Олександр Бойчеко

Олександр Бойчеко

Біографія

Олександр Володимирович Бойченко (15 грудня 1970, Чернівці) — письменник, літературний критик, перекладач, есеїст, колумніст, педагог. 1992 року закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю «Російська мова та література».

1996 року захистив дисертацію на тему: «Суд над Сократом у європейській літературі: функціонування традиційної структури», кандидат філологічних наук.

У 1997–2010 роках доцент Чернівецького університету, викладач зарубіжної літератури, а також співредактор інтернет-часопису «Потяг 76», колумніст «Українського Журналу» (Прага), журналу «Країна» (Київ), газети «Молодий буковинець» та інших. У 2005 і 2008 роках — учасник стипендіальної програми міністра культури Польщі Gaude Polonia.

З 2010 року зосереджується на творчій роботі: художній редактор декількох книг, автор шести збірок есе та кількох сотень публікацій у наукових і періодичних виданнях, перекладів на українську з польської та російської.

Член журі премії «Книжка року».

Перший лауреат «Книжки року» у номінації найкращий медіакритик.

2015 року за книгу «Більше / Менше» присуджено премію імені Юрія Шевельова, за художню та наукову есеїстику. Лауреат з 2013 року оголошується щороку 17 грудня, у день народження Юрія Шевельова.

Наприкінці жовтня 2015 року було оголошено про збір коштів на лікування Олександра Бойченка, у якого діагностували рак шлунка. Станом на 17 листопада вже було зібрано 28 тисяч євро із 25 тисяч необхідних на першу операцію.

Член Українського ПЕН.