Які твори стануть суспільним надбанням 2025 року?

1 січня 2025 року захищені авторським правом твори, які були створені у 1929 році в Сполучених Штатах Америки та зберігалися в культурних архівах, – стануть суспільним надбанням.
До літературних творів, що стануть суспільним надбанням цьогоріч, увійшли романи Ернеста Гемінґвея, Вірджинії Вульф та Вільяма Фолкнера, а також перший переклад англійською «На західному фронті без змін» Артура Веслі Уіна та детективи Агати Крісті.
Зокрема йдеться про такі літературні твори:
- «Шум і лють» Вільяма Фолкнера
- «Прощавай, зброє!» Ернеста Гемінґвея
- «Своя кімната» Вірджинії Вульф
- «Червоні жнива» Дешіелла Геммета
- «Кубок золота» Джона Стейнбека
- «Сильний вітер на Ямайці» Річарда Г’юза
- «Таємниця семи циферблатів» Агати Крісті
- «Мотузка» Патріка Гамільтона
- «Хлопчик, що сміється: Історія кохання Навахо» Олівера ла Фарджа
- «Попрощайся з усім цим» Роберта Ґрейвса
- «Листи до молодого поета» (німецькою) Райнера Марії Рільке
- «Передмова до моралі» Волтера Ліппмана
- «Римська таємниця капелюха» Фредеріка Деннея
Повний список творів можна переглянути за посиланням.
Окрім того, у 2025 році суспільним надбанням стають також деякі персонажі популярних мультфільмів — Міккі Маус у білих рукавичках та початкові версії Попая та Тентена.
День суспільного надбання — відзначення дати, коли твори, авторські права на які минули, стають доступними для всіх. Зазвичай це трапляється 1 січня, залежно від законодавства різних країн.
У США твори, опубліковані до 1978 року, захищені авторським правом максимум на 95 років, незалежно від дати смерті автора.
Нагадаємо, які твори стали суспільним надбанням у 2024, 2023 та 2022 роках.
Чільне зображення: Center for the Study of the Public Domain
Оригінал статті на Suspilne: Які твори стануть суспільним надбанням 2025 року?
Блог
У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч із Лесею…Шановні друзі, щиро дякую всім, хто завітав на мою творчу зустріч в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки!
Спасибі привітній бібліотекарці Ксенії Палій за запрошення! Поетесі, педагогу й співачці Тетяні
У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.