Інститут книги розповів про роботу в 2020-му

Інститут книги розповів про роботу в 2020-му

Український інститут книги прозвітував про основні результати своєї роботи у 2020 році. Про це повідомляється на сторінці УІК у Facebook.

 

Так торік 94 видавцям видали гранти інституційної підтримки на загальну суму 81,021 млн грн. На ці кошти було видано 2,561 млн примірників 1306 назв книжок, що, за даними інституції, становить 15% накладів та 11% назв усіх виданих 2020 року книжок українською мовою.

 

У межах програми підтримки перекладів Translate Ukraine, виділили 4,680 млн грн, на які у 24 країнах вийшли 53 книжки з творами українських авторів, перекладеними на 21 мову. Це 43% від загальної кількості виданих у 2020 році перекладів української літератури іншими мовами.

 

Програма поповнення фондів публічних бібліотек забезпечила книжками 606 бібліотек України 380972 книжками від 79 видавців. Видань закупили на суму 47,378 млн грн. Над визначенням переліку книжок працювали 57 експертів.

 

Також вперше був створений онлайнкаталог «Книжки на ринку», який доступний для бібліотекарів та видавців. Охочі знайдуть там інформацію про книжки, доступні в продажу. Наразі в каталозі представлені 3200 назв книжок, поданих видавцями для закупівлі у 2020 році.

 

Торік Інститут провів або став співорганізатором 19 проєктів та заходів промоції читання в Україні з охопленням близько 5 млн осіб. Заходи включали 140 аудіороликів, 130 відеороликів, 50 методичних матеріалів для батьків та вчителів, плакати, брошури та фахові заходи для бібліотекарів, промоційні онлайнзаходи.

 

Також інституція організувала онлайнучасть українських видавців на трьох міжнародних книжкових ярмарках: Франкфуртському, Вільнюському та Болонському. Загалом від України у ярмарках взяли участь 39 видавництв та літагенцій, було проведено 135 бізнес-зустрічей, представлені понад 300 найменувань книжок.

 

У 2020 році УІК провів три масштабні дослідження книжкового ринку та читацької аудиторії: «Читання у контексті медіаспоживання та життєконструювання», що дозволяє вперше відстежувати динаміку читання в Україні, дослідження книжкового ринку України: кількісне (проведене Інститутом книги) та якісне, реалізоване УІК та British Council, а також «Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців» методом SML.

 

Публічний звіт про діяльність Інституту за 2020 рік відбудеться 19 березня 2021 року.

 

Нагадаємо: на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі у 2021 році в державному бюджеті передбачений 151 млн 665 тис. 700 грн.

Оригінал статті на Suspilne: Інститут книги розповів про роботу в 2020-му

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Короткі сюжетні поради

Якщо помічаєте ці 6 ознак — варто переглянути сюжет!

Читач не розуміє хто тут головний герой (отже не відчуває з ним зв’язку).

Читач знає, хто герой, однак в героя немає чіткої мети (отже читач не розуміє мети

Переможці розірашу!!!

Привіт! Це цілий інфаркт, коли доходить до визначення переможців))) На один промокод до “Руда чайка” 32 бажаючих! Добре, що я фарбую волосся, не буде видно сивини) Отже, кому сьогодні посміхнулася удача:

Единий промокод

Флешмоб “Це і моя війна!”

Прочитала тільки що блог Олени Скуловатової “Крим – це Україна”, і раптово мене охопили спогади про все, що відбувалося сім років тому. Я у 2014 році якраз очікувала народження дитини, і дуже добре пам’ятаю, як цілими

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ‘2020» оголосив лавреатів

Стали відомі лавреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України. Серед лавреатів: «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри (ArtHuss), «Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева), «Хлібне […]

Різдво Ірини Мельник

Мельник Ірина. Вікна. Книга перша: поезії. – Львів: Джезва, 2016. – 104 с.

Її твори сповнені віталізму. У них, чистих і ніжних, оприявнені життєвість, незнищенність нації. Про це пише zolotapektoral.

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"