30 років разом зі Степаном Руданським

30 років разом зі Степаном Руданським

У Золотій залі Національної наукової медичної бібліотеки України відбулось свято гумору, літературно-мистецькі читання, присвячені світочу української культури ХІХ сторіччя, видатному лікарю, поету-сміхотворцю, вченому, етнографу та благодійнику – Степану Васильовичу Руданському. Про це повідомляє library.gov.ua.

Незмінно в цих вечорах беруть участь поети творчого об’єднанням гумористів і сатириків Національної спілки письменників України, медики, читачі, журналісти, бібліотекарі, діячі культури і мистецтв та суспільні організації.
Традиційно, літературно-мистецькі читання розпочаті зі співу твору ″Повій, вітре, на Вкраїну″. 

Свято відкрила Світлана Кирій та запросила до слова Анатолія Паламаренка — Народного артиста України, Героя України, майстра художнього слова, шановного учасника читань і зустрічей, який щорічно дарує свій талант користувачам і гостям нашої бібліотеки.

Цьогоріч на святі гумору виступили: Валентина Козак – поетеса і сатирик, лауреат Всеукраїнських премій імені двох Степанів Руданського і Олійника, секретар об’єднання гумористів і сатириків НСПУ, співавторка проєкту ″Родом із сузір′я Великих синів України″; Валерій Демченко – сатирик, гуморист, член Київського об′єднання гумористів і сатириків Національної спілки письменників України; Валентин Шульга – поет, «Літературна Україна», член Київського об’єднання гумористів і сатириків НСПУ; Олександр Стаховський – член Київського об’єднання гумористів і сатириків НСПУ; Тетяна Коноваленко – членкиня Київського об’єднання гумористів і сатириків НСПУ та інші.

Від медиків, читачів ННМБУ виступили поважні гості: Ірина Володимирівна Пасько – професор Української військово-медичної академії, Тишко Федір Олексійович – професор, хірург-оториноларинголог, доктор медичних наук, Академік АН ВШ України, поет.

У святі взяли участь: Алла Топчій – Редактор газети ″Українське слово″, Ілля Харламов – студент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
Поезію Степана Руданського читали співробітники ННМБУ: Наталя Крилатова–Шиховець – зав. відділу обслуговування ННМБУ читала вірш ″Сховалась″, Олена Кірішева – головний бібліотекар відділу організаційної та науково-методичної роботи декламувала вірші ″По чому дурні″, ″Гусак″, ″Треба всюди приятеля мати″, Анатолій Зубар – бібліотекар 1–ї категорії – вірш ″Кому чого бракує″.
ННМБУ – духовний центр українства, де люблять і шанують Степана Руданського. Бібліотекою видано книги, які широко висвітлюють біографічні дані видатного лікаря свого часу, а також діяльність хранителів літературного спадку поета, та проаналізовано творчі перлини великого українського поета в усіх розроблених ним жанрах. Колектив бібліотеки разом з правнучатим племінником С. Руданського – Олексієм Боржковським надіслали листа до генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського, з ініціативою надрукувати поштову марку до 190-річного ювілею видатного лікаря, поета.

На завершення програми учасниками заходу було виконано безсмертний твір ″Повій, вітре, на Вкраїну″, пісню, що перекладена 100 мовами світу. Щорічно, вшановуючи пам’ять Великого українця, засвідчуємо про невгасимий інтерес до постаті Степана Руданського, про всенародну любов до рідного слова, до творчості, сповненої почуття високої національної свідомості, яка актуальна й нині, як ніколи. Учасники і гості літературно-мистецького заходу щиросердечно дякували колективу бібліотеки за чудове свято гумору, за гостинність і теплу атмосферу та залишили теплі відгуки у гостьовій книзі ННМБУ.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: 30 років разом зі Степаном Руданським

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тарас Мельник+я = Слр + Бойовик! Ловіть новинку!

Що буде, якщо автор бойовиків та авторка СЛР захочуть написати щось в співавторстві? Саме таким питанням я задалася, коли обирала собі співавтора для новинки ще пару місяців тому =)) Мені дуже хотілося написати роман не самостійно,

На Букнеті завелися шахраї!!!

Пссс… Тільки по секрету, будьте обережні! 

На Букнет приїхав досвідчений шахрай – Александ Бенн. Він же Саня Бабак.

Слідом за ним прибігла й аферистка з Троєщини – Русана Соболєва. Вона же Русік – королєвішна тамтешньої

Знижка на фентезійну дилогію!тільки сьогодні!

Доброго раночку)))

Сьогодні діє знижка  – 20%  на дилогію 

Дві книги за ціною 39,20 грн

Дике Марево (безкоштовно)

Анотація до книги “Дике Марево”

Опинившись в іншому світі я потрапляю у вир подій. І щоб

Болонська виставка дитячих книжок 2021 переходить в онлайн

Болонську виставку дитячих книжок 2021 в офлайн-форматі скасували через складну пандемічну ситуацію у світі та, зокрема, в Італії. Виставка пройде в онлайні. Про це повідомляється на оф

Освітяни діаспори запросили до створення «Писанкового Всесвіту»

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) запросила охочих до участі у
створенні слайд-шоу «Писанковий Всесвіт».

Про це йдеться на сторінці події у фейсбуці.

Організатори просять до 23 квітня над

Перейти до блогу

Нові автори

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Катерина Холод

Катерина Холод. Мешкає в м. Ірпінь. Пише твори для дорослих та дітей. Лауреатка IV премії «Смолоскипа» (2019, 2020). Переможниця конкурсів Open World (2020), «Тріада часу» (2019), «Смарагдові вітрила» (2021) та конкурсу ім. Герася Соколенка (2020). Фіналістка конкурсу «Як тебе не любити…» (спецвідзнака «Коронації слова») (2020). Фіналістка конкурсу ім. Григора Тютюнника (2020), «Золотої лози» (2020), «Шодуарівської […]

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Tadeй Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"