Amazon і найбільших видавців США звинувачують у монополізації ринку електронних книжок

Amazon і найбільших видавців США звинувачують у монополізації ринку електронних книжок

На найбільший онлайн-магазин Amazon та п’ять великих американських видавців подали до суду через ймовірну домовленість у встановленні цін на електронні книжки.

В окремих документах наприкінці минулого тижня адвокати п’яти найбільших видавництв США (так звана «Велика п’ятірка»: Hachette, HarperCollins, Macmillan, Simon & Schuster та Penguin Random House) і Amazon просили федеральний суд відхилити позов, у якому їх звинувачують у змові з метою встановлення цін на електронні книжки. Позивачі стверджують, що видавці змовились, щоб «імунізувати» Amazon від конкуренції та зміцнити позиції Amazon на ринку.

 

Позов вперше подали у Південному окрузі Нью-Йорка у січні (зі змінами та доповненнями) адвокатською компанією Hagens Berman із Сіетла – відомою тим, що успішно подала до суду на корпорацію Apple та п’ять великих видавців за змову щодо встановлення цін на електронні книжки у 2011 році. У ній стверджується, що Amazon та видавці «Великої п’ятірки» стали співучасниками схеми підтримки штучно завищених цін на електронні книжки, за допомогою різних дій.

 

Скарга ґрунтується на доповіді підкомісії Конгресу США «Про конкуренцію на цифровому ринку», що вийшла у жовтні 2020 року, у якій детально описали деякі дії Amazon щодо ціноутворення на електронні книги. Крім того, позов надійшов після того, як у січні чиновники штату Коннектикут повідомили, що відкрили власне розслідування щодо ринку електронних книг у цьому штаті.

 

У відповіді на позов видавці стверджують, що факти, наведені у ньому, свідчать лише про те, що видавці, всі зіткнувшись із «подібними ринковими силами», уклали окремі контракти зі «подібними умовами».

 

За словами видавців, позов не містить жодних доказів і «правдоподібних звинувачень» у тому, що видавці повідомляли або координували між собою комерційну діяльність або договірні угоди.

 

У своїх заявах від 17 вересня юристи Amazon та «Великої п’ятірки» наполягають на тому, що немає жодних доказів будь-якої координації чи угод між ними щодо встановлення цін на електронні книжки та іншого стримування конкуренції.

 

«Якщо це правда, звинувачення позивачів у змові означало б, що видавці зібралися разом, щоб створити монополіста, з яким їм потім доведеться мати справу», – пояснив Amazon суду.

 

Нагадаємо, цього року незалежні книгарні США провели кампанію проти монополії Amazon.

 

Як відомо, найбільший у світі онлайн-магазин влаштовує регулярні розпродажі товарів, щодо яких також були заклики бойкоту та кількаденну акцію з безкоштовного завантаження електронних книжок.

 

Джерело: Publishers Weekly

Оригінал статті на Suspilne: Amazon і найбільших видавців США звинувачують у монополізації ринку електронних книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"