Історія ще однієї незвичайної жінки

Історія ще однієї незвичайної жінки

Історія ще однієї незвичайної жінки

Медицина 19 століття приховує багато таємниць і загадок. Одна з найзагадковіших історій – історія Джеймса Баррі.

З найпершого дня він сильно відрізнявся від інших лікарів, адже намагався вдосконалити роботу усіх госпіталів. Джеймс приділяв величезну увагу санітарії і дезинфекції. Він вимагав доступності медичної допомоги для усіх верств населення. А також завжди турбувався про поліпшення умов служби, харчування і гігієни простих солдатів.

За своє життя Джеймс Баррі врятував сотні життів, справляючись там, де у інших лікарів опускалися руки. Він служив на Мальті, в Індії, в Південній Америці, на острові Маврикій, в Тринідаді і Тобаго, на острові Святої Олени, в Ямайці, Криму і Канаді.

Одного разу Баррі зник майже на рік, багато хто навіть забув про нього. Проте він повернувся і з ще більшим завзяттям почав працювати в області гінекології. Незабаром він став першим лікарем в Африці, який провів кесарів розтин, зберігши життя і матері, і дитини.

Колеги поважали його, але намагалися з ним не спілкуватися. Адже Джеймс був запальним, нетактовним, упертим і самовпевненим. Він часто бився на дуелях, особливо, коли чув коментарі з приводу свого безвусого обличчя або високого голосу. Хоча мав невисокий зріст і худорляву статуру, він ніколи не програвав.

Здавалося, він не боїться нічого.

Адже за грубість і порушення субординації Баррі не раз отримував стягнення. Але йому таланило. Його завжди прикривав і підтримував вірний друг – губернатор лорд Чарльз Сомерсет. Вони були настільки дружні, що одного разу пару звинуватили в гомосексуалізмі.

Окрім цього, Джеймс був вегетаріанцем і ніколи не пив спиртного, що не додавало йому популярності. Його завжди супроводжували слуга-негр із Ямайки і вірний собака. Загалом, він був трохи дивним.

Джеймс Баррі пішов у відставку, прослуживши 51 рік. А в 70 років він помер від дизентерії. І тільки через декілька років після його смерті світ дізнався про страшну таємницю.

Джеймс Баррі був жінкою!

Насправді людини на ім’я Джеймс Баррі взагалі не існувало, а була дівчина – Маргарет Енн Балклі. Вона народилася в релігійній сім’ї в 1795 році, а дівчатам того часу заборонялося вчитися в університеті. Але Маргарет була дуже розумною і не могла змиритися з таким становищем. Вона вирішила переодягнутися чоловіком. Батьки підтримали її ідею, і в 14 років замаскована Маргарет поступила в університет.

Усе своє життя вона прикидалася чоловіком. Щодня Маргарет набивала в плечі вату і носила взуття на високій підошві, щоб її фігура хоча б трохи нагадувала чоловічу.

Величезна любов до медицини змусила її відмовитися від головного – від права бути жінкою. 

Хтось може сказати – можливо, вона просто мала “нетрадиційну орієнтацію”?

Але насправді Маргарет була звичайною жінкою. І у неї дійсно був роман із Чарльзом Сомерсетом. Вона навіть була вагітна від нього, адже Джеймс Баррі не просто так зник на цілий рік. Насправді це Маргарет Енн Балклі виношувала дитину. На жаль, дитина народилася мертвою. Може бути, саме тому Джеймс Баррі, повернувшись, почав так активно вивчати гінекологію.

Вона була занадто незвичайною особистістю, але ніхто так і не вичислив її. Адже жодному чоловікові у ті часи навіть не могло спасти на думку, що такі здібності може мати жінка.

Маргарет Енн Балклі похована на лондонському цвинтарі Кенсал-Грін, на її могилі – те єдине ім’я, яке було відоме сучасникам : Джеймс Баррі, доктор медицини, Генеральний Інспектор армії Її Величності.

Цей допис є продовженням нашого з Оленою Скуловатовою та Іриною Звонок “Спільноблогу”, присвяченого цікавим епізодам з історії та видатним історичним персонажам.

Решту статей  читайте тут:

“Королева після смерті”

“Про літературну критику в Стародавньому Римі”

“Реальні “владні герої”

“Королева, яка одружилася у жалобному вбранні”

Оригінал статті на Букнет: Історія ще однієї незвичайної жінки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тарас Мельник+я = Слр + Бойовик! Ловіть новинку!

Що буде, якщо автор бойовиків та авторка СЛР захочуть написати щось в співавторстві? Саме таким питанням я задалася, коли обирала собі співавтора для новинки ще пару місяців тому =)) Мені дуже хотілося написати роман не самостійно,

На Букнеті завелися шахраї!!!

Пссс… Тільки по секрету, будьте обережні! 

На Букнет приїхав досвідчений шахрай – Александ Бенн. Він же Саня Бабак.

Слідом за ним прибігла й аферистка з Троєщини – Русана Соболєва. Вона же Русік – королєвішна тамтешньої

Знижка на фентезійну дилогію!тільки сьогодні!

Доброго раночку)))

Сьогодні діє знижка  – 20%  на дилогію 

Дві книги за ціною 39,20 грн

Дике Марево (безкоштовно)

Анотація до книги “Дике Марево”

Опинившись в іншому світі я потрапляю у вир подій. І щоб

Болонська виставка дитячих книжок 2021 переходить в онлайн

Болонську виставку дитячих книжок 2021 в офлайн-форматі скасували через складну пандемічну ситуацію у світі та, зокрема, в Італії. Виставка пройде в онлайні. Про це повідомляється на оф

Освітяни діаспори запросили до створення «Писанкового Всесвіту»

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) запросила охочих до участі у
створенні слайд-шоу «Писанковий Всесвіт».

Про це йдеться на сторінці події у фейсбуці.

Організатори просять до 23 квітня над

Перейти до блогу

Нові автори

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Катерина Холод

Катерина Холод. Мешкає в м. Ірпінь. Пише твори для дорослих та дітей. Лауреатка IV премії «Смолоскипа» (2019, 2020). Переможниця конкурсів Open World (2020), «Тріада часу» (2019), «Смарагдові вітрила» (2021) та конкурсу ім. Герася Соколенка (2020). Фіналістка конкурсу «Як тебе не любити…» (спецвідзнака «Коронації слова») (2020). Фіналістка конкурсу ім. Григора Тютюнника (2020), «Золотої лози» (2020), «Шодуарівської […]

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Tadeй Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"