19% українських видавництв опинилися в небезпеці через вторгнення рф

19% українських видавництв опинилися в небезпеці через  вторгнення рф

Український інститут книги (УІК) опитав 188 українських видавців та зібрав інформацію про їхню безпеку, стан діяльності та потреби. Про це йдеться на сайті установи. 

 

УІК зазначає, що 33 видавництва (18% від опитних) втратили свої виробничі потужності, частково вони збереглися у 12 видавництв (6%). 

 

Також у дослідженні зазначається, що на можливість продовжувати видавництвами свою діяльність впливає і збереження авторського права на макети книжок, з якими вони працюють. Так, 85% опитаних (159 видавництв) змогли самостійно зберегти необхідні архіви та інші об’єкти,  і ще 10% (19 видавництв) повідомили про неможливість оцінити стан їхніх ресурсів.

 

 

Водночас понад 5% видавців потребують допомоги у збереженні своїх макетів та інших об’єктів авторського права.

 

131 видавництво (71%) має повністю збережені виробничі потужності, а 12 видавців (6%) не мають інформації про збереженість свого виробництва. 

 

При цьому представники 152 видавництв (81%) перебувають у відносній безпеці. Натомість співробітники ще 36 видавництв (19%) підпадають під небезпеку різного ступеня: перебувають на фронті, залишилися в зоні ведення бойових дій). 

 

 

Водночас більш ніж половина опитаних видавців (понад 62%) потребують різної допомоги: від фінансової, на покриття витрат (32 видавництва), до підтримки закордонних партнерів (24 видавництва) та грантової підтримки для відновлення діяльності або її продовження (понад 61 видавництво). Зовсім не потребують допомоги 71 видавництво, або 38% учасників видавничого ринку України.

 

Нагадаємо, що Читомо провели опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни».

 

Відповідно до нього, за місяць повномасштабного вторгнення росії в Україну 95,1% видавців зазначають, що продажі книжок катастрофічно знизилися. А через обстріли російських військових українських міст пошкоджено близько 20 офісів та складів українських видавців.

 

Як відомо, в Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Оригінал статті на Suspilne: 19% українських видавництв опинилися в небезпеці через вторгнення рф

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"