Ідеальні історії про кохання

Ідеальні історії про кохання

Ідеальні історії про кохання

Захотілося зробити список класичних історій про кохання, які можуть служити свого роду ідеальним зразком у жанрі, про який так палко сперечаються!

Тут є все потрібне і нічого зайвого. Зустріч – зростання почуттів – перешкоди – розлука – драматична розв’язка. І все це – за три години!

 

«Трістан та Ізольда». Середньовічна легенда. Теж ідеальна історія про коханців, які не можуть бути разом.

 

«Алые паруса». Перекладено на українську як «Пурпурові вітрила», але це не зовсім точно, бо пурпуровий – то, все ж таки, зовсім інший відтінок червоного. Але саме слово звучить гарно і романтично, як того і потребує назва. То хай буде так.

Деякі скажуть, що Ассоль нічого не знала про Грея, і занадто швидко та довірливо побігла на його корабель. А у реальному житті на місці капітана Грея міг би бути хитрий маніяк, який заманив би її бозна куди, тільки не цукерочками, а казковими вітрилами… Але якщо розглядати книгу такою, як вона є, то це ідеальна історія кохання, де благородний герой власноручно творить чудо для коханої людини.

 

 

«Франческа да Ріміні». Вона закохалася в брата свого чоловіка, Паоло Малатесту. Чоловік застав їх разом і вбив обох. Коханців  обессмертив Данте Аліг’єрі у “Божественній комедії”, де зробив їх символом грішного, але справжнього кохання. Вони у пеклі, але їх покарання – одне з найлегших. Їх просто безперервно носить вітер пристрастей. Є чудова та вишукана трагедія італійського письменника Габріеле д’Аннунціо, «Франческа да Ріміні». Як на мене, вона заслуговує стати більш відомою.   

 

«Красуня та чудовисько». Історія про те, що кохати треба не за зовнішню красу.

 

«Джен Ейр». Теж про те саме, хоча, звісно, Джен не чудовисько, але автор постійно наголошує, що вона негарна, але заслуговує на справжнє кохання.

 

«Гордість і упередження». Про те, що від ненависті до кохання – один крок. Це в романі. В житті, на жаль, частіше буває навпаки.

 

Ще можна додати міф про Гелену Троянську та Паріса. Кохання, через яке сталася велика війна. Але не треба забувати, що після смерті Паріса Гелена повернулася до покинутого чоловіка. Історія Абеляра та Елоїзи теж історія вічного кохання, бо справжнє почуття живе у серці, а не в тому інструменті, яке відрізав Абелярові Елоїзин дядечко. 

    

 

Ось такі історії про кохання, щасливі та не дуже. Але усі вони – незабутні. Імена вічних коханців стали символічними. Про них знімають фільми, ведуться суперечки на тему, яка версія краще передає оригінал… І дуже часто автори беруть ці історії за приклад, щоб, відштовхуючись від них,  створювати власні книги.  

А вам які історії кохання здаються ідеальними? Це може бути книга, фільм, легенда, міф, вірш, пісня, казка, п’єса… Що завгодно! Тільки так, щоб від кохання, як то кажуть, дух захоплювало.  

Оригінал статті на Букнет: Ідеальні історії про кохання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"