Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Про ритмомелодику та розділові знаки у творі.

Головне запам’ятати, що не правило керує вами, а ви самі формуєте текст. Розділовий знак – найчастіше це пауза. Зараз поясню щодо кожного.

Кома – коротка пауза. Крапка – довга. Тире – трохи коротше за крапку. Найдовша пауза позначається трьома крапками. Про крапку з комою раджу забути, цей знак добре сприймається у науковому тексті, у художньому він часто недоречний.

Не варто зловживати двокрапкою і тире. Їх, звісно, потрібно ставити відповідно до правил, але якщо можна віддати перевагу комі або крапці, краще поставити ці знаки. Чому? Зустрічаючи тире або двокрапку, читач автоматично починає думати: а чи правильно вони тут стоять? Через що зменшується рівень занурення у текст.

Не варто зловживати і трьома крапками. Обірвана мова, недомовленість, звичайно, сильний прийом. Але якщо трикрапок буде занадто багато, то мимоволі виникне ефект заїкання або відчуття недоумства автора, який не може нормально висловити свою думку.

Цікава ситуація зі знаками оклику та питання. Проти такого запису емоцій я нічого не маю, але ось їх засилля, як то “!!!” або “??”, вже сприймаються мною досить негативно. Іноді такі додаткові знаки просто необхідні, але уявіть собі, якщо протягом всієї сцени герої горлають одне на одного, вони ж просто похрипнуть. Або часте глибоке здивування може наштовхнути читача на думку про недоумкуватість героя.

Читати далі – https://booknet.com/uk/book/ntutivnii-metod-tvorchost-b302130

Оригінал статті на Букнет: Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Полювання на нареченого та Зустріч з минулим!

Вітаю, любі читачі! 

Я до вас з чудовими новинами!

По-перше, я та моя люба співавторка Софія Чайка  продовжуємо радувати вас “полюванням на промо-коди”. Ми даруємо вам можливість знайти промик на чудову історію “Наречений

20% знижка на бестселери видавництва Фабула!

“Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса” 
У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів

Інтереси України потребують закону про ембарго на імпорт книг із РФ…

Нині знову дискутується питання про цілковите припинення або значне обмеження ввезення до України книжок із РФ, що відповідало би інтересам нашої держави, пише ukrinform.ua.

Таке переконання висловив

Українська ілюстраторка отримала золото на IJungle 2020 Illustration Awards

Українська ілюстраторка Альона Шостко стала однією із переможниць європейського конкурсу IJungle 2020 Illustration Awards. Про це повідомляється на офіційній сторінці премії у фейсбуці.

Острозькій Біблії – 440 років. У передмові Московської Біблії використали текст…

Виповнилося 440 років із часу появи Острозької Біблії – унікального видання, що справило помітний вплив не лише на розвиток української культури, а й культури інших народів, які користувалися церковносл

Перейти до блогу