90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

90% російськомовних українців не відчувають дискримінації через мову, якою користуються в Україні. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо сприйняття населенням наративів російської пропаганди.

Не менше 85% громадян вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення. Серед них – 85% етнічних росіян і 90% російськомовних мешканців України.

 

Абсолютна більшість опитаних, 97%  погодилися з  твердженням, що Україна має власну тривалу історію становлення та державності, а не є «штучним» витвором радянської влади.

 

85% респондентів вважають, західні держави не хотіли й не провокували Україну на війну проти Росії. А серед тих, хто не вірить у заяви про «нацистів» у владі України – 89% опитаних.

 

Водночас 94% опитаних погодилися, що війна почалася через прагнення Росії підкорити Україну, а не через справедливі претензії. Ще більше, 96% підтримали тезу, що російська армія є винною у руйнації цивільної інфраструктури й появі жертв серед мирного населення, а 89% вважають, що росія робить це навмисно.

 

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

 

Дослідження проходило 19-24 травня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2009 респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

 

Нагадаємо, що відповідно до опитування соціологічною групою «Рейтинг», 83% українців вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні.

 

Як відомо, у 2021 році рідною українську мову вважали 78% українців. 

Оригінал статті на Suspilne: 90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову – опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"