90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

90% російськомовних українців не відчувають дискримінації через мову, якою користуються в Україні. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо сприйняття населенням наративів російської пропаганди.

Не менше 85% громадян вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення. Серед них – 85% етнічних росіян і 90% російськомовних мешканців України.

 

Абсолютна більшість опитаних, 97%  погодилися з  твердженням, що Україна має власну тривалу історію становлення та державності, а не є «штучним» витвором радянської влади.

 

85% респондентів вважають, західні держави не хотіли й не провокували Україну на війну проти Росії. А серед тих, хто не вірить у заяви про «нацистів» у владі України – 89% опитаних.

 

Водночас 94% опитаних погодилися, що війна почалася через прагнення Росії підкорити Україну, а не через справедливі претензії. Ще більше, 96% підтримали тезу, що російська армія є винною у руйнації цивільної інфраструктури й появі жертв серед мирного населення, а 89% вважають, що росія робить це навмисно.

 

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

 

Дослідження проходило 19-24 травня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2009 респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

 

Нагадаємо, що відповідно до опитування соціологічною групою «Рейтинг», 83% українців вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні.

 

Як відомо, у 2021 році рідною українську мову вважали 78% українців. 

Оригінал статті на Suspilne: 90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"