110 років від дня народження відомого поета Степана Крижанівського

110 років від дня народження відомого поета Степана Крижанівського

8 січня 1911 року в місті Новий Буг Миколаївської області народився Степан Андрійович Крижанівський – український поет, критик, літературознавець, перекладач, фольклорист.

Друкуватися Степан Крижанівський почав із 1928 року.

За словами голови Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віри Марущак, Крижанівський видав 20 поетичних збірок.

Із 1934 року був членом Національної спілки письменників України.

Із 1945 року й до виходу на пенсію він працював в Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Наставниками Крижанівського були відомі академіки – Олександр Білецький та Максим Рильський.

Окрім поетичних збірок, 20 книг і брошур у галузі теорії, історії літератури та літературної критики Крижанівський присвятив багато часу вивченню творчості українських поетів Андрія Малишка, Миколи Бажана, Максима Рильського тощо.

“Він також написав спогади про письменників “розстріляного Відродження” Майка Йогансена й Валер’яна Поліщука. Високо цінував творчість поетів-шістдесятників”, – розповіла Віра Марущак.

Читайте також: “168 років від дня народження Миколи Аркаса. Зв’язок видатного миколаївця із сьогоденням”

Степан Крижанівський був співавтором багатьох фундаментальних праць із історії української літератури. Упорядкував видання творів багатьох українських письменників. У тому числі Василя Стефаника, Леся Мартовича, Івана Франка, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Максима Рильського.

110 років від дня народження відомого поета з Миколаївщини – Степана КрижанівськогоТетяна Бакоцька

Поетична збірка С. Крижанівського “Формула щастя”

Під його керівництвом написали й захистили дисертації 33 кандидати філологічних і філософських наук.

У останній книзі “Спогад і сповідь із XX століття”, яку він видав за декілька місяців до смерті, є чимало згадок про миколаївський період життя.

Час іде, як кур’єрський поїзд.

Миколаїв – тобі привіт

В нашу молодість входять грози,

Борють пристрасті юних літ.

Помер Степан Крижанівський 17 липня 2002 року в Києві.

Авторка: Тетяна Бакоцька.

Оригінал статті на Читомо: 110 років від дня народження відомого поета Степана Крижанівського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"