7500 графіті Софії Київської дослідили та описали у книгах

Наприкінці грудня 2020 року побачили світ два томи останньої, десятої, частини «Корпусу графіті Софії Київської». Протягом десяти років дослідником графіті В’ячеславом Корнієнком у десяти частинах та 12 книгах до наукового обігу введено майже 7500 графіті. Про це повідомляє: vechirniy.kyiv.ua.
Графіті Софійського собору почали вивчати у 20-30-х рр. ХХ ст., проте їхні планомірні дослідження почались уже після Другої світової війни — від 1957 р. протягом 23 років на цій ниві працював патріарх української епіграфіки Сергій Висоцький, який опублікував понад 300 давніх графіті із Софії Київської. У 2006 р. розпочато проєкт дослідження та публікації всіх збережених на стінах собору написів та малюнків від ХІ до початку XVIII ст. Публікація та презентація першої частини «Корпусу графіті Софії Київської» відбулась у 2010 році.

У першому томі десятої частини «Корпусу графіті Софії Київської» опубліковано результати досліджень 595 графіті на фресках північної сходової вежі та північних хорах Софійського собору, а також на фасадній штукатурці північної групи куполів храму, а у другому — результати вивчення 728 дипінті та графіті на фресках південних хорів та південної сходової вежі.
Придбати книги можна буде у крамницях на території заповідника.
Також уже готується до друку книга «Графіті Кирилівської церкви», на сторінках якої розміщено майже 700 графіті ХІІ–XVIII ст., продовжуються дослідження графіті на фрагментах фрескового тиньку, що зберігаються у фондах заповідника тощо.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Оригінал статті на НСПУ: 7500 графіті Софії Київської дослідили та описали у книгах
Блог
Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
Премії International Ex
Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими
Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл
Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи
В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталіНаприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання».
Кількох учасників поетично
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.