Інтуїтивний метод творчості (штампи)

Інтуїтивний метод творчості (штампи)
Про те, звідки у творах беруться штампи, і як із ними боротися.
Будь-яка, навіть сама заяложена фраза, в яку ви вклали сильну емоцію, перестає бути такою. Ваші почуття дають їй нове життя (читач просто прийме її, не замислюючись), але чим більше стерта фраза, тим сильнішою має бути емоція, яка очищує її від минулого використання. Це не стосується непрямих цитат, за ними назавжди закріпилося авторство.
Але що робити, наприклад, із таким поняттям як кохання? Тільки ледачий не писав про кохання – вважають конструктори. Але від цього кохання нікуди не поділося. Банальним є все: побачення відбувається вдень – банально, вночі – теж, є фінальна битва – конструктори назвуть вам десятки книг із фінальної битвою, немає – теж за прикладами в кишеню не полізуть.
До чого я веду? Все просто: в октаві лише сім нот, їх знають усі, але хіба кожен пише опери? Так і зі словами, про які вам будуть казати, що це “штампи” і написане “банальне”. Ваші почуття їх очищають, інакше людству довелося б постійно створювати принципово нові слова і мови.
Причину першу появи штампів ми з’ясували – авторитет, чужий вплив, нехай і не навмисний. Причина друга – лінь або втома. Вам важко дослухатися до себе, емоційне напруження вас утомило, тому у вашу мову лізуть звичайні, емоційно не заряджені слова (всі ваші почуття з’їло попереднє емоційне напруження), або вам просто лінь, і ви пишете, не замислюючись, не перебуваючи в просторі свого світу. Третя причина – поспіх. Чи зможете ви насолодитися співом птахів, коли на шаленій швидкості мчите по шосе?
Але, на щастя, штампи легко виправити у написаному тексті, або взагалі їх викреслити. На них вкаже компас: під час уважного читання ви відчуєте, як зміниться відчуття, у таких місцях часто дає збій ритмомелодика, що ви почуєте під час читання вголос. Це те зло, з яким можна боротися.
Читати далі – https://booknet.com/uk/book/ntutivnii-metod-tvorchost-b302130
Оригінал статті на Букнет: Інтуїтивний метод творчості (штампи)
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.