Book Space оприлюднив повну програму цьогорічного фестивалю
Стала відомою програма IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space. Про це Читомо повідомили організатори.
Програма фестивалю.
Цього року фестиваль відбудеться 3-5 вересня в офлайн-форматі у Дніпрі на Фестивальному причалі, що на Січеславській набережній.
Організатори підготували 150 подій, на які запросили 250 українських та іноземних гостей. Програма фестивалю складається з дев’яти спецпрограм і спеціальних проєктів.
Урочисте відкриття відбудеться 3 вересня о 14:00 у павільйоні фокусної теми «Нова близькість». В її межах відбудеться 13 подій, кураторкою стала креативна директорка фестивалю Юлія Лактіонова.
О 15:00 розпочнуть:
- дитячо-підліткову програму на 45 подій, кураторка Стефана Цебренко;
- видавничу програму, в межах якої відбудеться 48 подій, кураторка Алла Рибіцька;
- професійну програму на 12 подій;
- у музеї «Літературне Подніпров’я» розпочнуть першу подію зі спецпроєктів: 6 подій, − кінопокази та лекції.
О 16:00 годині розпочнуть:
- «Не/знане» − спеціальну програму про маловідомі в Україні мови та літератури, кураторкою якої стала Вікторія Старикова. У її межах запланували 6 подій за участю закордонних гостей: Софі Оксанен (Фінляндія), Мехмет Демірташ та Нермін Моллаоглу (Туреччина), Томас Цалапатіс (Греція), Нана Акосуа Генсон (Гана), Сантьяго Віллафанія (Філіппіни);
- «Бібліотека ХХІ» − програма складається з чотирьох подій про читання майбутнього та інноваційні формати (кураторки Стефана Цебренко та Юлія Лактіонова);
- «Тандеми» − 5 подій про співіснування та комунікацію між собою творчих людей, що куруватиме Олена Юрчук.
О 19 годині поетичними читаннями розпочнуть музично-поетичну програму на 8 подій, кураторка Анна Ставиченко.
4 вересня, другий фестивальний день розпочнуть о 10:30 воркшопом «Від скролітелінгу до мультимедії: текстові проєкти в мережі», з якого стартуватиме освітня програма на 3 події «Книжки майбутнього», кураторка − Вікторія Наріжна.
Крім семи локацій на Фестивальному причалі, заходи проведуть у партнерських локації, серед яких Центр сучасної культури у Дніпрі (вул. Крутогірний узвіз, 21а), музей «Літературне Подніпров’я» (проспект Яворницького, 64).
«Згодом ми оприлюднимо топових гостей фестивалю, проте на цьому етапі хотілося б відзначити бельгійського соціолога Паскаля Ґілена та бельгійську філософиню Марліс де Мунк, які є співавторами книжки «Близькість: Мистецтво та освіта після Covid-19», що дуже перегукується з нашою цьогорічною фокусною темою. На Book Space Паскаль та Марліс матимуть дві події: лекцію на тему впливу людської близькості на мистецтво й освіту, а також дискусію про наше повернення до напівпублічних просторів: музеїв, театрів, центрів культури, які довгий час були для нас недоступними», − розповіли у ексклюзивному коментарі Читомо організатори фестивалю.
Книжковий фестиваль Book Space – це найбільша книжкова подія сходу України, перший український книжковий фестиваль із постійним фокусом на інноваціях у книговиданні, що проходить у Дніпрі щороку, починаючи із 2018-го. Організатором події є муніципальна програма «Культурна столиця».
Нагадаємо, що 2020 року фестиваль Book Space пройшов 4-5 липня у форматі онлайн-марафону, який тривав 16 годин поспіль. У межах марафону відбулося 15 подій за участю 35 гостей із трьох країн. У кураторських оглядах були презентовані 37 книжкових новинок від 20 українських видавців.
Крім того, провели конкурс «Книжка майбутнього», який щороку відзначає інноваційні видання на українському книжковому ринку.
Оригінал статті на Suspilne: Book Space оприлюднив повну програму цьогорічного фестивалю
Блог
Шевченківська премія-2025 визначила претендентівОголосили висунуті мистецькі твори на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2025 року. Про це повідомили на офіційному сайті комітету відзнаки.
За його результатами
ЮНЕСКО співпрацює з українськими органами компетентними щодо питань збереження національної спадщини, щоб отримати коментарі після заяви понад сотні діячів із проханням відтермінувати д
У Британії вийшла автобіографія українського футболіста ЗінченкаУ Британії розпочався продаж автобіографії українського футболіста Олександра Зінченка. Про це повідомили на сайті видавництва Bloomsbury.
Книжка має назву «Повір» (Believe), вона вийшл
За версією британського словника Collins словом року стало слово Brat. Про це повідомив письменник Девід Шаріатмадарі на сайті словника Collins.
Слово “brat” займає перше місце в списку
Свого часу наші з отцем Орестом СМИЦНЮКОМ земні шляхи могли зійтися у дорозі до Бога ще багато років тому – і під час провадження спільнотою «Пієта» нічної пішої прощі з Івано-Франківська до Духової кри
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.