Історія ще однієї незвичайної жінки

Історія ще однієї незвичайної жінки

Історія ще однієї незвичайної жінки

Медицина 19 століття приховує багато таємниць і загадок. Одна з найзагадковіших історій – історія Джеймса Баррі.

З найпершого дня він сильно відрізнявся від інших лікарів, адже намагався вдосконалити роботу усіх госпіталів. Джеймс приділяв величезну увагу санітарії і дезинфекції. Він вимагав доступності медичної допомоги для усіх верств населення. А також завжди турбувався про поліпшення умов служби, харчування і гігієни простих солдатів.

За своє життя Джеймс Баррі врятував сотні життів, справляючись там, де у інших лікарів опускалися руки. Він служив на Мальті, в Індії, в Південній Америці, на острові Маврикій, в Тринідаді і Тобаго, на острові Святої Олени, в Ямайці, Криму і Канаді.

Одного разу Баррі зник майже на рік, багато хто навіть забув про нього. Проте він повернувся і з ще більшим завзяттям почав працювати в області гінекології. Незабаром він став першим лікарем в Африці, який провів кесарів розтин, зберігши життя і матері, і дитини.

Колеги поважали його, але намагалися з ним не спілкуватися. Адже Джеймс був запальним, нетактовним, упертим і самовпевненим. Він часто бився на дуелях, особливо, коли чув коментарі з приводу свого безвусого обличчя або високого голосу. Хоча мав невисокий зріст і худорляву статуру, він ніколи не програвав.

Здавалося, він не боїться нічого.

Адже за грубість і порушення субординації Баррі не раз отримував стягнення. Але йому таланило. Його завжди прикривав і підтримував вірний друг – губернатор лорд Чарльз Сомерсет. Вони були настільки дружні, що одного разу пару звинуватили в гомосексуалізмі.

Окрім цього, Джеймс був вегетаріанцем і ніколи не пив спиртного, що не додавало йому популярності. Його завжди супроводжували слуга-негр із Ямайки і вірний собака. Загалом, він був трохи дивним.

Джеймс Баррі пішов у відставку, прослуживши 51 рік. А в 70 років він помер від дизентерії. І тільки через декілька років після його смерті світ дізнався про страшну таємницю.

Джеймс Баррі був жінкою!

Насправді людини на ім’я Джеймс Баррі взагалі не існувало, а була дівчина – Маргарет Енн Балклі. Вона народилася в релігійній сім’ї в 1795 році, а дівчатам того часу заборонялося вчитися в університеті. Але Маргарет була дуже розумною і не могла змиритися з таким становищем. Вона вирішила переодягнутися чоловіком. Батьки підтримали її ідею, і в 14 років замаскована Маргарет поступила в університет.

Усе своє життя вона прикидалася чоловіком. Щодня Маргарет набивала в плечі вату і носила взуття на високій підошві, щоб її фігура хоча б трохи нагадувала чоловічу.

Величезна любов до медицини змусила її відмовитися від головного – від права бути жінкою. 

Хтось може сказати – можливо, вона просто мала “нетрадиційну орієнтацію”?

Але насправді Маргарет була звичайною жінкою. І у неї дійсно був роман із Чарльзом Сомерсетом. Вона навіть була вагітна від нього, адже Джеймс Баррі не просто так зник на цілий рік. Насправді це Маргарет Енн Балклі виношувала дитину. На жаль, дитина народилася мертвою. Може бути, саме тому Джеймс Баррі, повернувшись, почав так активно вивчати гінекологію.

Вона була занадто незвичайною особистістю, але ніхто так і не вичислив її. Адже жодному чоловікові у ті часи навіть не могло спасти на думку, що такі здібності може мати жінка.

Маргарет Енн Балклі похована на лондонському цвинтарі Кенсал-Грін, на її могилі – те єдине ім’я, яке було відоме сучасникам : Джеймс Баррі, доктор медицини, Генеральний Інспектор армії Її Величності.

Цей допис є продовженням нашого з Оленою Скуловатовою та Іриною Звонок “Спільноблогу”, присвяченого цікавим епізодам з історії та видатним історичним персонажам.

Решту статей  читайте тут:

“Королева після смерті”

“Про літературну критику в Стародавньому Римі”

“Реальні “владні герої”

“Королева, яка одружилася у жалобному вбранні”

Оригінал статті на Букнет: Історія ще однієї незвичайної жінки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"