») — («Видавництво Старого Лева», 2017)
  • «Зелене яблуко, срібні мечі», подорожні оповідання та есе після мандрівок Добромильським краєм («Звідки ті сходи» та інш.) — (ЛА «Піраміда», 2017)
  • «Це зробила вона» («Соломія Крушельницька») — (видавництво «Видавництво», 2018)
  • «Лялька. Оповідання про дитинство» («Начебто про ведмедика») — («Видавництво Старого Лева», 2018)
  • «19 різдвяних історій» («Лорд, вівсянка і любов») — («Видавництво Старого Лева», 2018)