✦ Літературна платформа України з 2020 року
Facebook Instagram writers.in.ua@gmail.com
Як давньогрецькі боги придумали мені сюжет
Букнет

Як давньогрецькі боги придумали мені сюжет

Julia Shperova · 29 Тра 2026
Реклама

Я вже трохи писала про це раніше, але зрозуміла, що історії бракує контексту. А ще тому, що я вже майже завершую цикл “Хімера” і щойно дописала перший розділ фінальної частини. Він же, до речі, і вступ до всієї цієї катастрофи. ?

Хто в дитинстві не любив давньогрецькі міфи та легенди? Ну знаєте, оці історії, де Зевс щось навертить, а потім весь сонм богів героїчно розгрібає наслідки. Або не розгрібає, і тоді дістається і людям.

У мене в дитинстві була така книжка з міфами, яку я знала майже напам’ять. Я перечитувала її стільки разів, що могла цитувати, що власне і робила. ))

Минали роки. Любов до всього цього нікуди не поділася, але трохи загубилася десь на задньому плані життя. А я потроху почала писати, і якось так сталося, що я вигадала історію про дивного хлопця, який помирає…але не помирає.

На той момент я ще зовсім не розуміла, куди мене веде цей сюжет. Чому він вижив? Що з ним сталося? Для чого вся ця історія взагалі існує? Мій мозок чесно мучився над цим, здається, не один місяць.

А потім одного дня все стало на свої місця. Це все боги. Конкретні такі грецькі боги. Ревнощі, заздрощі, ви знаєте, як воно все починається. А розгрібати це мені разом із героями. ?

З того часу історія про одного хлопця якимось чином виросла в трилогію. В ній є хімери, вампіри, перевертні, чарівники, горгулі, старі боги, титани та ціла купа персонажів, які наразі намагаються протистояти одне одному у фінальному поєдинку, місце якому – Земля. Був би в них Тоні Старк…але маємо, що маємо.

Отже, я дописую і редагую “Дракайну” – останню частину циклу. І можу пообіцяти тільки одне: всі відповідальні за цей безлад ще отримають по заслугах. Щоправда, решті героїв теж дістанеться.

 

P.S. Мабуть, найбільше в цій історії я люблю те, як переплітаються долі абсолютно різних людей і не тільки людей. Капітан поліції, що не вірить у надприродне та її підлеглий-горгул. Перевертень і чарівник, вороги, яких колись мало не спалили разом на вогнищі, що привело до міцної дружби. 

Вампіри й люди.

Боги та їхні нащадки.

Психологічна підтримка

Досить сперечатися з внутрішнім критиком.

Ви заслуговуєте на те, щоб ваші тексти були почуті. Ірина Гавалешко допомагає письменникам подолати сумніви та знайти впевненість у своєму голосі.

Повірити у себе →

І хлопець, який колись помер, але повернувся назад.

Зрештою, всі мої історії завжди були про людей і людяність. Навіть якщо частина з них має крила, ікла, кігті.

 

І ось вам ті самі, хто не зумів застерегти Зевса від цього шляху. Мойри.

Реклама

Додати коментар

Будь ласка, пишіть конструктивно і поважайте думку автора та інших читачів.

* — поля обов'язкові