Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Про ритмомелодику та розділові знаки у творі.

Головне запам’ятати, що не правило керує вами, а ви самі формуєте текст. Розділовий знак – найчастіше це пауза. Зараз поясню щодо кожного.

Кома – коротка пауза. Крапка – довга. Тире – трохи коротше за крапку. Найдовша пауза позначається трьома крапками. Про крапку з комою раджу забути, цей знак добре сприймається у науковому тексті, у художньому він часто недоречний.

Не варто зловживати двокрапкою і тире. Їх, звісно, потрібно ставити відповідно до правил, але якщо можна віддати перевагу комі або крапці, краще поставити ці знаки. Чому? Зустрічаючи тире або двокрапку, читач автоматично починає думати: а чи правильно вони тут стоять? Через що зменшується рівень занурення у текст.

Не варто зловживати і трьома крапками. Обірвана мова, недомовленість, звичайно, сильний прийом. Але якщо трикрапок буде занадто багато, то мимоволі виникне ефект заїкання або відчуття недоумства автора, який не може нормально висловити свою думку.

Цікава ситуація зі знаками оклику та питання. Проти такого запису емоцій я нічого не маю, але ось їх засилля, як то “!!!” або “??”, вже сприймаються мною досить негативно. Іноді такі додаткові знаки просто необхідні, але уявіть собі, якщо протягом всієї сцени герої горлають одне на одного, вони ж просто похрипнуть. Або часте глибоке здивування може наштовхнути читача на думку про недоумкуватість героя.

Читати далі – https://booknet.com/uk/book/ntutivnii-metod-tvorchost-b302130

Оригінал статті на Букнет: Інтуїтивний метод творчості (ритмомелодика)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"