Я і вампіри, а також про наболіле)

Я і вампіри, а також про наболіле)

Я і вампіри, а також про наболіле)

Наша довготривала історія розпочалася багато років тому, коли на початку двохтисячних, ще будучи дитиною, я подивилася фільм «Інтерв’ю з вампіром». Не пам’ятаю вже хто мене так вразив, молодий Антоніо Бандерас чи не менш молодий і білявий Том Круз, але я чітко зрозуміла, що це моє. Це моя тема. Тягуча, напружена атмосфера, хвилюючі філософські питання, роздвоєність ситуації: вбивають і п’ють кров, щоб жити. Не вбивають – неймовірно страждають, бо це їхня внутрішня суть – кров і вбивства. Прямо мученики якісь) До речі, пізніше пробувала читати книжку і не зайшло, нуднувато.

Не буду довго розповідати, які фільми і серіали я подивилася, які книжки прочитала на цю тему… дуже всього багато. Читала і поступово розчаровувалась. Вампірська тема за останні два десятиліття пробила своє дно! Серйозно? Вампір, приміром, двохсотрічний, який щоразу закохується у не красивого закомплексованого і проблемного підлітка? Вампір, який тремтить над своїм підлітком і сохне над ним гірше, аніж Чахлик Невмирущий над своїм злотом? Що за збочені фантазії, чому це стало світовим трендом, штампом, чому зникла вся оригінальна література, типу Брема Стокера і Енн Райс? Чому вампір не може бути злим, жорстоким, цинічним психопатом? Чому він сидить у своїй «теплій ванні», носа не висуваючи назовні, і всі світові потрясіння, трагедії і катаклізми проходять повз нього майже непоміченими? Подивилася недавно артхаусний фільм, який мене приємно здивував, називається «Виживуть тільки коханці», але для більшості людей він виявиться неймовірно нудним. Так само і на Букнет. Якщо мало не з першої сторінки кохання-зітхання, далі другої я не добираюсь. Автори, спробуйте викинути цього вампіра і на його місце поставити… літнього віку бізнесмена. Від перестановки доданків сума не змінюється, без образ) Хоча, і на Букнеті була книга, яка мене зачепила своєю оригінальною ідеєю і яку я прочитала від початку і до кінця. Звісно, цю книгу написав маловідомий і дуже скромний автор, який і не збирався її просувати. Можливо, розповім про неї в наступному дописі, а то не завершу свою думку і до глибокої ночі.

Так от, я вирішила писати про вампірів те, що не зможу ні в кого прочитати. Або майже ні в кого. Те, що мене хвилює, те, що на мою думку, і на половину не розкрито. Зараз серед моїх творів аж дві  історії про вампірів і обоє в процесі. Чорт, я зізналась у цьому. Про вампірів.

Якщо я скривдила ненароком чиїсь честолюбні почуття, поперла проти гранітних канонів жанру і т. д. і т. п., буду рада зустріти кожного з вас на сторінках своїх творів. Щиро люблю критику, критикуйте на здоров’я! На цьому все, щось я і так розписалась.

Любіть себе, своїх близьких і не бійтесь літературних експериментів.

Оригінал статті на Букнет: Я і вампіри, а також про наболіле)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"