Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Одну з трьох будівель літературно-меморіального музею Лесі Українки, що у Колодяжному, закрили для проведення реставрації. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

З 9 червня на реставрацію закрили так званий «Сірий» будинок Літературно-меморіального музею Лесі Українки. Напередодні закриття у музеї відбулася зустріч з виконавцями реставраційно-ремонтних робіт «Білого» та «Сірого» меморіальних будинків − ТОВ «Житлобуд-2», під час якої обговорили проведення робіт. Вартість реставрації – 10 мільйонів 639 тисяч гривень.

 

У коментарі Суспільному керівниця музею Ольга Бойко повідомила про закриття також «Білого» будинку, що відбудеться цього тижня. Відтак для відвідання залишаться доступними територія довкола музею і його літературна експозиція.

 

Зазначимо, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки, що у селі Колодяжне Ковельського району Волинської області відкрили у 1949 році в садибі, яку придбав її батько Петро Косач у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, що розміщені у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – «Білому», побудованому у 1890 році для старших дітей як шале-флігель, і батьківському будинку – «Сірому», спорудженому Петром Косачем у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році.

 

Нагадаємо, про необхідність реставрацій музейники цих будівель заявили в липні минулого року. У травні Міністерство культури та інформаційної політики оголосило рейтинг проєктів з реставрації пам’яток культурної спадщини, що пройшли відбір у межах державної програми «Велика реставрація». До списку увійшли об’єкти, що пов’язані з літературою та бібліотеки.

Оригінал статті на Suspilne: Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У США закрилася одна з останніх незалежних компаній-книгорозповсюдників

У США закрилася Small Press Distribution (SPD) — одна з останніх незалежних компаній-книгорозповсюджувачів. Про це повідомили на сайті компанії.
Виконавчий директор SPD Кент Вотсон 28 б

Юлія Бережко-Камінська презентувала в Ірпені свою книжку «Гравітація слова» (відео)

Юлія Бережко-Камінська, письменниця, членкиня Національної спілки письменників України:

«Він казав, не плачте за мною. Я нікуди не зникну, смерті немає. Я буду в іншому просторі. Я думаю, що він сьог

У Мілані відкрили читальну залу імені Вікторії Амеліної

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відкрили читальну залу імені Вікторії Амеліної. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Український ПЕН.
Ініціатива з присвоєння зали іме

Вистава «Тигролови» отримала відзнаку «Київська пектораль»

Київський національний академічний театр оперети з виставою «Тигролови» здобув перемогу театральної премії «Київська пектораль-2023» у номінації «За кращу музичну виставу». Про це повід

Росія завдала удару по одному з університетів Херсона

Близько четвертої ранку російські війська обстріляли один із вищих навчальних закладів Херсона. Про це голова Херсонської обласної адміністрації Олександр Прокудін повідомив у своєму те

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"