Які книжки-ігри видають в Україні: з пазлами, наліпками й навіть інтерактивними детективами

Які книжки-ігри видають в Україні: з пазлами, наліпками й навіть інтерактивними детективами

Серед великої кількості форматів дитячої літератури особливе місце займає інтерактивна. Книжки-ігри дають змогу взаємодіяти з текстом не лише через читання й обговорення. Відтак — стають «конкурентами» для дитячих іграшок і завойовують дитячі серця. Українські видавці теж заповнюють цю нішу — як перекладними, так і українськими книжками-іграми. Для нашої добірки ми вибрали кілька різновидів таких книжок — від простих картонок з рухливими елементами і стікербуків до пазлів, книжок з різними техніками малювання і навіть цілих квестів.

Книжки для дітей, віком від 1-го року

Серія «Нумо гратися»

Харків: Ранок, 2020. 

Серія книжок-картонок для наймолодших малюків. У кожній із них  є віконця, що буквально «відкривають» тваринок-героїв. Є тут і «найсонніша» книжка, що показує, як після своїх справ усі позіхають і засинають. В іншій можна дізнатися, хто що їсть, теж відкривши віконце з ротиком. А ще одна книжка допомагає дітям погратися в одну з улюблених ігор цього віку — хованки — та розгледіти, хто ховається за закритими лапками, крилами чи клешнями.

Купити книжки

Книжки для дітей, віком від 2-х років

Серія «Знайди та збери»

Харків: Ранок, 2018–2019. 

Серія картонок, у якій кожна сторінка поділена на 3 частинки. Один розворот містить ілюстрацію, інший — речення до неї. Дитина може перегортати окремі частинки й комбінувати образи на свій розсуд, утворюючи веселу картинку з описом. Така гра добре розвиває фантазію, адже часто утворені зображення та й описи — наприклад, монстриків чи роботів —  складно уявити в реальному житті.

Купити книжки

Книжки для дітей, віком від 3-х років

Олена Ольховська «Пазли-половинки»

Харків: Ранок, 2020. 

Ця серія охоплює книжки-пазли із завданнями. Кожна книжка із серії містить 6 пар із певної теми, тобто 12 пазлів: одна частинка пазлу називає предмет чи явище, а інша — зображає його.

 

Складання пазлів саме по собі розвиває в дитини логіку, уяву, моторику й координацію рухів. До того ж вона може краще запам’ятати інформацію з пазла завдяки асоціації, яку викликає веселий малюнок із пазлової пари. Серія цих книжок допомагає малюкам розрізняти емоції, пояснює значення слів, застосування предметів і навіть знайомить з найпростішими математичними операціями.

Купити книжки

Книжки для дітей, віком від 4-х років

Серія книжок «Lego»

Київ: Artbooks, 2019–2021. 

Серія книжок «Lego» містить найрізноманітніші вправи, які в ігровій формі знайомлять дитину з цікавими світами. Серед завдань: головоломки, лабіринти, замальовки, логічні задачі, завдання з наліпками та інші.

 

Унікальності цій серії додає колекційна мініфігурка в комплекті до кожної книжки. До того ж її ще самостійно треба скласти з деталей. Так, «живими» героями історій можуть стати пожежник-рятівник чи навіть конкретні персонажі зі світів «Гаррі Поттера», «Зоряних війн», «Ninjago» чи «Парку Юрського періоду». 

Купити книжки

Книжки для дітей, віком від 5-ти років

Крістін Робсон. «Велика книга лабіринтів»

Київ: Artbooks, 2020. 

Проходження лабіринтів — ще один спосіб захопливого проведення часу з дитиною. Кожна сторінка, а то й цілий розворот містить окремі завдання-лабіринти, не пов’язані між собою. Часто місце дії не обмежується географічним простором: пустелею, морем чи наметовим містечком, — а сягає і зовсім несподіваних місць: шахового поля, кімнатної полички чи й цілої галактики. 

 

Насправді таке різноманіття дає свої переваги: можна вибирати будь-який лабіринт «під настрій» і швидко знаходити вихід із нього, а можна навпаки — з’єднувати різні лабіринти в спільні сюжети й вигадувати історії. Адже щоб пройти майже кожен із лабіринтів, треба виконати ще й додаткове завдання: уникнути небезпеки у вигляді глухих кутів, а то й голодних ведмедів, знайти заховані сюрпризи або й навіть закрутити гайки.

Купити книжку

Серія книжок «Minecraft»

Київ: Artbooks, 2018–2021. 

