Як поставити крапку?

Як поставити крапку?

Як поставити крапку?

Фінал будь-якого твору безумовно важливий так само, як і його початок. Доволі часто задумуюсь, яким він має бути.

Викликати обговорення змусити фінальним абзацом читачів задуматись: а може, все так і має бути?..

Мені як читачу дуже прдрбаподоб нестандартний та непередбачуваний фінал. Коли читаєш і здається, все тобі зрозуміло і очевидно, та ближче до кінця автор нас так приємно здивує, що його книга так чи інакше відкладеться в пам’яті.

Інша справа – трагічні фінали. Це точно не моє. Бо в таких випадках я просто втрачаю сенс написаного, можливу ідею твору, яку хотіли донести через конкретного персонажа.

Якщо “помирає” якийсь другорядний чи третьорядний герой, то дивлюсь на це з логічного боку. Можливо, тоді автор так захотів підкреслити значимість якоїсь події чи розвиток іншого персонажа. Та якщо нещадно вбивають головного героя, де ж тоді логіка? Створити книгу, написати туди переживань, випробувань, боротьби, і під кінець все звести на нуль загибеллю героя/героїні – трохи якось не пасує…

Однак у цьому ключі ще можу читати твори, які складаються з двох чи трьох книг. Зрозуміло, якщо в першій книзі був інтригуючий фінал і натяк на можливий розвиток дії, то вже само собою хочеться дізнатись, чим в результаті все завершилось. Для прикладу, колись читала щось схоже до “героя вбивають, а його кохана дівчина прагне помсти і розшукує вбивцю”, було цікаво, і так само був присутній несподіваний фінал.

І трохи про щасливий кінець. Зрештою, все у фільмах чи книгах має до нього зводитись. Ми так звикли. Усі драми та конфлікти мають завершуватись мирно.

“Чому саме хепі-енд? – спитали мене колись (здається, це стосувалось однієї з перших моїх історій).

– Тому що в житті драм вистачає, – відповіла”.

Це таки правда. Поринаючи у світ книги, нам часто хочеться відірватись від реальності і на якийсь короткий час повірити в те, що можливо все (це я не про фентезі-історії). Що незважаючи на всі випробування та страждання герой соціальної (любовної, психологічної і т. п.) прози може бути щасливим.

Та от не люблю, коли цей хепі-енд в історії є надто очевидним. Ось наче взяв у руки книгу, прочитав анотацію та кілька перших сторінок, і вже тоді розумієш,що точно ьудб щасливий кінець.

І ще одна цікава штука – відкритий фінал, коли незавершеність думки чи події дає простір для нових ідей. Цим я скористалась у оповіданні “Пара за обміном”, бо так бачила найбільш вірогідний варіант.

А як з цим питанням справляєтесь ви, колеги? Які фінали вам прийнятні та чому?

Оригінал статті на Букнет: Як поставити крапку?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"