Google присвятив дудл Йоганну Ґутенберґу

Google присвятив дудл Йоганну Ґутенберґу

Пошуковик Google 14 квітня присвятив дудл видатному німецькому винахіднику Йоганну Ґутенберґу, який розробив перший у світі механічний друкарський верстат рухомого типу.

 

Цього дня 2000 року Музей Ґутенберґа у Майнці відкрив ретроспективну виставку на честь винахідника.

Достеменно про рік народження і перші роки життя Ґутенберґа невідомо. Він народився у Майнці між 1397 та 1400 роками. Закінчив школу і навчався ювелірного ремесла у Страсбурзі. Між 1434 та 1444 роками він шліфував напівдорогоцінне каміння та заробляв на життя виготовлення дзеркал. Історики свідчать, що весь цей час він виношував ідею створення друкарського верстата. Приблизно у 40-х роках 15-го століття він зробив з металу опуклі літери, що рухалися, і відлив їх у оберненому вигляді (у дзеркальному відбитті). Йоганн набирав з них рядки і за допомогою спеціального ручного преса відтискував на папері.

 

Сам верстат було створено на базі модернізованого винного преса. Цей апарат відрізнявся від традиційних друкарських машинок, адже не мав дерев’яних літер та графічних блоків, різьблених вручну. Литі металеві літери були розташовані окремо одна від одної та були не тільки змінними, а й рухомими.

  

У 1448-му Ґутенберґ повертається до Майнца, де у лихваря позичає гроші для втілення свого задуму у життя. У період до 55-го він вже створив близько п’яти різних друкарських шрифтів. У 50-х відбувається справжній прорив – Йоганн друкує «Біблію» латинкою. У вдалі дні завдяки верстату Ґутенберґу вдається друкувати до трьох тисяч сторінок на день, що свідчить про справжнє виробництво книжок у Європі. Упродовж століття, після винаходу верстату, було надруковано понад 200 мільйонів книжок, які зіграли важливу роль у просвітництві.

 

Як відомо, у старій частині німецького міста Майнц розташований один з найстаріших музеїв друкарства у світі – Музей Ґутенберґа. Заклад заснований 1900 року групою ентузіастів з метою відзначити 500-річчя від дня народження Йоганна Ґутенберґа, представивши його технічні та художні досягнення широкому загалу. Редакція Читомо свого часу також ознайомилась з експозицією музею.

 

Нагадаємо, в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка три роки поспіль (2010-2012) проходив фестиваль молодих видавців і редакторів «Штурмові загони Ґутенберґа». Ініціаторами проведення фестивалю були співзасновниці Читомо Ірина Батуревич та Оксана Хмельовська.

 

Програму «Штурмових загонів Ґутенберґа» складали різноманітні лекції, дискусії, майстер-класи, виставки та презентації студентських робіт.

 

Оригінал статті на Suspilne: Google присвятив дудл Йоганну Ґутенберґу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"