Серія книжок «Minecraft» охоплює безліч жанрових різновидів: це і довідники, і карти, і комікси, і вімельбухи, і власне художні книжки про світ Minecraft. Є серед них і книжки-ігри — стікербуки.

 

Це книжки, які дитина самостійно доповнює наліпками з комплекту. Використання таких стікерів розвиває уяву, моторику і посидючість. Діти виконують різні завдання з наліпками, водночас максимально занурюючись у захопливі пригоди світу Minecraft. Фактично читачі стають співавторами історії — адже продовження сюжету щоразу залежить від вибору наліпок у пропущеному місці.

Купити книжки

Книжки для дітей, віком від 6-ти років

Ієн Фріл, Хелен Фріл. «Острів таємниць»

Харків: Жорж, 2020. 

Читання цієї книжки нагадує справжнє детективне розслідування: треба розгадати багато головоломок, майстерно користуватись мапою та й взагалі навести лад між «переплутаними» сторінками. У центрі сюжету — зникнення господаря парку розваг, якого слід знайти. Сама ж книжка побудована у формі записника з його підказками. Крім загадкового сюжету, таємничої атмосфери книжці додає і лупа (йде в комплекті з книжкою) —  без якої не обійтись для вдалого розслідування.

Купити книжку

Серія «Точкографія»

Харків: Жорж, 2020.

Щоб побачити малюнки на сторінках цієї книжки … їх треба створити. Спершу слід з’єднати усі точки на сторінці, щоб утворити контури елементів «захованих» рослин чи тварин. А вже потім можна дати волю фантазії й зафарбовувати отримані малюнки будь-якими вигадливими способами. Крім цього, в книжці є коротенькі цікаві описи зображених об’єктів природи.

Купити книжки

Кеті Роуз Джонстон. «Малювати легко»

Харків: Жорж, 2020.

Чудова книжка, з якої дітям можна почати знайомство з мистецтвом живопису. І що важливо: вона не дає чітких правил, як «треба» чи «не треба» малювати, а вчить головному у творчості — вмінню експериментувати і не обмежувати свою уяву. Власне, певною мірою книжка може бути терапевтичною і для дорослих, які теж хочуть відчути себе художниками чи художницями, не маючи художньої освіти чи навичок малювання.

 

Авторка книжки — професійна художниця — дає безліч прикладів, як з допомогою простих технік можна створювати оригінальні акварельні зображення. Навіщо кольори приглушувати, як робити відбитки, як досягти «мерехтіння озера»? А ніжні кольори палітри із м’якими переходами на сторінках книжки додають ефекту легкості й природності. І мимоволі підштовхують — бери й малюй, у тебе все вийде!

Купити книжку

Тадгоуп Саймон, Кларк Філ. «Подорожі. Головоломки»

Львів: ВСЛ, 2020.

Книжки-головоломки є такою собі «класикою» серед книжок-ігор. З одного боку, читачів нібито складно здивувати завданнями, але з іншого — їхнє різноманіття й універсальність дають змогу кожному і кожній підібрати щось «своє». А вибирати справді є з чого: окрім цікавезних вікторин, кросвордів, розмальовок чи математичних задачок, можна ще й перевірити на собі оптичні ілюзії чи опанувати оригамі.

 

А вдало підібраний акцент у завданнях ще й створює для дітей ефект мандрівки. Адже автори пропонують їм розробити дизайн власної марки, оформити листівку з подорожі, у лабіринті знайти вихід з аеропорту, підтягнути знання з географії у веселих вікторинах чи домалювати сам Біг Бен! Та й навіть у простих письмових іграх з крапками й лініями замість паперу можна використати… пляжний пісок у сприятливу погоду — бо й справді, чому ні? До того ж невеликий формат книжки з відривними аркушами робить її особливо зручною для мандрівок.

Купити книжку

«Спробуй відшукай»

Київ: Глорія, 2020.

А ця книжка містить безліч головоломок і ребусів, які гарно тренують уважність і спостережливість. Увагу в книжці привертають яскраві деталізовані малюнки-головоломки. Однак схожість деталей в одному малюнку розпалює уяву дитини та спонукає таки знайти відмінності. Наприклад, загубленого коника серед єдинорогів, невикористану деталь у «снігобудівництві» чи змію, яка вдало мімікрує під навколишнє середовище.

Купити книжку

 

Матеріал створений у співпраці з партнерами.

 

Оригінал статті на Suspilne: Які книжки-ігри видають в Україні: з пазлами, наліпками й навіть інтерактивними детективами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"