90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

90% російськомовних українців не відчувають дискримінації через мову, якою користуються в Україні. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо сприйняття населенням наративів російської пропаганди.

Не менше 85% громадян вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення. Серед них – 85% етнічних росіян і 90% російськомовних мешканців України.

 

Абсолютна більшість опитаних, 97%  погодилися з  твердженням, що Україна має власну тривалу історію становлення та державності, а не є «штучним» витвором радянської влади.

 

85% респондентів вважають, західні держави не хотіли й не провокували Україну на війну проти Росії. А серед тих, хто не вірить у заяви про «нацистів» у владі України – 89% опитаних.

 

Водночас 94% опитаних погодилися, що війна почалася через прагнення Росії підкорити Україну, а не через справедливі претензії. Ще більше, 96% підтримали тезу, що російська армія є винною у руйнації цивільної інфраструктури й появі жертв серед мирного населення, а 89% вважають, що росія робить це навмисно.

 

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

 

Дослідження проходило 19-24 травня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2009 респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

 

Нагадаємо, що відповідно до опитування соціологічною групою «Рейтинг», 83% українців вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні.

 

Як відомо, у 2021 році рідною українську мову вважали 78% українців. 

Оригінал статті на Suspilne: 90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"