Історій мільйони – але їх різновидів тільки 10?

Історій мільйони – але їх різновидів тільки 10?

Історій мільйони – але їх різновидів тільки 10?

Це не моя класифікація і не мій досвід. Але своєрідний ексклюзив, для авторів, які цікавляться побудовою сюжету захоплюючої історії.

Ітак Блейк Снайдер з’ївши собаку на сценаріях  і сюжетах, просто впевнений що будь-яка історія це точно якийсь із  його 10-ти придуманих типів. Правильніше, власної виведеної класифікації. Він навмисно не поділяє історії за жанрами, оскільки драма, комедія, трилер і так далі нічого не говорить про саму історію.  А з такою класифікацією легше зрозуміти що ви хочете написати, і головне знати ключові складники цієї історії, що допоможуть зробити розповідь сильною. Тобто все залежить від фундаменту. Якщо з самого початку закласти все правильно, далі нічого не рухне, і не посиплеться, як картковий будиночок. А головна задача кожного автора дати читачам те ж саме, тільки інше. Ось така дилема у світі, де вже все придумали до нас.

Чудовисько в домі

Відомі мені фільми цього напрямку «Чужий», «Челюсті», «П’ятниця 13», «Крик»

Що їх об’єднує очевидно, чудовисько і дім. Причому «дім» це може бути місто, космічний корабль, будинок, острів. Будь-яка закрита територія, з якої  не так легко вибратись. Зазвичай в цій історії стається якийсь жахливий злочин (на підгурнті гріховної сутності людини), що пробуджує монстра,  як зло що, має покарати винних і пощадити тих що покаялись. Головна схема, тікати і ховатись.

Чим виділись в такому типі історії? Придумати власного оригінального монстра, з незвичними можливостями і тд.

Подорожа за залотим руном

«Зіркові війни», «Назад в минуле», «Країна ОЗ»

Так це подорожі, пригоди. Певна відстань, яку повинен подолати герой, аби досягнути чогось. На шляху якого трапляються люди, події. перешкоди. Тобто все що може чинити йому опір просуватись далі. Головною задачею сценариста є дотримання в історії внутрішнього росту героя. І події, і люди, що йому трапляються повинні поступово його міняти до фінальної і зовсім протилежної версії, що була на початку.

Джин із пляшки

«Маска», «Брюс всемогутній», образно – на героя звалюється мільйон доларів, або якась над можливість, здійснення заповітної мрії, просто так як манна небесна. Головне закохати в читача в героя. І отут до речі, відкривається назва книги «Врятуй котика», гг повинен на початку зробити щось таке мімішне, перевести бабусю через дорогу, нагодувати голодного пса. Аби ми були повністю згодні, що таку манну небесну герой заслужив 100%. Він отримує чарівного пенделя від автора і вуаля починається розвиток подій.  Здійснення мрії обертається прокляттям для героя. Ну і він буде із цього виплутуватись.   

У  чувака проблеми

Це моя улюблена категорія, саме такі історії люблю. Звичайний герой, потрапляє в незвичайні обставини. А це великі проблеми, питання життя і смерті. Тут неважливо наскільки крутий герой, а наскільки масштабні у нього перешкоди. Тут антагоніст повинен бути дуже-дуже поганим. Чим більше зла, тим більше шансів у нашого «чувака» перемогти. Головний герой вдало використовує свої сильні і слабкі сторони.

Обряд посвячення

Все про зміни. Чоловік сказав що хоче розлучитись. Помирає бабуся, небажана вагітність. І таке інше, все це про раптові зміни, які трапляються в нашому житті. Це історії про кризу героя, зазвичай проблеми до якого підкрадаються з усіх боків. І лавиною зносять звичний устрій життя. Під час історії герой поступово переходить до розуміння з чим саме він бореться, але змиряється з тими силами, які не в змозі подолати. Мораль історії завжди одна й та сама «Таке життя»)

Два друга

 

Це історії про загальнолюдські цінності, які б зрозумів неандерталець і його найкращий друг (Авторське).  Це може бути історія « У пошуках Немо» або ж це вдало замаскована любовна історія, з можливістю включити туди секс.

Неважливо, це чи драма, чи комедія, є там секс чи його немає. Основні принципи цієї історії два друга повинні один одного ненавидіти. Але проходячи різні випробування ,розуміють що один без одного не можуть.  В кінці кожної такої історії обов’язків момент «Все пропало».  Скандал, розтавання і так далі.

Злочин і кара

О це про наші темі сторони і бажання. Класичні детективи, стається злочин і ми не знаємо хто вбивця. І головне, в таких історія, це не шукати вбивцю (хоча без цього теж ніяк))). Але другий шар історії, це дослідження найпотаємніших куточків людських душ. Брудних і слизьких секретиків що є в кожного. А головне питання: Чому так? Саме читачі проводять своє розслідування, в той час коли герої книги, виконують складну роботу за них. І в кінці ми прозріваєм від свого відкриття. Головна оригінальність в цій категорії, відкрити нову темну грань людини.

 

Торжество дивака

Класика цього образу належить Чарлі Чапліну. Це історії про хронічних невдах, яких зіштовхують із крутими  антагоністами. Схема проста дивак не пристосований до життя, в його успіх не вірить жодна людина на планеті. Але задача автора гармонійно залишити в дамках  всіх  хто ображав дивака. Чим чіпляють такі історії, всі відчували поразку, несправедливість життя. Ми були незаслужено чимось обділені? Так, це знайомо кожному, чому не відчути смак перемоги з героєм, який так знайомий кожному?

Чувак у групі.

«Краса по-американськи»,  і культовий «Хрещений батько». Складні історії, які розкривають певні соціальні групи, піднімаючи проблеми втрати індивідуальності.

Супергерой

Повна протилежність Чуваку з проблемами. Герой з над можливостями опиняється в звичних життєвих обставинах. Історія закликає перейнятись співчуттям до дидвовижної істоти, наділити її людськими якостями і уявити як це? Мати справу з слабкими і маленькими «людішками» на подобі нас.  Конфлікт буденних людей із особливим індивідом, якого прості смерті не в силі зрозуміти.

 

Дякую, а до якого типу відноситься ваша історія?

Оригінал статті на Букнет: Історій мільйони – але їх різновидів тільки 10?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Міністра освіти Оксена Лісового звинувачують у плагіаті

Новопризначеного міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті у його кандидатській дисертації з філософії. Заяву з відповідними звинуваченнями опублікували н

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"