1000 віршів за 3 роки. Запорізька поетеса встановила мистецький рекорд України

1000 віршів за 3 роки. Запорізька поетеса встановила мистецький рекорд України

Рекорд України в категорії “Мистецтво” встановила запорізька поетеса Олена Ющук 1000 віршів, написаних протягом трьох років. Перемогла в номінації “За поетичні можливості людини з фізичними вадами”. Офіційна реєстрація рекорду відбудеться після завершення пандемії.

“Творчий шлях розпочався у 2018-му, – розповідає Олена. – Відправила на міжнародний поетичний конкурс у Парижі три вірші й отримала перше місце. Потім взяла участь у мистецькому конкурсі “Перлина Запоріжжя” і також перемогла. А вже влітку того ж року світ побачила перша поетична збірка – “Я цілую тебе кожним рядком”.

Сьогодні надруковано вже 10 книжок Олени Ющук. Всі видання профінансував поціновувач її творчості, котрий познайомився з нею в інтернеті. Попри інвалідність, авторка продовжує інтенсивно працювати – пише до 5 віршів на день. Нещодавно вийшла з друку її книга поетичних адаптацій – підрядкових перекладів творів відомих зарубіжних поетів. А ще Олена друкує свої вірші на листівках і просто роздає їх перехожим.

Запорізька поетеса встановила рекорд України в категорії «Мистецтво»Суспільне Запоріжжя

Олена народилася у Кривому Розі. Перші римовані рядки написала у 15 років. Як літераторка сформувалася під впливом творчості Ганни Ахматової та Марини Цвєтаєвої. І сьогодні вважає себе послідовницею творчої манери цих двох поетес. Однак ліричні героїні її віршів, на відміну від ахматовських та цвєтаєвських, живуть окремим від автора життям, і в такому “примірюванні” на себе різних жіночих образів легко та приємно фантазувати, як каже поетеса. Адже з дитинства мріяла саме про акторську професію.

Я бачила себе актрисою, багато читала, співала, танцювала, закінчила музичну школу, весь час щось вигадувала, жила у якійсь чудовій казці. І раптом трапилося невиправне – заснула, а прокинулася інвалідом. Лікарі обіцяли мені 2 місяці життя. Але після операції на голові доля подарувала мені той єдиний шанс із 1000. Багато працювала – треба було дитину підіймати,” – розповідає поетеса.

Запорізька поетеса встановила рекорд України в категорії «Мистецтво»Суспільне Запоріжжя

Олена Ющук, поетеса

У Запоріжжі Олена оселилась 4 роки тому. Каже, закохалась у це місто і присвятила йому не один вірш. А невдовзі у жінки стався інсульт. “Зараз у мене нічого немає в житті. Ні житла, ні грошей, ні роботи, ні здоров’янічого. Колись таке вже було. Мені було 25 років, після розлучення з чоловіком я залишилася одна з дитиною на руках. Тоді не допоміг навіть рідний батько. Але це був урок, і я сказала собі: ти повинна розраховувати тільки на себе. І – вистояла, вірші допомогли.”

З читачами Олена спілкується за допомогою соцмереж. Каже, її творчість має живий відгук у людей – поетичним словом і силою духу авторка допомагає їм та собі долати життєві негаразди.

Оригінал статті на Читомо: 1000 віршів за 3 роки. Запорізька поетеса встановила мистецький рекорд України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"