1000 віршів за 3 роки. Запорізька поетеса встановила мистецький рекорд України

Рекорд України в категорії “Мистецтво” встановила запорізька поетеса Олена Ющук – 1000 віршів, написаних протягом трьох років. Перемогла в номінації “За поетичні можливості людини з фізичними вадами”. Офіційна реєстрація рекорду відбудеться після завершення пандемії.
“Творчий шлях розпочався у 2018-му, – розповідає Олена. – Відправила на міжнародний поетичний конкурс у Парижі три вірші й отримала перше місце. Потім взяла участь у мистецькому конкурсі “Перлина Запоріжжя” і також перемогла. А вже влітку того ж року світ побачила перша поетична збірка – “Я цілую тебе кожним рядком”.
Сьогодні надруковано вже 10 книжок Олени Ющук. Всі видання профінансував поціновувач її творчості, котрий познайомився з нею в інтернеті. Попри інвалідність, авторка продовжує інтенсивно працювати – пише до 5 віршів на день. Нещодавно вийшла з друку її книга поетичних адаптацій – підрядкових перекладів творів відомих зарубіжних поетів. А ще Олена друкує свої вірші на листівках і просто роздає їх перехожим.

Олена народилася у Кривому Розі. Перші римовані рядки написала у 15 років. Як літераторка сформувалася під впливом творчості Ганни Ахматової та Марини Цвєтаєвої. І сьогодні вважає себе послідовницею творчої манери цих двох поетес. Однак ліричні героїні її віршів, на відміну від ахматовських та цвєтаєвських, живуть окремим від автора життям, і в такому “примірюванні” на себе різних жіночих образів легко та приємно фантазувати, як каже поетеса. Адже з дитинства мріяла саме про акторську професію.
“Я бачила себе актрисою, багато читала, співала, танцювала, закінчила музичну школу, весь час щось вигадувала, жила у якійсь чудовій казці. І раптом трапилося невиправне – заснула, а прокинулася інвалідом. Лікарі обіцяли мені 2 місяці життя. Але після операції на голові доля подарувала мені той єдиний шанс із 1000. Багато працювала – треба було дитину підіймати,” – розповідає поетеса.

Олена Ющук, поетеса
У Запоріжжі Олена оселилась 4 роки тому. Каже, закохалась у це місто і присвятила йому не один вірш. А невдовзі у жінки стався інсульт. “Зараз у мене нічого немає в житті. Ні житла, ні грошей, ні роботи, ні здоров’я – нічого. Колись таке вже було. Мені було 25 років, після розлучення з чоловіком я залишилася одна з дитиною на руках. Тоді не допоміг навіть рідний батько. Але це був урок, і я сказала собі: ти повинна розраховувати тільки на себе. І – вистояла, вірші допомогли.”
З читачами Олена спілкується за допомогою соцмереж. Каже, її творчість має живий відгук у людей – поетичним словом і силою духу авторка допомагає їм та собі долати життєві негаразди.
Оригінал статті на Читомо: 1000 віршів за 3 роки. Запорізька поетеса встановила мистецький рекорд України
Блог
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.