Інститут книги розповів про роботу в 2020-му

Інститут книги розповів про роботу в 2020-му

Український інститут книги прозвітував про основні результати своєї роботи у 2020 році. Про це повідомляється на сторінці УІК у Facebook.

 

Так торік 94 видавцям видали гранти інституційної підтримки на загальну суму 81,021 млн грн. На ці кошти було видано 2,561 млн примірників 1306 назв книжок, що, за даними інституції, становить 15% накладів та 11% назв усіх виданих 2020 року книжок українською мовою.

 

У межах програми підтримки перекладів Translate Ukraine, виділили 4,680 млн грн, на які у 24 країнах вийшли 53 книжки з творами українських авторів, перекладеними на 21 мову. Це 43% від загальної кількості виданих у 2020 році перекладів української літератури іншими мовами.

 

Програма поповнення фондів публічних бібліотек забезпечила книжками 606 бібліотек України 380972 книжками від 79 видавців. Видань закупили на суму 47,378 млн грн. Над визначенням переліку книжок працювали 57 експертів.

 

Також вперше був створений онлайнкаталог «Книжки на ринку», який доступний для бібліотекарів та видавців. Охочі знайдуть там інформацію про книжки, доступні в продажу. Наразі в каталозі представлені 3200 назв книжок, поданих видавцями для закупівлі у 2020 році.

 

Торік Інститут провів або став співорганізатором 19 проєктів та заходів промоції читання в Україні з охопленням близько 5 млн осіб. Заходи включали 140 аудіороликів, 130 відеороликів, 50 методичних матеріалів для батьків та вчителів, плакати, брошури та фахові заходи для бібліотекарів, промоційні онлайнзаходи.

 

Також інституція організувала онлайнучасть українських видавців на трьох міжнародних книжкових ярмарках: Франкфуртському, Вільнюському та Болонському. Загалом від України у ярмарках взяли участь 39 видавництв та літагенцій, було проведено 135 бізнес-зустрічей, представлені понад 300 найменувань книжок.

 

У 2020 році УІК провів три масштабні дослідження книжкового ринку та читацької аудиторії: «Читання у контексті медіаспоживання та життєконструювання», що дозволяє вперше відстежувати динаміку читання в Україні, дослідження книжкового ринку України: кількісне (проведене Інститутом книги) та якісне, реалізоване УІК та British Council, а також «Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців» методом SML.

 

Публічний звіт про діяльність Інституту за 2020 рік відбудеться 19 березня 2021 року.

 

Нагадаємо: на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі у 2021 році в державному бюджеті передбачений 151 млн 665 тис. 700 грн.

Оригінал статті на Suspilne: Інститут книги розповів про роботу в 2020-му

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"