19% українських видавництв опинилися в небезпеці через вторгнення рф

19% українських видавництв опинилися в небезпеці через  вторгнення рф

Український інститут книги (УІК) опитав 188 українських видавців та зібрав інформацію про їхню безпеку, стан діяльності та потреби. Про це йдеться на сайті установи. 

 

УІК зазначає, що 33 видавництва (18% від опитних) втратили свої виробничі потужності, частково вони збереглися у 12 видавництв (6%). 

 

Також у дослідженні зазначається, що на можливість продовжувати видавництвами свою діяльність впливає і збереження авторського права на макети книжок, з якими вони працюють. Так, 85% опитаних (159 видавництв) змогли самостійно зберегти необхідні архіви та інші об’єкти,  і ще 10% (19 видавництв) повідомили про неможливість оцінити стан їхніх ресурсів.

 

 

Водночас понад 5% видавців потребують допомоги у збереженні своїх макетів та інших об’єктів авторського права.

 

131 видавництво (71%) має повністю збережені виробничі потужності, а 12 видавців (6%) не мають інформації про збереженість свого виробництва. 

 

При цьому представники 152 видавництв (81%) перебувають у відносній безпеці. Натомість співробітники ще 36 видавництв (19%) підпадають під небезпеку різного ступеня: перебувають на фронті, залишилися в зоні ведення бойових дій). 

 

 

Водночас більш ніж половина опитаних видавців (понад 62%) потребують різної допомоги: від фінансової, на покриття витрат (32 видавництва), до підтримки закордонних партнерів (24 видавництва) та грантової підтримки для відновлення діяльності або її продовження (понад 61 видавництво). Зовсім не потребують допомоги 71 видавництво, або 38% учасників видавничого ринку України.

 

Нагадаємо, що Читомо провели опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни».

 

Відповідно до нього, за місяць повномасштабного вторгнення росії в Україну 95,1% видавців зазначають, що продажі книжок катастрофічно знизилися. А через обстріли російських військових українських міст пошкоджено близько 20 офісів та складів українських видавців.

 

Як відомо, в Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Оригінал статті на Suspilne: 19% українських видавництв опинилися в небезпеці через вторгнення рф

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"