Лада Лузіна

Лада Лузіна

Біографія

Лада Лузіна (нар.21 жовтня 1972, м. Київ) — українська російськомовна письменниця, журналістка, театральний критик. Справжнє ім’я Владислава Миколаївна Кучерова. На питання про національність відповідає – «Киянка». Очолює Клуб київських відьом та є послушницею Ордену Куртуазних Ман’єристів – групи московських поетів.

Народилася 21 жовтня 1972 у Києві.

Батьки розлучилися, коли Ладі (тоді ще Владі, Владиславі Кучеровій) було 4 роки.

“У мене золота мама, вона ніколи мені нічого не нав’язувала і не забороняла. Пізніше я зрозуміла те, що усвідомлювала в дитинстві інтуїтивно: батько міг би мене зламати. Мама ж виростила мене абсолютно вільною. Саме завдяки її виховання в мені сформувався головний життєвий принцип: у світі немає нічого неможливого! Всі правила і закони ілюзорні.”

Прізвище її матері — Лузіна — з часом стала псевдонімом Влади.

Після 8-го класу мати відвела в училище — будівельне ПТУ № 18, по закінченню якого вона працювала на будівництві. Пізніше вступила на факультет театральної критики Київського театрального інституту, одночасно з чим її статті та вірші почали друкувати у різних виданнях.

Працюючи в газеті «Бульвар» (пізніше «Бульвар Гордона»), стала відома як найскандальніша журналістка Україні. Світ побачило «банне» інтерв’ю Миколи Мозгового, в якому він жорстоко громив колег — «зірок» української естради. Скандал цього разу вибухнув грандіозний — на всю Україну!

У 2002 році випустила свою першу книгу «Моя Лолита». Пізніше опублікувала книгу «Как я была скандальной журналисткой»

Лада розділила свою особистість на 4 «Я»: Лада Лузіна, Владіслава Кучерова, «Гєна Б», та Я — закохана.

Нагороди

У 2010 році увійшла до списку «Топ — 10 найуспішніших письменників України» за версією журналу «Главред», який оцінили загальний книжковий наклад письменниці проданий на території України починаючи з 1992 й по 2010 рік у близько 250 тисяч примірників. У 2012 році увійшла до рейтинг Топ-30 найуспішніших письменників України за версією журналу “Фокус”. У 2012 році письменниця також увійшла до престижного списку «Золотих письменників України».

Творчість

  • Збірка оповідань та п’єс «Моя Лолита» (2002)
  • Збірка оповідань і повістей «Я — ведьма!» (2003)
  • Роман «Мой труп» (2009)

Цикл «Киевские ведьмы»

  • Роман «Киевские ведьмы. Меч и крест» (2005)
  • Роман «Киевские ведьмы. Выстрел в опере» (2007)
  • Повість «Киевские ведьмы. Принцесса Греза» (2011)
  • Повість «Киевские ведьмы. Никола Мокрый» (2011)

Статті, есе

  • Збірка статей та інтерв’ю «Как я была скандальной журналисткой» (2004)
  • Збірка психологічних есе «Секс и город Киев» (2004)
  • Збірка психологічних есе «Замуж в 30 лет!» (2008)