Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.

 

До короткого списку імен увійшли: Берні, Беріл, Айріс, Мінерва, Калліопа та Джаніна.

 

Перемогу отримало ім’я Берні – скорочення від Бернардін. Цей пункт у голосуванні був створений на честь Бернардін Еварісто, першої чорношкірої жінки – лауреатки Букерівської премії.

 

Нагадаємо, британська письменниця Бернардін Еварісто отримала престижну літературну відзнаку 2019 року за роман «Дівчина, жінка, інакша». У перекладі українською книжка вийшла у видавництві «Фабула».

 

Проте Еварісто зауважила, що краще віддати данину пам’яті комусь із тих видатних письменниць, які ставали лавреатками Букерівської премії.

 

«Я здивована та втішена тим, що моє ім’я було номінуване читачами та отримало найбільшу кількість голосів під час голосування. – сказала Бернардін Еварісто. – Але як єдина жива авторка в списку, я вважаю, що було б більш доречно, якби ця честь дісталась письменниці, яка більше не з нами».

 

Фонд Букерівської премії з повагою поставився до рішення Бернардін Еварісто та ухвалив рішення дати статуетці ім’я Айріс, на честь письменниці Айріс Мердок. Цей варіант посів друге місце у голосуванні.

 

Оригінал статті на Suspilne: Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"