3 українські фотобуки увійшли у шортлист премії Rencontres d’Arles Book Awards

3 українські фотобуки увійшли у шортлист премії Rencontres d’Arles Book Awards

Три книжки українських авторів потрапили у короткі списки престижної премії the Rencontres d’Arles Book Awards, що нагороджує фотобуки. Перелік видань, що увійшли до короткого списку, оприлюднили на сайті премії.

Загалом до шортлиста 2024 року в трьох категоріях увійшли 122 книжки. Виставка з усіма цими виданнями триватиме впродовж фестивалю the Rencontres d’Arles.

 

Rencontres d’Arles Book Awards відзначає фотобуки у категоріях:

  • Нагорода за авторську книжку відзначає найкращий авторський проєкт сучасної фотографії;
  • Історична книжка. У її межах премію вручають за найкращу документальну книжку про фотографію або про фотографа. Це може бути як тематична, так і монографічна книжка;
  • Фототекстова книжка. Нагороджують найкраще видання, в якій фотографії та слова в рівній мірі сприяють створенню твору.

 

Серед відзначених журі українських книжок:

 

  • Владислав Краснощок Bolnichka (видавництво Moksop) — у категорії авторських видань;

 

«Це фотографічний щоденник харківського художника та щелепно-лицьового хірурга Владислава Краснощока. Сюрреалістична розповідь, сповнена жорсткого лікарського гумору, ілюструє хворобливий стан пострадянської медичної системи в Україні: важка праця в умовах застарілої інфраструктури та мізерна заробітна платня медичних працівників неспівмірні з тією відповідальністю, яку вони мають на себе брати», — ідеться в анотації.

 

  • Ганна Грабарська My Mom Wants to Go Back Home (видавництво Jap Sam Books) — у категорії авторських видань;

 

Книжка описує історію біженства до Нідерландів через призму досвіду матері фотографки.

 

«Чесно кажучи, я настільки шокована цим. Не те щоб книга не вписувалася в їх рівень або була менш достойною за інші пройти в такий серйозний конкурс. Я цілком і повністю очікувала, що вона пройде. Просто це все відчувається як сюр. Арль завжди здавався мені недосяжною величиною. І ось — моя книга там. Здається, момент, коли я прочитала цей лист, щось змінилося дуже глибоко в мені. В хорошу сторону, звісно», — написала Ганна Грабарська на своїй фейсбук-сторінці.

 

  • Єлена Ємчук Malanka (видавництво Edition Patrick Frey) — у категорії авторських видань.

 

«Як і всі роботи Ємчук, “Маланка” — особиста, жіночна, сюрреалістична і оточена певною магією. Однойменне свято — це фольклорний ритуал, що відзначається етнічними румунами на заході України 14 січня, на старий Новий рік за юліанським календарем. Походження цієї пасіонарної традиції здебільшого невідоме. У 2019 та 2020 роках Ємчук відвідала Красноїльськ, щоб сфотографувати місцеву Маланку. По суті, йдеться про прогнання зими та відродження весни, відомий звичай, який нагадує повернення Персефони в грецькій мітології. Фотографуючи в Красноярську, Ємчук також створила короткометражний фільм, прем’єра якого відбулася під час її персональної виставки в Українському музеї в Нью-Йорку у 2023 році», — розповідають в анотації.

 

Премія Rencontres d’Arles Book Awards, котру присуджує фестиваль Rencontres d’Arles, вручається щороку. Вона має на меті відзначити найкращі фотокнижки й сприяти їхньому поширенню.

 

Грошова винагорода становить 6 000 євро. Її присудять за фотокнижку, опубліковану в період з 1 травня 2023 року по 10 травня 2024 року.

 

За визначення переможців відповідає журі, до складу увійшли Лаура Морш-Кін, Емілія Паутус та Хлоя Ребманн.

 

Переможців у кожній з трьох категорій оголосять протягом першого тижня фестивалю.

 

Rencontres d’Arles — щорічний літній фестиваль фотографії, заснований у 1970 році арльським фотографом Люсьєном Клергом, письменником Мішелем Турньє та істориком Жаном-Морісом Рукеттом.

 

Нагадаємо, 2021 року 2 українські фотобуки увійшли до шортлиста премії Photo–Aperture PhotoBook Awards.

 

 

Чільне фото: Anaïs Fournié

Оригінал статті на Suspilne: 3 українські фотобуки увійшли у шортлист премії Rencontres d’Arles Book Awards

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Francopolis опублікував добірку віршів Миколи Істина

Французький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.

У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і Кривцова

Новий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук

Пішла з життя перекладачка Ірина Маркова

Від хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково

Оголосили лавреаток премії Women’s Prize for Fiction

У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате

У прокат вийде екранізація роману «Сірі бджоли» Андрія Куркова

Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"